Skocz do zawartości

Logitech Z2300, Creative Gigw~ T3 lub Bose Companion 3 s.II ?


wozel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym zakupić jakiś dobry sprzęt grający do pokoju o wymiarach 3x4m.

Zastanawiam się co kupić, bo zdania w internecie są podzielone,

450-600 zł:

Jedni zachwalają Logitechy Z2300, lecz nie potrzebuję, aż takiego zdominowanego basu, + wielkość sub'a ... jest za duży zdeczka.

550-700 zł:

Najmniej opinii jest na temat Creative Gigaworks T3, lecz podobno sprawują się całkiem nieźle. noi sub jest trochę mniejszy niż w Z2300.

1100 zł +:

I tu czytając recenzje jestem kompletnie zmieszany, jedni mówią, że nie warto bo to zbędny luksus itd itp... Ale filmiki na Youtube oraz recenzje mówią co innego, że są najlepsze.

 

W sumie zależy mi na jak najlepszej jakości dzwięku, słucham głównie hip-hopu (OSTR itd), czasem jakas nutka z pogranicza trance, electro, dnb. Chciałbym kupić coś na lata, do muzyki i do filmów.

Ceny relatywnie rosną, lecz wolałbym chyba czysty dzwięk niż 70% zdominowane brzeminie przez bas.

Zaletą i plusem jak dla mnie Creativów T3 / Bose 3 sII jest fakt, że posiadają pilota z AUX, co pozoli słuchać muzyki z discmana.

1100 zł za Bose Companion 3 Series II to tyle samo co za Logitech Z-5500.... i tu też jest dylemat...

 

HALP! :DDDD

 

Proszę wszystkich, którzy mieli styczność z głośnikami o pomoc.

Z góry zaznaczę iż nie interesują mnie propozycje typu ampli + prawdziwe kolumny.... nie mam na takie coś miejsca w pokoju, choć zdaję sobie sprawę że nijak się mają zestawy ww do prawdziwych kolumn.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak w Z-2300 sub za duży to może Z-623? To model który zastąpił Z-2300, jest znacznie mniejszy. O walorach dźwiękowych wiem niewiele, ale spodziewam się po nich dużo, bo to obecnie najwyższy flagowy model Logitecha w systemie 2.1.

Co do Companion 3 II to odradzam jeśli słuchasz hip-hopu i elektroniki. Są zbyt misiowate, bez wykopu na basie. Moim zdaniem Companion 3 II najlepiej nadają się do jazzu, ballad i soft rocka - tego typu muzyki. Napisałem nieco na ich temat w innym wątku:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/72455-bose-companion-2-series-ii/

 

Sam bardzo poważnie rozważam zakup Z-623, o czym w następnym wątku:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/72302-glosniki-logitech-z623/

 

Co do Logitechów Z-5500 to to już 5.1, zastanów się czy masz gdzie to rozstawić, wbrew pozorom jest to pewien problem.

Co do samego dźwięku, gdybym miał do wyboru Logitech Z-5500 i Bose Companion 3 II, bez wahania wybrałbym Z-5500, zwłaszcza do takiej muzyki o której piszesz. Moc! To naprawdę słychać w przypadku Z-5500, nawet przy cichym odsłuchu. Companion przy nich to takie trochę ciepłe kluchy bez życia. Weź jednak pod uwagę że w przypadku Z-5500 twoi sąsiedzi nie będą mieli lekko (poważnie), w przypadku Companion 3 II nic im nie grozi.

 

ale z tego co wiem są to jedne z najlepszych głośników typu popierdziawka ;)

 

No właśnie "z tego co wiem"... Ja miałem z nimi kontakt, kupiłem je sugerując się rewelacyjnymi opiniami w sieci. Nie mówię że to złe głośniki. Raczej bardzo specyficzne... komuś musi podejść taki misiowaty, subtelny, jak by nie było dość spokojny dźwięk. Moim zdaniem nie zasługują one na miano najlepszych głośników komputerowych. No i ta cena! Jak na to co oferują i moje upodobania to istna padaka. Ale jak mówię, to tylko i wyłącznie moje zdanie...

 

Aha, widzę że został poruszony temat karty dźwiękowej. Niestety cyfrowo/optykiem podepniesz się tylko pod Z-5500, przynajmniej z tych głośników wymienionych tutaj. Nie bój nic, wszystkie te głośniki powinny zagrać całkiem przyzwoicie nawet ze zintegrowaną kartą. W przyszłości możesz pomyśleć o czymś lepszym...

 

Co do Creativów to u mnie odpadają one w przedbiegach. Buczący, zmulony bas, który przysłania resztę pasma i dość natarczywa góra. Ale T3 nie słyszałem, więc w tej kwestii nie pomogę. Do tego ten wygląd... Creativy to nie dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności