Skocz do zawartości

Pytać kilka odnośnie Ipoda 3G 32GB.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę do Was jako laik, który niedawno zakochał się w Apple – dzięki 5 minutowej zabawie Ipodem Touch 3G 32GB oraz filmikom z youtube.

Będzie to post nieco dziwny – bardzo chcę mieć coś, co zagra mi wspaniale muzykę oraz nada się do wielu, wielu ciekawych rzeczy. Sam właśnie nie wiem czy warto kupowć czy nie. Nie znam szczegółów technicznych co chodzi o JB i tak dalej więc będę pytał.

Czytając sporo na temat Ipodów byłem już przekonany do zakupu Ipoda 2G 16GB, potem zauważyłem, że dzięki ipodom można robić wiele więcej więc pomyślałem o 2g 32GB, potem czytając wiele artykułów jestem za 3g 32GB – do muzy i zabawy.

Jakie wymaga danie dźwiękowe? Czego słucham? Słucham wszystkiego po trochu, lubię dobrą muzykę – FLAC albo mp3 320. Mój obecny player to Creative XFI 16GB Wirelles – hmm… te crystalyzery miały być spoko a wyłączyłem je bo mnie denerwały. Wzmaczniacz to Fillo E5. Słuchawki o Philipsy Shp895 oraz doki Philipsa. Nie jestem zadowolony! Player to badziewie, wzmacniacz IMO nie jest zły, SHP mulą dźwięki a doki mogą być.

A teraz pytanie about ipod 3G

1. Jak jest z pilotem do Ipoda? Mogę podłączyć jakieś słuchawki Jackiem 3.5mm i mieć dodatkowo pilota?

2. Co z radiem – nie internetowym?

3. Jakie pokrowiec najlepiej chroni ipoda prze upadkami etc.?

4. Zakładam, że będę miał najnowszy FW czyli 4.1(chociaż czytałem gdzieś wczoraj o 4.2 – co to?) oczywiście JB no i Cydię chcę mieć. Czy będę miał możliwość zblokowania Ipoda prze obcymi tj. żeby odblokować urzadznie odcisk palca przyłóż albo najlepiej to kod.

5. Czy jest jakieś urządzenie w które mogę włożyć kartę SIM(np. Era ma fajną ofertę) ustawić neta i przesyłać go do ipoda 3g poprzez BT? Oczywiście urządzono mobilne. Z tego co wiem, można się tak bawić mając Nokię na Symbianie i to Hacked – ale to koszt minimum 250zł.

6. Po co wgrywać do Ipoda Rockboxa? Jak on się zgrywa z systemem? Wiem, że dzięki nimu można np. odtwarzać format FLAC ale czy mogę np. rockboxem odtwarzać flac i surfować po necie – wiem, że są programy do wielozadaniowości i od razu bym sobie je ściągnął.

7. Zakładając, że mam IPODA Touch 3g 32GB zapchanego prawie na full, Rockboxa, JB, Cydię, to kiedy padnie bateria? Jako posiadacz Symbiana hacker wiem, że wszelkie tego typu rzeczy osłabiają baterię.

8. Gdzie czytać o Ipodach, modach i programach do nich? Naprawdę prze Google trudno jest coś znaleź.

9. Czytałem gdzieś, że pliki wgrywa się tylko poprzez Itunes – czy to bardzo utrudnia pracę? Do mojego Creativ’e jest taki program i próbowałem nim wbrywać to straszne problemy robi i spowalnia. Jeżeli chcę wgrać na ipoda flac – którego ipod nie odtwarza norlamnie, bez przerabiania wgrać : to jak to zrobić?

10. Zakładając, że gram JB, Rockbox,Cydię to i programy jakie tylko można to odtworzę takie formaty jak: doc,docx, JPG,txt, flac?

11. No i gwarancja – czy warto dopłacać do ipoda na gwarancji wiedząc, że od razu zrobi się JB? Z autopsji wiem, że to czasami nie ma sensu np. w przypadku Xboxa 360.

12. Takie głupie ale zapytam – co, tak na starcie dokupiliście do swojego Ipoda touch? Może głupie ale chcę po prostu wiedzieć ile kasy będę potrzebował. IMO to ładowarka sieciowa, pokrowiec, folia na wyświetlacz(jaka), no i podoba mi się Fioo E1…

13. Czy warto kupować LOD’a? Mam rozumieć, że dzięki niemu mogę w większym stopniu zdać się na wzmak, tak? Czy warto w takim razie skoro mam E5 i ewentualnie mogę kupić E1?

14. Jakie słuchawki do Ipoda polecacie – takie nauszne,~~350zl, oraz doki tak do 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie testowałem ale tak, jeśli słuchawki są wyposażone w pilota

2. Nie, fizycznie jest to wyłączone

3. Polecam gumowe pokrowce (żadne kabury, folie, plastiki itp). Można je kupić od 10-20 zł. Do tego dobra folia poliwęglanowa na wyświetlacz np. firmy diamond (dostępne na allegro).

4. Nie ma takiej opcji :) To nie telefon. Przy 4.2 nie będziesz miał możliwości wgrania na ten moment JB. Ogólnie z JB są spore problemy. Na moim poprzednim sprzęcie nie można było tego zrobić.

5. Urządzenie używa WiFi do neta i jeśli dostarczysz mu sygnał w takim standardzie to tak.

6. Rockbox do taczki? Kiedy to wyszło :D:D

7. Nie wiem, ale rockbox to osobny OS tak więc jego instalacja pozbawia cię funkcjonalności normalnego OS + Cydia. Albo rybka albo akwarium

8. Forum mp3store? o piratach tutaj nie rozmawiamy a jak chcesz piracić to pomocy tutaj nie dostaniesz.

9. Jest to wkurzające. Z tego co wiem można ściągnąć mały programik który omija itunes i sam player traktowany jest jako dysk przenośny. Nigdy tego nie testowałem i radziłbym ci zostanie przy zwykłym iTunes. Można się przyzwyczaić.

10. Kwestia jest z kompatybilnością. Jeśli istnieje jakiś dodatkowy APP na istore, który umożliwi odczytywania tego softu to spoko. JPG czyta nominalnie ale z tego co wiem co do reszty formatów to będzie problem. Flacora na bank ci nie wczyta.

11. Ipod to takie urządzenie, który jak padnie to nie ma co naprawiać bo się to nie opłaca. Jeśli wysyłasz na gwarancji ipoda to nigdy nie jest on naprawiany. Dostajesz po prostu nową sztukę.

12. Polecam gumowe euti, poliwęglan, DOBRE słuchawki (polecam a jays one) i to wszystko. Potem to tylko zabawa z kolejnymi lepszymi słuchawkami.

13. Najpierw podepnij E5 i E1 po zakupie a potem myśl o innych. Sam player potrafi zasilić nawet bardzo prądożerne słuchawki więc nie wiem czy zakup takich dodatków będzie ci potrzebny.

14. Doki - A Jays Three, Nauszne Senki HD555

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie o to mi chodzi... Załóżmy, że mam Ipoda 3g, do niego te Senki HD555, chcę zmienic piosenkę/zciszyć/pause bez wyciągania ipoda z kieszenie. Da radę?

2.A przecież jest coś takiego jak słuchawki z radiem FM i z pilotem 0 od Apple nawet.

4.No to jest wielka szkoda... Skoro App store + inne programy to taki ogrom - ponoś tysiące aplikacji są to napewnoe nie ma żadnego "lock coś tam" etc.?

5. WIFI... no to, to ja wiem. Jako stary użytkownik Symbiana wiem, że jest możliwość np. wgrania na N95 programu, ustawienia w taki sposób, że wysyła internet("ciągnięty z SIM") poprzez BT. Ciekawe byłem czy jest jakaś taka możliwość bo jak wiadomo fajnie by było mieć wszędzie dostęp do neta - na Phona mnie nie stać, WIFI nie wszędzie jest.

6. Mój błąd, sorry - pomyliłem się :/ do nano się da a nie to taczki.

7.Tu już chyba nie mamy o czym rozmawiać...

8....

9....

10.Użytkownicy Ipoda Touch, robią testy, chwalą dźwięk tego playera - testują na czym? na mp3 320?!

11.Czyli nawet jak się ma Toucha po JB z Cydią i tak dalej i nam się rozbije - wysyłamy do Apple, oni wyrzycają go do śmieci i dają nam nowego? Ojj coś to jest za piękne...

12....

13.E5 mam w szufladzie tak więc go podepnę. Ale wiecie co - takie podpinanie: IPOD - E5 - E1 - słuchawki to maskara jakaś! korale :D

 

Co do tych pilotów: i radia:

1.BluEye odbiornik BLUETOOTH

2.Tuner radiowy FM, kabel z pilotem + radio dla iPhone, iPhone 3G/3GS / iPod Touch, Classic, Nano

 

No odpowiedzcie, proszę Was - aukca mi się kończy fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E5 jest niespecjalny, E1 ponoć jeszcze gorszy. Nie chcę wiedzieć jaki sens ma spinanie E1+E5+(jeżeli bez LOD) Wolfsona z iPoda w szereg. :D Taczka powinna takie HD555 napędzić ale... HD555 na dwór to bezsens.

iPod nie ma FLAC, ma ALAC. iTunes potrafi płyty do tego formatu przerabiać.

JB mi się wydaje że... unieważnia gwarancję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sciszania taczki 3G w kieszeni, to da sie oczywiscie bo sa przyciski z boku, ale... kieszen musisz miec na tyle obszerna zeby procz playera zmiescic tam jeszcze dlon - bluza, kurtka ok, ciasne jeansy, nie da rady :) Celuj w sluchawki z pilotem, coraz wiecej tego wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod ma możliwość odtwarzania FLAC bez żadnych modyfikacji.

JB w żaden sposób nie wpływa na gwarancję,zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne.

HD 555 to chyba najgorszy wybór słuchawek dostępnych na rynku.W połączeniu z iPodem grają tragicznie,gorzej chyba do słuchawek kupionych na wiejskim jarmarku za 5pln.

Edytowane przez sheeple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie czaję kilku rzeczy.

1. Nie ma programów typu winamp na taczkę, które odtwarzają flac? Nie wierzę :D

2. Czemu te Senki są złe na dwór?

3. To powstają słuchawki z mikrofonem do ipoda? Takie duże? Mi się wydaje, że jakieś takie piloty do który podłącza sie ipoda z jednej z słuchawki z drugiej istnieją...

BluEye odbiornik BLUETOOTH i radio do iPod wrzućcie to w google i szybko dajcie mi znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod ma możliwość odtwarzania FLAC bez żadnych modyfikacji.

JB w żaden sposób nie wpływa na gwarancję,zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne.

HD 555 to chyba najgorszy wybór słuchawek dostępnych na rynku.W połączeniu z iPodem grają tragicznie,gorzej chyba do słuchawek kupionych na wiejskim jarmarku za 5pln.

 

 

od kiedy Flaci odpala iTunes?:) apple ma swój format, nie szerz herezji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod ma możliwość odtwarzania FLAC bez żadnych modyfikacji.

JB w żaden sposób nie wpływa na gwarancję,zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne.

HD 555 to chyba najgorszy wybór słuchawek dostępnych na rynku.W połączeniu z iPodem grają tragicznie,gorzej chyba do słuchawek kupionych na wiejskim jarmarku za 5pln.

 

 

od kiedy Flaci odpala iTunes?:) apple ma swój format, nie szerz herezji...

 

Zapewniam cię że mam racjęrolleyes.gif

http://itunes.apple.com/us/app/flac-player/id390532592?mt=8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JB w żaden sposób nie wpływa na gwarancję,zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne.

Jak iPod kopnie w kalendarz ze zrobionym JB i serwis go wykryje... to nie wiem czy nie wpłynie na gwarancję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja... Czyli: jeśli na 100% będę robił JB to to gwara mi nie potrzebna, tak? No bo jak się uszkodzi to i tak lipa.

2. Czy folie na tył ipoda (takie ze wzorami) zdają egzamin? tzn. nie odklejają sie?

3. Mieliście do czynienia z jakimiś pilotami do ipoda touch? Chodzi mi oczywiście o takiego pilota, do którego można podłączyć słuchawki np. Senki.

4.Jak wgrywasz Flac do ipoda skoro każdy plik trzeba "przerzucić" przez itunes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja źle tłumaczę albo nie rozumiecie.

Czy da się zrobić tak, żeby piosenki na ipodzie touch 3g 32gb zmieniać pilotem a mieć podłączone Philipsy SHP 895?

 

Ps. Właśnie wygrałem aukcję - Ipod Touch 3G 32GB, full komplet, tył prawie idealny, przód ideał, bez gwary za 650zł z KW wliczonymi :)

 

A gdyby tak FiiO E1 podpiąc- działa jako pilot + wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności