Skocz do zawartości

Następcy PX-100?


shimek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

moje PX-100 przeżywają właśnie swoje ostatnie chwile - a raczej ich kabel. To jest chyba dobry moment, żeby wymienić je na coś nowego - tylko na co?

 

PX-100 używam w biurze do słuchania muzyki z laptopa, okazjonalnie jakiś film, czasem też słucham na nich muzyki z HTC Desire.

 

Nowe słuchawki muszą być otwarte, nauszne i muszą mieć jakiś fajny patent na przenoszenie - codziennie noszę słuchawki w plecaku - PX-100 przeżyły jakieś 3 lata tylko dzięki ich opakowaniu.

 

Nie lubię brzmienia KPP, PX-200 ani AKG K26P. Uwielbiam swoje AKG K240, ale nie oczekuję cudów od małych słuchawek.

Nie chcę słuchawek zamkniętych - jak potrzebuję izolacji, to mam UM-1 z tipsami triple-flange przerobionymi na double-flange ;) (które swoją drogą mogłyby mieć więcej basu).

 

Budżet? w okolicach px-100, im mniej tym lepiej :P ale jak będzie coś sensownego droższego, to mogę rozważyć.

Edytowane przez shimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

do grupy polecanych można spokojnie dołączyć akg k420, składane, chyba nawet z pokrowcem w zestawie

z opinii znajomych lepsze niż px100-II ale sam nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grupy polecanych można spokojnie dołączyć akg k420, składane, chyba nawet z pokrowcem w zestawie

z opinii znajomych lepsze niż px100-II ale sam nie słuchałem

 

Wyglądają fajnie, ciekawe jak brzmią. Martwi mnie tylko to, że są w materiałowym pokrowcu. W plecaku z dużą ilością innych przedmiotów mogą długo nie przeżyć :( Wyglądają na wygodniejsze niż k26p. Zobaczymy. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser PX100-ii także są w materiałowym woreczku i do pudełka po PX100 ich nie wsadzisz na 100% (sam sprawdzałem). Składają się tak samo, ale mają szerszy pałąk. Sam szukałem alternatywy dla PX100-II i nie znalazłem takowej niestety, nawet za większe pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tanich, popularnych otwartych słuchawek nausznych zdecydowanie najlepsze są Kossy KSC50 i KSC75. Niestety dość trudno je poprawnie napędzić.

Wolę coś na pałąku.

 

Sennheiser PX100-ii także są w materiałowym woreczku i do pudełka po PX100 ich nie wsadzisz na 100% (sam sprawdzałem). Składają się tak samo, ale mają szerszy pałąk. Sam szukałem alternatywy dla PX100-II i nie znalazłem takowej niestety, nawet za większe pieniążki.

 

Lipa, myślałem, że PX100-II też mają pudełko :( Czy są w ogóle jakiekolwiek słuchawki tego rodzaju z pudełkiem, poza PX-100?

 

Czyli zostaje mi zobaczyć AKG k420 i PX100-II, licząc się z tym, że trzeba będzie na nie uważać podczas transportu. Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być twardy futerał w zestawie, to nic innego mi do głowy nie przychodzi oprócz K430. Ale, są droższe i zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być twardy futerał w zestawie, to nic innego mi do głowy nie przychodzi oprócz K430. Ale, są droższe i zamknięte.

Cenę przeżyję. Zamknięte nie.

 

i pałąk potrafi się złamać albo mocowanie przy muszli.

Wygląda tak samo jak w K420 - nie cierpią na tę samą przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pałąk potrafi się złamać albo mocowanie przy muszli.

Wygląda tak samo jak w K420 - nie cierpią na tę samą przypadłość?

Mi się wydaje że każde AKG z 3D-Axis są tam łamliwe. Bo K518DJ ze złamanym mocowaniem było mnóstwo w komisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, myślałem, że PX100-II też mają pudełko :(

Ja tam wolę woreczek, wkładanie słuchawek do pudełka zajmowało mi godzinę.

 

PX100-II są bardzo wytrzymałe (nie licząc kabla i wtyczki). Są znacznie potężniejsze niż PX100 i mają metalowe przeguby łączące przetworniki z pałąkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się. W ubiegłym tygodniu jedna słuchawka w PX-100 przestała grać.

 

Po przesłuchaniu kilku modeli słuchawek większość odpadła poza PX-100 II i k420. Nie mogłem się zdecydować, aż porównałem do moich połowicznie grających PX-100 i wybór natychmiast padł na k420. Jak na razie (po 3 dniach) jestem zadowolony :-)

 

Mam nadzieję, że przez brak pudełka nie umrą za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności