Skocz do zawartości

Flaczek- kolejny numer :)


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek, dzięki za fajne opisanie mnie, ale to co posiadam trochę się zmieniło i rodzynkiem chyba już nie jestem jak swój wkład wkłada Kurop :)

 

Też muszę powiedzieć, że ciężko się to czyta przez układ, ale ja bym lepiej tego nie zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona i taki kwiatek:

"masz problem znajdziesz go na forum".

 

Nie wiem, kto to pisał, ze ale z interpunkcji PAŁA (takich przykładów jest mnóstwo w całej gazetce - po przeczytaniu dwóch stron znalazłem ich całkiem pokaźną ilość). Czasem brakuje też polskich znaków w wyrazach. Nie chciało Wam się robić korekty? Ponadto - dlaczego artykuły nie są podpisane? Przedstawienie redakcji na początku numeru to jedna sprawa, ale każdy news/artykuł powinien mieć swojego autora.

 

Paskudną grafikę można wybaczyć, ale takich baboli nigdy. Przepraszam za szczerość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie jeśli będę niemiły ale jeśli gazetka ma pojawiać się w takiej postaci jak teraz to chyba lepiej czas poświęcony na jej powstanie przeznaczyć na rozwój forum.

 

Oprawa graficzna potwornie kuleje, żółte tło raczej utrudnia czytanie niż ułatwia, żaden recenzja nie jest podpisana, newsy o konsolach są jak dla mnie zbędnymi zapychaczami w tej gazetce o dość ścisłej tematyce. Jest dużo zbędnych zdjęć które zajmują sporo miejsca a i tak są zbyt małe (lub nieostre) aby cieszyły oko, dodatkowo zdjęcia te utrudniają jak widać prawidłowe rozmieszczenie tekstu.

 

Doceniam waszą pracę i rozumiem ze nie jesteście profesjonalistami ale jeśli gazetka ma mieć ręce i nogi to musi się zabrać za to ktoś kto jest obcykany w składaniu tekstu, edycji grafiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie chcecie pomóc? Przecież Wojtek na to czeka...

To tylko Wojtek nad nią pracuje? myślałem ze nad składem gazetki pracują wszystkie osoby wymienione na pierwszej stronie.

 

Dlaczego nie chce pomóc? Głównym powodem jest to ze się na tym kompletnie nie znam, dodatkowo doskwiera mi brak czasu i po prostu nie chce mi się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie jest źle. Merytoryczna wartość artów jest OK.

 

Oczywiście przydałby się stylistyczny szlif: interpunkcja, etc; oprawa graficzna całości wykonana jakby "na kolanie" - kłania się porządny DTP.

 

Ale jakby nie patrzeć, jest to taki (na razie) "zine from mp3store forum". Myślę, że wraz z kolejnymi numerami będzie wizualnie lepszy i bardziej obszerny  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... tak sobie właściwie myślę ze jeśli jest to oficjalna gazetka MP3Store (sa tam reklamy MP3s wiec chyba tak) to może warto by namówić Mario aby zatrudnił jednorazowo odpowiednią osobę która wykonałaby logo oraz klika uniwersalnych szablonów stron dla recenzji i newsów. Z takim gotowym, uniwersalnym szablonem składanie nowych numerów powinno iść już w miarę gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie chcecie pomóc? Przecież Wojtek na to czeka...

To tylko Wojtek nad nią pracuje? myślałem ze nad składem gazetki pracują wszystkie osoby wymienione na pierwszej stronie.

 

Dlaczego nie chce pomóc? Głównym powodem jest to ze się na tym kompletnie nie znam, dodatkowo doskwiera mi brak czasu i po prostu nie chce mi się :P

 

 

Nie tylko Wojtek, ale każdy swój tekst ma poprawiony na tyle, że nie ma baboli. Swoją drogą, fajnie że wszyscy tak mówią, ale pomocy to już nie- bo nie chce się itp- mnie też się nie chcę czasami, a mimo to pomagam na tyle ile moja słaba znajomość składania gazetek na to pozwala.

 

Druga sprawa jest taka, że recenzje tworzą ludzie- którzy są w różnym stopniu zaawansowania gramatycznie, stylistycznie itp.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jest taka, że recenzje tworzą ludzie- którzy są w różnym stopniu zaawansowania gramatycznie, stylistycznie itp.

To raczej kiepskie wytłumaczenie, bo wystarczy jedna osoba, która jest w tym oblatana i zrobi korektę całego materiału, gdy ten już będzie skończony.

 

Oczywiście każdy docenia chęci (ja także), które zostały włożone w to przedsięwzięcie. Jest to dobry i pożyteczny pomysł, ale przyjmijcie krytykę z honorem i nie zasłaniajcie się brakiem wiedzy, czasu, ludzi itd. bo to potencjalnego czytelnika nie interesuje. Liczy się efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jest taka, że recenzje tworzą ludzie- którzy są w różnym stopniu zaawansowania gramatycznie, stylistycznie itp.

To raczej kiepskie wytłumaczenie, bo wystarczy jedna osoba, która jest w tym oblatana i zrobi korektę całego materiału, gdy ten już będzie skończony.

 

Oczywiście każdy docenia chęci (ja także), które zostały włożone w to przedsięwzięcie. Jest to dobry i pożyteczny pomysł, ale przyjmijcie krytykę z honorem i nie zasłaniajcie się brakiem wiedzy, czasu, ludzi itd. bo to potencjalnego czytelnika nie interesuje. Liczy się efekt końcowy :)

 

 

 

to jest amatorska gazetka- nie profesjonalny produkt- proszę to mieć na uwadze i mieć to także- że było tyle ludzi chętnych i co... Nic. A my chętnie przyjmiemy każda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście zauważyli, recenzje są prosto z forum. Mój wkład to iPod Touch w tym numerze np i tam baboli być nie powinno :) No i też mój wkład jest tylko taki bo sam czasu nie miałem.

Wiadomo, wiele jest do poprawy, ale nie ma znawców w tym temacie by pomóc, to robim co możem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie podoba:) chetnie rowniez sie pzylacze do ekipy:) w odniesieniu do drugiego numeru moglbym skrobnac recke x1050, ktory dostane na dniach:) albo e30, shp5401, denon d551, lub xb300- bo aktualnie tylko to posiadam:) ale jakby potrzebna byla jakakolwiek inna pomoc, to w miare mozliwosci ogarne co sie da;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazetka nie jest gazetka mp3store a nasza forumowa. Nikt za to nie płaci, ani nikt nikogo nie bedzie zatrudniał. Robimy to bo chcemy i każdy może dołączyć. Od was mamy tylko krytyke a jak chcemy waszej pomocy kazdy sie odwraca. Reklamy sa tych firm które dostarczyły sprzęt. Konsole 2 newsy - jakby nie było mamy dział/temat o grach na forum.

 

Ciocia odezwij sie na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a ja mam w d***e hejterów, jest dla mnie przyjemnością móc dać komuś wydrukowanego Flaczka u mnie w sklepie. Co z tego że ma swoje wady i jest nie do końca dopracowany, skoro zawiera dużo merytorycznie ciekawego stuffu którego nie da się kupić w żadnej innej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w jakiej postaci (rozdzielczość, format itp. - nigdy nie bawiłem się PDF-ami) ma być grafika do tej gazetki, a przed wyjściem następnego numeru postaram się Wam coś zrobić. Ale nie obiecuję rewelacji.

 

A, i mogę jeszcze zrobić artykuł o kasetach audio i walkmanach. Tak dla urozmaicenia.

Edytowane przez Andy_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wam się chce jeszcze i wydaliście kolejny numer. Oprawa graficzna faktycznie trochę kuleje, myślę, że w miarę możliwości też mógłbym coś tam zdziałać. A tak z luźniejszych sugestii to chętnie bym widział w tej gazetce jakieś wzmianki o ciekawych płytach np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co się tak bulwersować? przecież nie wytykałem wad gazetki dla własnej przyjemności, robiłem to aby następny numer był bardziej dopieszczony i wolny od niedociągnięć. Nikt nie neguje wartości merytorycznej tekstu ale jedynie formę jego podania. Wiem ze nie jest łatwo zrobić gazetkę ale myślałem ze słowa krytyki będą dla was konstruktywne i zachęcające do dalszej pracy. Nie można oczekiwać samych zachwytów i pochwał, wymieniłem jedynie kilka uwag od strony czytelnika, możecie je sobie wziąć do serca lub nie, to wasza gazetka wiec róbcie jak uważacie.

Sam nie angażuje się w tworzenie tej gazetki bo po prostu nie znam się na tym a składanie jej nie sprawiałoby mi przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, czytajcie recki zamieszczane na forum (główne źródło tekstów do "Flaczka"), a przez pm poprawiajcie autorów, bo to kolejne sito do gazetki. Czasu brakuje nam brakuje faktycznie, chęci są, a konstruktywna krytyka jest mile widziana. Duże pochwały należą się Wojtkowi tyle ile on czasu poświęca to szoq :win:

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie to w doc.potem zmieniam na pdf. - inaczej nie umiem. Tak mi jest najlepiej i najłatwiej bo do tego są darmowe programy, które mogę miec zainstalowane w sklepie. No właśnie i robię to w pracy między klientami (Mario tego nie czytaj albo zapomnij ze przeczytałeś:rolleyes: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności