Skocz do zawartości

[iPhone] Słuchawki dokanałowe - tylko z pilotem


Vinnie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Może i było parę takich tematów, jednak w tym chciałbym podyskutować głównie o moich oczekiwaniach co do słuchawek. Akutalnie posiadam dokanałowe Philipsy SHE9501:

 

338e38605541a084e56c2d121565b10f_She9501.JPG

 

Kupiłem je za stówkę w Media Markt jakieś pół roku temu. Są całkiem przyzwoite, mimo to, nadal, jak jeżdżę autobusem do liceum, używam typowych pchełek Apple. Dlaczego? Nadal bardzo pomocny mi jest pilot do przełączania i stopowania kawałków(iPhone 3G). Aktualnie poświęcam dużo lepsze brzmienie dla pilota. Dlatego też chciałem skupić dwa, najważniejsze aspekty w jednym przedmiocie, a mianowicie - dokanałowe słuchawki z pilotem do iPhone'a 3G(pauza i przewijanie numerów). Ale przejdźmy do konkretów - jakie mam oczekiwania?

 

Zacznę od tego, że głównie słucham na iPhonie rapu ;).

 

Przede wszystkim chciałbym, żeby pilot znajdował się bliżej szyi/ucha, niż brzucha, podobnie jak w typowych japkach. Dlatego też wykluczyłem Sennheisery MM 50, mają pilot jeszcze przed rozwidleniem, a więc odpada. W innym przypadku nawet bym się nie zastanawiał i brał je od razu, nawet mimo koloru czarnego. Właśnie - najlepiej, jakby słuchawki były białe, ewentualnie szare, choć spojrzę na każdy wariant kolorystyczny.

 

Kuszącą propozycją wydają się Sony MDR-EX35LP. Są białe, mają pilot. Pytanie do tych, którzy się z nimi zetknęli - gdzie te Soniacze mają umiejscowiony pilot? Przy szyi, czy bardziej przed rozwidleniem, na brzuchu? ^^ No i jak się w nich słucha, jak tłumią dźwięki z zewnątrz?

 

EPki Creativa odpadają, to chyba klasa słabsza słuchawek, zresztą słyszałem, że mają bardzo duży bas.

 

Co tam nam zostało? NuForce NE-7M. Kolor ewentualnie mógłbym wytrzymać. Słyszałem bardzo dobre opinie na temat tych słuchawek. Właśnie czytam recenzję z Mantisa30 i myślę nad nimi najbardziej, choć trochę odstrasza mnie duża ilość basu w tym modelu, zastanawiam się, czy to do korekcji equalizerem ;). Dość drogie, jak na moją kieszeń, ale postarałbym się sprzedać moje Philipsy i dołożyć parę dych, by je chapnąć. Jak doznania, szczególnie przy słuchaniu rapu?

 

Na MyApple jeden gość polecił mi Philips SHE 9755. Spełniają moje oczekiwania, mają pilot, biały kolor, słyszałem, że są całkiem zacne. Mimo to nigdzie nie mogę ich znaleźć - nowych, zafoliowanych. A Wy co o nich sądzicie?

 

No i kochane Apple In-Ear! Mam kumpla, który bardzo sobie je chwali, przeszkodą pozostaje jedynie cena. Mimo wszystko mógłbym sobie na nie pozwolić na przykład w grudniu, albo listopadzie, dlatego także proszę o opinie. No i muszę poszukać, bo na allegro chodzą na razie tylko takie z gwarancją 3miesięczną i to do tego aukcje, nie KT. Przydałoby się takie Kup Teraz za ok 150-200zł.

 

Wiem, że tematy były, ten, jak sądzę, będzie stanowił dużą bazę informacji dla każdego, kto w głowie ma takie pytanie jak ja. Opisałem ze swojego punktu widzenia parę wariantów - więcej grzechów nie pamiętam, dlatego - jeżeli macie jeszcze jakieś słuchawki do polecenia - bardzo proszę. Kryteria to:

 

- Kompatybilność z iPhone'm 3G - głośność nie jest ważna, głównie pauza i przemijanie utworów.

- Dokanałowe z pilotem.

- Pilot umiejscowiony wyżej, nie tak jak w Sennheiserach.

 

Inne propozycje? Opinie? Piszcie i pomagajcie!

Pozdrawiam!

Edytowane przez Vinnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce NE-7M są kompatybilne z iPhonem 3G, a ADDIEM to wiadomo ... Obydwie pary słuchawek spisują się b.dobrze z tym telefonem. NuForce są membranami, a ADDIEMY armaturami, czyli NE7 mają więcej basu, a ADDIEMY mają go mniej ale zapewne lepszej jakości. Do rapu wg. mnie lepiej nadadzą się NuForcy :)

 

Recenzje:

 

http://forum.mp3stor...2-nuforce-ne-7/

 

http://forum.mp3store.pl/topic/54236-apple-in-ear-headphones/

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższych AKG k370, lekkie, srebrny kolor, pilot przy szyi. Ale grają chłodno, dość ostro, niesamowicie dokładnie i realistycznie przynajmniej na Sony X, na pewni inna barwa niż NuForce. Jak by to wyglądało na iPhone nie mam pojęcia. Basu za dużo nie mają ale jest on świetnej jakości... Używane są od 200zł w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, bardziej odpowiadają mi Apple In-Ear, ze względu na mniejszą ilość basu, niż w NuForcach, oczywiście nie wiem jak ma to miejsce w tych drugich, choć nigdy nie lubiłem wielkiej ilości basu. Kupiłbym raczej In-Eary, jakbym trafił na KT za ok. 180zł, nowe. A te Philipsy SHE 9755? Ktoś próbował? Mało o nich na Internecie.

Edytowane przez Vinnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to jest z kupnem słuchawek za granicą? Załóżmy, że to będą właśnie ADDIEMy - kupuję przez eBaya, nowe, z Anglii, kumpel mi wysyła. Co z gwarancją? Jest? Mogę ewentualnie naprawić na terenie Polski? ;) Bo tam chodzą po ok. stówke w przeliczeniu na PLNy. Nie chciałem zakładać nowego tematu ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności