Skocz do zawartości

Nauszne do muzyki


Yelonas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na gwałt potrzebuję zaopatrzyć się w słuchawki nauszne do użytku domowego. Najbardziej zależy mi na wygodzie. Mam w komputerze zintegrowaną kartę dźwiękową, ale mam w planach mam zakup jakiejś karty dźwiękowej. Modele słuchawek, nad którymi się zastanawiam, to:

Sennheiser HD 202

Sennheiser PX 200 II

AKG K 420

Creative Aurvana Live!

 

Słuchawki te będą przeznaczone głównie do słuchania muzyki (metalcore, hardcore), oglądania anime, seriali i filmów (tutaj sprawdziłyby się jakiekolwiek wygodne) i do grania w WoW'a/CS'a (na Reloop'ach RH-2350 PRO MK2 grało mi się śwetnie, mimo że były kupione przez brata do użytkowania z gitarą elektryczną i piecykiem). Dlatego na powyższej liście nie umieściłem Sennheiser'ów HD 380 PRO, bo nie wiem czy jest sens je kupować, ale jeśli mnie ktoś przekona, to jestem w stanie zainwestować większą sumę. Poza tym proszę o propozycję kart dźwiękowych do podanych słuchawek, własne propozycje słuchawek też mile widziane. Zaopatrzyłem się w polecane tutaj na forum słuchawki NuForce NE-6 do iPoda Nano 2G/Nokii 5310i i jestem bardzo zadowlony, więc i teraz licze na dobre rady.

 

Modele kart dźwiękowych, nad którymi się zastanawiam:

Asus XONAR U1

Asus XONAR DS 7.1

Asus XONAR DX 7.1

Sound Blaster Creative X-FI Surround 5.1

Creative Labs X-Fi Xtreme Music SB0460

Edytowane przez Yelonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kart dźwiękowych najbardziej sensowny jest zakup Xonara DX, Creative nie mają do niego podejścia w muzyce, U1 z tego co czytałem na wyjściu słuchawkowym gra średnio, a DS jest tylko namiastką DX'a. Ze słuchwek, które wymieniłeś słuchałem wszystkie poza px200II ale mają one raczej słabą opinię. Na wstępie odrzuciłbym hd202, są po prostu lipne. K420 to ciekawa propozycja ale jakoś nie widzę ich jako słuchawki do wszystkiego używane w domu, są raczej średnio wygodne. CAL! to specyficzne słuchawki, jedni je uwielbiają, drudzy nie, ja należę do tych drugich. Dla mnie grają strasznie sztucznie, ciężko mi powiedzieć jak sprawdzą się w metalu, w rapie i trip hopie miały za dużo midbasu i zbyt natarczywą górę. Jeśli chodzi o hd380pro to dla mnie są to słuchawki bardzo uniwersalne. Sprawdzają się w różnych gatunkach muzyki, generalnie są neutralne ale mają potężnego kopa w najniższych partiach dźwięku. Scena jak na słuchawki zamknięte jest duża, separacja i pozycjonowanie instrumentów bardzo dobre. Są bardzo wygodne, na początku trochę za mocno uciskają ale po rozciągnięciu można całkowicie o nich zapomnieć czego nie można powiedzieć o CAL! które opierają się na małżowinie, osobiście mi to przeszkadzało. Dzięki dobrej scenie świetnie sprawdzają się w grach, wszystkie wynalazki w stylu '5.1 w słuchawkach' nie mają podejścia.

 

Podsumowując, moim zdaniem warto dopłacić do hd380pro, biorąc pod uwagę, że masz nuforce powinny ci pasować, to podobna szkoła grania z tym, że w hd380pro wszystko zyskuje na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności