Skocz do zawartości

Dokanałówki Sony S639F do 500zł


frost07

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

 

Już raz mi pomogliście (przekonaliście do dokanałówek), więc pozwolę sobie skorzystać z Waszej pomocy raz jeszcze.

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek do odtwarzacza Sony 639F. Obecnie męczę ADDIEM’y.

Nawet pasuje mi to brzmienie, ale chcę poszukać czegoś nowego. Szczególnie zależy mi na wyraźnym pulsującym basie, lecz nie rozlanym i rozlazłym, sztucznie nadmuchanym i bębniącym. Jestem w stanie wydać do 500zł. Studiując forum znalazłem te modele, które pasują moim specyfikacjom:

 

Sony MDR-EX700LP

Sony MDR-EX500

Sennheiser IE 7

Sennheiser IE 8

Shure SCL-2

Nuforce NE7M

 

Wiem, że niektóre modele nie mieszczą się w przedziale cenowym. Chętnie dowiem się co sądzicie, bo może są jeszcze inne słuchawki, z którymi się zetknęliście i możecie śmiało polecić.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas EX700 a IE8 to zupełnie 2 różne światy, EX700 - bas zwarty, punktowy, zróżnicowany, bardzo dokładny, nisko schodzący, natomiast IE8 potężny, aż do przesady, nachodzący czasem niestety na średnicę, bardziej jednostajny, podobno Sony 639 dobrze brzmi zarówno z EX700 jak i IE8, tylko z różną "ilością" basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej odpowiada mi charakterystyka EX 700, ale cenowo jest spora różnica od tych moich 5 stówek...

 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak mają się brzmieniowo Addiemy do któregoś z podanych modeli? Jak to wygląda w praniu? Ze słuchawek Apple jestem zadowolony, ale przydałby się większy "but" w niektórych piosenkach. Dodam jeszcze, że słucham głównie elektroniki (Hocico, Suicide Commando), czasem utworów w większym feelingiem (APC, Tool) i jakiś szatan też się znajdzie. Zawsze czegoś tu brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

 

Już raz mi pomogliście (przekonaliście do dokanałówek), więc pozwolę sobie skorzystać z Waszej pomocy raz jeszcze.

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek do odtwarzacza Sony 639F. Obecnie męczę ADDIEM’y.

Nawet pasuje mi to brzmienie, ale chcę poszukać czegoś nowego. Szczególnie zależy mi na wyraźnym pulsującym basie, lecz nie rozlanym i rozlazłym, sztucznie nadmuchanym i bębniącym. Jestem w stanie wydać do 500zł. Studiując forum znalazłem te modele, które pasują moim specyfikacjom:

 

Sony MDR-EX700LP

Sony MDR-EX500

Sennheiser IE 7

Sennheiser IE 8

Shure SCL-2

Nuforce NE7M

 

Wiem, że niektóre modele nie mieszczą się w przedziale cenowym. Chętnie dowiem się co sądzicie, bo może są jeszcze inne słuchawki, z którymi się zetknęliście i możecie śmiało polecić.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Zarowno IE7 jak i IE8 brzmia z S639 bardzo dobrze - ale tych drugich za 500 zl to raczej nie dostaniesz. SCL2 i NE7M darowalbym sobie - to nie ta klasa. CO do sluchawek sony - EX700 zupelnie mi nie podeszly z S63x czy X10x0 a i EX 500 w takim polaczeniu srednio mi sie podobaly. BTW - zaprzeczam temu zeby bas IE8 wlazil na srednice (przynajmniej na tym sprzecie na ktorym ich sluchalem). Basu jest faktycznie sporo ale pomimo ilosci ma swietna fakture i nie przykrywa innych pasm

Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności