Skocz do zawartości

iPod Classic czy warto ?


Maciek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Od niedawna przymierzam sie do zakupu iPoda classic, jednak wciaz nie jestem do konca pewien czy warto.. moze cos innego byloby lepszego ?

Przyciaga mnie duza pojemnosc, solidne wykonanie i to ze jestem takim malym fanem apple'a :D

jednak.. Chcialbym poznac jego najwieksze wady i opinie użytkownikow. Ponadto czy jest jakis sposob w jaki mozna odroznic generacje tego iPoda ?

jakie sa roznice pomiedzy 6, 7 a 8gen ?

Prosilbym rowniez o nie zjezdzanie mnie lub pisanie tekstow w stylu 'uzywaj opcji szukaj'. Uzywalem i znalazlem wiele uzytecznych informacji jednak nie do konca to czego szukalem ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebujesz dużej pojemności to jest to bardzo dobre rozwiązanie. interesuj się tylko 5g/5.5g, czyli popularny video. opis/wygląd poszczególnych generacji masz chociażby na wiki http://en.wikipedia.org/wiki/IPod_Classic . na video można wgrać rockboxa, który jeszcze bardziej uprzyjemni życie z ipodem (nie musisz używać itunes, odtworzy wszystkie formaty audio, itp, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to myslalem nad 7g 120gb, gdyż taki znalazlem w cenie ponizej 500zl i w dosc dobrym stanie. Czy bedzie to zly wybor ? A co z awaryjnoscia ?

Jak rozumiem sprowadzanie najnowszego modelu ze stanow nie jest najlepsza opcja ?

Czy moze ktos z forumowiczow chce sprzedac video 80gb w dobrym stanie ? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli 6g, bo to ostatnia gen. czyli classic. z tego co czytałem gra raczej średnio, na pewno gorzej od 5g. do tego nie wgrasz na niego rockboxa, a przy takich pojemnościach zabawa z itunes może być irytująca ;) ale za to oczywiście 160gb wersja to 2x więcej niż 80gb video, więc różnica spora, ale czy z drugiej strony potrzebujesz aż tyle miejsca? ;) nie wiem jeszcze na czym chcesz słuchać, bo jeśli na epkach które masz w opisie to w sumie możesz brać i classica, bo różnicy nie zauważysz...

 

patrz za nimi na allegro, obczaj "okazje z allegro" na naszym forum, ostatnio były chyba 3 różne 80gb video za 250-280zł.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. Na połkach sklepowych widnieje model oznaczony cyferka 8 ;) i sprzedawca tamtego upiera sie iz jest to 7gen.

To co napisales daje do myslenia. A jak jest w 5g ze sterownikami dzwieku ? gdzies czytalem ze dopiero od 6/7 gen jest 'ogarniety' jezeli chodzi o pliki w formatach stratnych, we wczesniejszych modelach cos jest nie tak. Oczywiscie moge sie mylic, bo nie bardzo mam o tym pojecie ;) podkreslam, ze znalazlem to przegladajac tematy lub strony internetowe o tematyce iPod Classic

Licze, ze ktos jeszcze wypowie sie na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie spieszy to poczekaj na wprowadzenie do oferty Cowona X7 (80, 120 i 160GB) do mp3store. Dokładnych dat nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w wakacje zakupiłem Ipoda Video 80 gb za 290 zł w bardzo dobrym stanie. Jeśli kupujesz używkę, to musisz po prostu trochę poczekać na jakąś okazję, a nie od razu wybierać pierwszego lepszego Ipoda z allegro. Z tego co udało mi się zaobserwować, cena używanych Ipodów rosła wraz z ilością oraz jakością zdjęć na allegro :) Ja sam kupiłem trochę w ciemno, gdyż zdjęcia był marne, ale okazało się, iż Ipod jest w bardzo dobrym stanie. Ipod Video 80 gb. ma to do siebie, że jest dosyć gruby, a do tego bateria starcza nie na długo, czyli na jakieś 2 dni intensywnego grania (jakieś 6-7h słuchania muzyki non-stop). Za to jakość samej muzyki jest bardzo dobra, jeśli odtwarzamy ją w bezstratnej kompresji. 80 gb. to, aż nadto, chylam głowę przed tym, który zapełni 160 gb. samą muzyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem w tej komfortowej sytuacji ze mam mozliwosc 'pomacania' iPoda przed jego zakupem ;) wiec na zywo zobacze wszystkie jego niedoskonalosci. ale jezeli mam byc szczery to bardziej zalezy mi na sprawnych bebechach niz wygladzie. Oczywiscie nie kupie jakiegos zjechanego ale kilka wiekszych rysek nie bedzie mi przeszkadzac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz mp3 to może być Classic (albo SE K750i ;) ), 80gb pewnie nie zapełnisz empetrójkami, a co dopiero 160! Jeśli natomiast zależy Ci na jakości dźwięku zainwestuj w model na którym można zainstalować ROCKbox, to pozwoli odtwarzać formaty bezstratne, a wtedy im większa pojemność tym lepiej (album mp3 = 50~80MB, ten sam album FLAC = 250~350MB).  Tu jest link do aktualnej listy odtwarzaczy  obsługiwanych przez stabilną wersję ROCKbox'a, cytuję:

 

"Stable ports 

Rockbox runs well on these players, has a complete manual and is supported by RockboxUtility: 

Apple: 1st to 5.5th generation iPod inclusive, iPod Mini and 1st generation iPod Nano (not the Shuffle, 2nd/3rd/4th/5th gen Nano, Classic or Touch)..."

 

Zwróć uwagę, że modele wymienione w nawiasie po słowie "not" NIE są obsługiwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, a jak myślicie, co jest jakościowo lepsze: iPod classic 160 czy nano 5g 16? różnica w cenie wynosi ok.300 zł,czyli sporo ale za to tutaj pojemność jest 10 razy większa, a tu są "bajery" typu radio czy kamera. no i słyszałam, że w nano są ograniczenia głośności.... co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i słyszałam, że w nano są ograniczenia głośności.... co o tym sądzicie?

Classic 6g też ma. W 5/5,5g i starszych da się ją zdjąć... instalując rockbox na przykład.

 

Edit:

I zwykły soft apple też obsługuje format bezstratny. ALAC to się nazywa.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większość słuchawek nie ma sensu zdejmować blokadę głośność. Ja jak mam ustawioną głośność na max. to mi uszy rozsadza (AKG K450). Ostatnio byłem w Ispocie i nawet większe słuchawki spokojnie Ipod napędzał. Jeśli zależy Ci na jakości muzyki to spokojnie możesz kupić Video.

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności