Skocz do zawartości

Motorola Milestone


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony opiniami użytkownika kurop oraz możliwością zakupu tego telefonu w ramach przedłużenia umowy na bardzo dobrych warunkach (1 zł sic!) stałem się nabywcą tego ciekawego urządzenia. W trakcie rozmów z Kuropem, wielokrotnie słyszałem liczne porównania do małego partyzanta (Cowona E2). Z racji kilku tygodniowego posiadania E2 dałem nowej Motce kredyt zaufania. W sumie to nie chciałem mieć kilku urządzeń w kieszeni i chciałem mieć wszystko w jednym. Z racji wysokiej ceny iphone 4 wybrałem motkę.

 

W poniższym rozwinięciu postaram się skupić wyłącznie na dźwięku oraz na walorach samego użytkowania. Sama obsługa odtwarzacza jest intuicyjna. Android posiada playerek który sprawuje się całkiem poprawnie. Brakuje mu jednak tej przejrzystości znanej chociażby z Ipod Touch. Wszystko jest na swoim miejscu. Telefon reaguje na zmianę położenia. W pozycji poziomej mamy przegląd albumów znany dobrze z Ipod Touch przy czym działa to minimalnie wolniej. Telefon posiada ciekawy korektor dźwięku. Tutaj należą się bardzo duże brawa. Equalizer jest bardzo subtelny. Nie powoduje "zgwałcenia" dźwięku i wypraniu go z wszelkich walorów słuchowych. Ogólne wrażenie psuje jednak brak możliwości zdefiniowania własnych ustawień. Oprócz tego mamy możliwość skorzystania z ciekawych efektów DSP przy czym najlepiej słucha się na normal + uderzenie basów. Telefon posiada slot kart pamięci microsd i może obsłużyć maksymalnie 32GB kartę. Standardowo otrzymujemy telefon z kartą 8 GB. Sama szybkość transmisji jest dobra. Waha się między 2-4 MB/s więc co by tutaj nie napisać standard.

 

Co do oceny samego dźwięku tutaj moim zdaniem jest pewien niedosyt. Player lekko szumi. Nie jest to szum, który irytuje. Jest on słyszalny ale w bardzo minimalnym stopniu. Scena jest szeroka, dźwięk jest bardzo dynamiczny oraz klarowny. Muszę tutaj pochwalić średnicę oraz wysokie tony. To najmocniejsze strony tego playera. Problem jest z basem, który jest i go niema. Nie wiem czym to jest spowodowane. W niektórych utworach potrafi zejść naprawdę bardzo nisko i przyjemnie zamruczeć aby potem schować się za średnicą i górą. Jest to irytujące bo efekt jest ten sam na każdej parze słuchawek. Stąd też do tego telefonu najlepiej podpiąć typowo basowe słuchawki. Wtenczas jest szansa że pasmo się wyrówna i ogólny odbiór będzie lepszy. Nie ukrywam że jest to największy minus tego telefonu jako odtwarzacza muzyki. Poniżej piszę listę słuchawek jakie były na nim testowane.

 

SRS 200 - dźwięk lekko cofnięty, dobra średnica. Bass lekko schowany ale potrafi zagrzmieć. Góra lekko cofnięta i niestety mało słyszalna. Scena również sprowadzona do małego pokoju. Ogólnie 3/6

 

SRS 300 - sytuacja ulega poprawie, mamy górę! Hura, i to naprawdę przyjemną, średnica wreszcie jest namacalna. Separacja instrumentów na bardzo wysokim poziomie. To samo sama scena. Bass przyjemnie mruczy. Słuchawki nie gubią się w Metalu czy też Rocku. To dobrze! Nie mniej jednak brakuje im pazura, czegoś co powoduje uśmiech na ustach. Grają bardzo dobrze i to wszystko. 5/6

 

Senki HD202 - litości, to było coś okropnego. Brakuje mocy, ogólnie wszystko jest zmulone, cofnięte, nieciekawe. Najgorsze połączenie tego wieczoru. Stanowczo odradzam. 2/6

 

a-Jays One - bardzo dobra góra oraz średnica. Wokal brzmi ciekawie i dobrze oddziela się od reszty instrumentów. Bass całkowicie cofnięty, brak impetu, tego pazura co się szuka w słuchawkach. Zmiana ustawień na korektorze nic nie wnosi. Słuchawki dławią się. Grają głośno ale są wyprane dolnego z pasma. KOMPLETNIE gubią się w metalu, rocku itp. Całkowicie odradzam fanom tych gatunków. Najlepiej słuchać muzyki typu: New Age, Dark Wave, Ambient. Wtenczas te słuchawki są balsamem dla duszy i uszu. Przy innych gatunkach jest już różnie. Z tego połączenia nie będą zadowoleni również bassheadzi. 4/6

 

Nie omieszkam tutaj napisać, pewną ciekawą dygresję. Wydaje mi się, że sam telefon jako odtwarzacz ma olbrzymi potencjał, ale gubi go samo oprogramowanie, które go ogranicza. Jaki problem jest dodać manualnego korektora? Lepszą obsługę samych plików? Dodać obsługę innych formatów takich jak APE, MP3+ itp. Telefon gra naprawdę dobrze. Lepiej niż każdy jeden Iphone. Co do tej kwestii nie ma żadnej wątpliwości. Jest on wybredny co do samych słuchawek. Nie z każdą parą się zgra. Trzeba eksperymentować i testować przed zakupem. Jest to jedyny sposób aby dopasować idealne połączenie bo takie na bank istnieje. Warto też tutaj dodać że telefon jako player działa bardzo długo. Ogólnie wytrzymał mi 3 dni słuchania po 7 godzin na dzień na 45% głośności przy formacie MP3 320 kbs. To naprawdę dobry wynik jak na telefon tym bardziej że wystarczy mu niecałe 1 i 1/2 godziny aby naładować się na 80-90% a 2 godziny aby naładować się na full. Jeśli szukacie czegoś uniwersalnego co zapewni wam bardzo dobrą jakość dźwięku (ale niepozbawioną wad) możecie spróbować milestone jako alternatywę dla iphona.

 

Ps. Jak sami widzicie ciągle szukam słuchawek, które mnie zachwycą z tym telefonem. Obecnie czekam na paczkę z MEE9. Postaram się dopisać opinię jak to się zgrywa z tym telefonem. Jeśli macie ten telefon to liczę na wasze opinię, sugestię oraz odczucia co do posiadanych słuchawek. Może wspólnie uda nam się znaleźć najlepsze połączenie :)

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

to na dobry początek proponuję zainstalować alternatywny player... mix zing na ten przykład :)

 

co do grania, to milestone podoba mi sie bardziej na większości dokanałówek od e2, sytuacja się odwraca gdy podpinamy bardziej prądochłonne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności