Skocz do zawartości

Sennheiser HD 215 vs HD 448


mateso

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup słuchawek w tym przedziale cenowym w jakim znajdują się słuchawki które są umieszczone w temacie. Interesują mnie słuchawki zamknięte (te modele najbardziej mi odpowiadają). Wybór nie jest łatwy i prosiłbym o opinie o tych modelach, ich wadach oraz zaletach. Wykorzystywane będą do słuchania muzyki (komp mp3 czasami HIFI) oraz gry. Do tej pory wykorzystywałem słuchawki Technics RP-F290 (6 lat wykorzystywania) które cenowo nawet nie zbliżają się do tego przedziału. Dziękuję za wszelkie porady, opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie preferencje? Lubisz dużo basu? Czy wolisz bardziej zrównoważone brzmienie? Sennki hd215 (tak dla informacji) mają mało basu, który schodzi jednak baaardzo nisko, niestety tych drugich nie słyszałem...

 

Chodziłoby mi o zrównoważone brzmienie. Mieszkam w małej mieścinie wiec nie mam nawet możliwości odsłuchania czegoś na tych słuchawkach. A odniesienia nie mam żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Technics RP-F290 nazywają się Panasonic RP-HTF295. Brzmienie b.poprawne i równe. Teraz producenci starają się aby ich słuchawki miały "to coś" co się spodoba "na pierwszy rzut ucha" czyli po prostu ich słuchawki za bardzo koloryzują. Trochę trudno będzie w tym przedziale cenowym znależć coś innego/podobnego niż w/w. Np. Creative Aurvana Live! są b. dobre, ale nastawione na fun. Mi przesiadka z RP-F290 na CAL! się spodobała :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

448 nie słuchałem Kurop ostatnio kupił 438 i wg niego KUPA jakich mało. Sprzedał szybciutko i znów ma K518dj od AKG.

 

kupiłem niedawno hd448. w sumie to bardzo dziwne słuchawki. tłumienie bardzo średnie. wygodne.

 

 

grają raczej wyrównanym pasmem, basu na pewno nie ma za duzo, wysokie tony mogą się spodobać. średnie tony są leciuko nienaturalne ale jakies tragedii nie ma.

 

ogolnie to hd448 są takie bezpłciowe, bez charekteru, bez polotu, brakuje im jajec.

 

 

 

 

chętniej słucham na CAL i AKG 518 - jednak zdarza mi się czasami sięgnąć po hd448 i wtedy dopiero widać tę przepaść w brzmieniu - zupelnie inne granie, które może się podobać, ale nie musi.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem CAL! zmodowane, d1001 niemodowane, akg k518dj stockowe i modowane, i hd438 na tle wszystkich wymienionych są najrówniejszymi słuchawkami jakie posiadałem. Żadne pasmo nie wybija się przed inne, grają tak jak poda im to źródło. Na źródłach ubogich w bas występują jego niedostatki, ale zawsze ten bas jest na wysokim poziomie, nie dudni, nie zagłusza, jest tam gdzie powinien. Średnica prezentująca damskie wokale pozwala odpłynąć :) . Góra jest na swoim miejscu, nie kłuje, nie ma w niej zbyt dużych braków.

Ot uważam je za świetne słuchawki w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Właściwie to zgadzam się z tym co napisał Microb1987, słuchawki są niesamowicie wyrównane, ale równocześnie niesamowicie nudne. Są to słuchawki bez charakteru. Technicznie są wyśmienite za te pieniądze, grają po części jak słuchawki za 2 razy tyle ale jest też druga strona medalu - izolacja marna, bas nie ma zejścia nawet na udacu, środek bezpłciowy przez neutralność, w pomieszczeniu jeszcze w miarę dają radę ale outdoorowo jak dla mnie kupa.

Nie twierdzę że są to tragiczne słuchawki bo nie są, są to słuchawki dla mnie tragiczne.

W dodatku są to słuchawki wokółuszne które można przesterować absolutnie każdym znanym mi źródłem. Na zewnątrz przy zadowalającej mnie głośności trzeszczą od basu, dodam tylko że zazwyczaj minimalnie go podpijałem o jakąś 1-2 kreski max.

 

Jestem basolubem, może nie przesadnym ale jednak, dlatego pomimo gorszej przestrzeni, szczegółowości i neutralności, wolę na ulicę k518dj. K438 polecam osobom słuchającym muzyki klasycznej albo bardzo delikatnej i spokojnej, użytkownikom doków typu re-0. Ja w nich nie znalazłem nic dla siebie. Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem basolubem, może nie przesadnym ale jednak, dlatego pomimo gorszej przestrzeni, szczegółowości i neutralności, wolę na ulicę k518dj. K438 polecam osobom

 

niooo w AKG518 basu nie brakuje. i izolacja duzoooo lepsza. komfort jednak nizszy.

 

 

K438 = Sennheiser HD-438 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem tak, dla mnie z moimi ustawieniami eq. pod senkami HD215 to rewelka, to prawda nie mają typowego dudnienia bassu, tylko grają go czysto, bardzo dobre brzmienia itd. Mogę je polecić w 100% dobrze grają i rewelacyjnie się w nich słucha, ale to już zależy komu w czym wygodnie :P Dodam że nie męczą uszu co jest wielkim +. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzięki za opinie. Zdecydowałem się na zakup Senków 215.

 

 

 

 

Odbiegając lekko od tematu może mi ktoś wytłumaczyć czym różnią się Sennheiser HD 215 II od Sennheiser HD 215 ? Przeglądając parametry tych słuchawek nie znalazłem różnic w ich parametrach, wyglądzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja ci powiem tak, dla mnie z moimi ustawieniami eq. pod senkami HD215 to rewelka, to prawda nie mają typowego dudnienia bassu, tylko grają go czysto, bardzo dobre brzmienia itd. Mogę je polecić w 100% dobrze grają i rewelacyjnie się w nich słucha, ale to już zależy komu w czym wygodnie :P Dodam że nie męczą uszu co jest wielkim +. 

 

 

a czego słuchałeś oprócz tych hd215 że tak je wychwalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności