Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 80zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam słuchawek nausznych.

Jak na razie biorę pod uwagę takie modele:

 

1. PHILIPS SHP 1900 - za zakupem przemawia cena, dobre opinie, miałem je kiedyś i byłem z nich zadowolony

2. SENNHEISER HD 201

3. SENNHEISER HD 202 II

 

Dwóch pozostałych modeli nie miałem więc nie wiem jak się sprawują.

Na ceneo opinie są w miarę dobre.

Przedział cenowy jaki mnie interesuje to od 40 do 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd201 i 202 mialem na glowie. Zalezy do czego je chcesz. Na pewno 201 i 202 (szczegolnie 202) IMO maja wyrazisty bas, chociaz mega-audiofilem nie jestem na pewno. Tak czuje po prostu. Dla mnie fajne sa skoropodobne gabki, chociaz dla niektorych to moze byc wada - niby sie w tym uszy poca. Ja nie czuje dyskomfortu. Od 2 lat mam 202'ki i sa ok do normalnej pracy przy kompie (muza, CS, filmy, koncerty). Jednak zalezy jak wrazliwa masz glowe (mowa tu teraz o nacisku). Uwazam,ze TROSZKE za duzy nacisk jest na uszy przy dlugotrwalym korzystaniu z nich (wiecej jak 2 godziny za jednym razem)

 

Nie napalaj sie na zwijacz kabla, bo to po prostu clip, kawalek plastiku. Niby przydatny, ale...jakos tego nie czuje :/ Kabel dlugi, ale wytrzymaly. Jakosc wykonania w porzadku, nie ma luzow, niespasowania czesci czy cos w tym stylu. HD202 polecam z czystym sumieniem - mam teraz na uszach. Spadam ogladac anime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips SHP5401... poczytaj recenzje. Sam mam SHP5500 (różnią się tym że okalają ucho) i... nawet na tym dziadowym kablu co obecnie mają gra niezgorzej. SHP1900 podobno grają jakością pchełek, tylko wyglądają "groźnie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rozmiaru uszu. Nie chowają (chowają w SHP5500) tylko leżą na nich. Ewentualnie Koss KSC75 mają dobrą opinię. Chyba że chcesz wokółuszne... to będzie gorzej do 80zł. Tylko HD202 i HD201 zostają. Sporo zależy od odtwarzacza... albo będzie zalew basu albo bezbasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony mogę polecić, tylko trzeba je napedzić odpowiednio- philips hs900- używki p o40 zł chodzą, zrecablowane cordialem cmk422, są świetne. uszy się chowają do środka całe.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za bardzo kombinować. Słuchawki będę miał i tak podłączone pod zwykłego laptopa więc nie ma co za wiele inwestować, a używanych słuchawek nie chce. Zdecyduje się na coś z pierwszego postu lub ewentualnie PHILIPS SHP2500. Też ma przyzwoite opinie. Pod względem wizualnym najbardziej podobają mi się Sennheiser HD 202 II ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wspomniane przez 4ndr3 nauszniki Philips s1900, które nowe, łącznie z przesyłką kupiłem za 2 dychy na allegro. :P Wiadomo, za taką cenę nie można bóg wie czego wymagać, ale grają naprawdę zadowalająco. ;)

 

 

Kumpel ma HD202 i szczerze odradzam.. Strasznie ściskają uszy, po prostu ciasne są, bardzo niewygodne. :(

Chociaż kto wie, może tylko ja mam taki wielki łeb, a innym będą pasować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na opiniach w tej cenie to tylko SHP5401. Te słuchawki kosztowały na zachodzie ponad 150zł. Maja duże kopuły i spokojnie zakrywają całe ucho. Są wygodne, choć nie wiem czy po 2 godzinach na uszach też tak powiem :), gąbka jest pokryta materiałem więc są miłe w dotyku. Ja swoich jeszcze nie wygrzałem więc trudno mi opiniować jakość dźwięku ale na pewno są znacznie lepsze od SHP2500 czy SHP2700.

Polecam też SHL9500 (cena sklepowa jest zdecydowanie za wysoka, ale na allegro można dorwać za 50zł) no i KSC75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Philipsy jednak odpadają.

Znalazłem na allegro jeszcze dwa w miarę ciekawe modele:

 

1. SONY MDR-XD100

2. KOSS UR20

 

Z tymi opiniami na temat słuchawek to chyba jakaś ściema jest ...

 

Byłem zdecydowany na KOSS UR20, poczytałem trochę opinii na ceneo i większość mówi, że super dźwięk itd. natomiast w odpowiedziach na te komentarze mamy wypowiedzi, że dźwięk słaby i wcale nie jest tak super.

 

No to pomyślałem sobie, to może sony MDR-XD100 na ceneo opinie super, natomiast przeczytałem test tych słuchawek na stronie benchmark.pl i tam w recenzji jest napisane że to badziew i porażka.

 

To może nie ma sensu wydawać większej ilości gotówki tylko kupić jakieś słuchawki za około 40 zł ? Bo z tymi opiniami jest różnie, jedni piszą że jest super a inni że fatalnie. To ja się pytam: kto ma racje ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności