Skocz do zawartości

Rekabling AKG K450


onliner

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o co innego

 

recabling Ci nic nie da. Bo w pałąku masz kabel odchodzący z jednej słuchawki do drugiej. To że masz kabel wymienny to super- ale on idzie tylko do jednej słuchawki. Trzeba bybyło przepychać- a pewnie się nie da- bo a) jest cieniuśki b0 może nawet wklejony i zalany. Można rozwiercić- ale po co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierze! chociażby mała żyłka posrebrzana jaką zastosowałem w wczesniej recablowanych hd238 i moich hp1000

jeśli tylko pałąk w jakiś sposób się otworzy - nie ma problemu(ps w akg k430 się dało, wiem bo sam się bawiłem w to :D)

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam plan. W następnym tygodniu może będę już we Wrocku. Poproszę kuropa, żeby mi dał pooglądać K450. Nie wiem, czy będę mógł je rozebrać ale przynajmniej się przyjrzę. Jeżeli pałąk faktycznie jest rozbieralny i da się tam upchać srebrzankę to podejmuję się recablingu.

 

Jeżeli nie to i tak mogę się podjąć recablingu ale z opcją wywiercenia dziury w drugiej muszli. Jakbyś onliner chciał nowy kabelek to napisz PM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To będzie problem. Chyba że przerobisz gniazdo jack w słuchawkach. Bez tego nie będziesz miał uniwersalnego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten sam problem w akg 450 kabalek jest cieniutki i przydało by sie go wymienic na cos/mocniejszego/ najgorzej bo nie można nigdzie dostać takiej końcówki 3.5 która wchodzi do słuchawki ( z tymi chaczykami na blokade po bokach)

 

ktos z warszawy sie podejmie ? /płatne gotówką hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę temat ponieważ wymiana kabelka w AKG K450 może interesować obecnych i przyszłych użytkowników tych słuchawek.

Jak zauważyłem problemem jest specyficzny wtyk wchodzący do lewej słuchawki. Obecnie na eBay-u pod adresem

 

http://www.ebay.pl/itm/320838376846?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

dostępny jest wtyk rozwiązujący ten problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nadal nie zmienia faktu że trzeba wymienić połączenie pomiędzy 2 przetwornikami.

 

Jak ktoś ma udupione k450 chętnie je zrobię

Jeżeli dobrze rozumiem masz na myśli połączenie w pałąku słuchawek. Czy uważasz, że ten krótki odcinek kabelka w pałąku ma wyraźnie słyszalny degradujący wpływ na dźwięk słuchawek.

Czy też większy wpływ miałby lebszy kabelek łączący słuchawki z odtwarzaczem, np. taki

 

http://www.ebay.pl/itm/250988428738?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

albo taki

 

http://www.ebay.pl/itm/220939807675?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nadal nie zmienia faktu że trzeba wymienić połączenie pomiędzy 2 przetwornikami. Jak ktoś ma udupione k450 chętnie je zrobię
Jeżeli dobrze rozumiem masz na myśli połączenie w pałąku słuchawek. Czy uważasz, że ten krótki odcinek kabelka w pałąku ma wyraźnie słyszalny degradujący wpływ na dźwięk słuchawek. Czy też większy wpływ miałby lebszy kabelek łączący słuchawki z odtwarzaczem, np. taki http://www.ebay.pl/itm/250988428738?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 albo taki http://www.ebay.pl/itm/220939807675?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Ten kawałek przewodu łączący gniazdo z prawym przetwornikiem może rzeczywiście robić różnicę. Pytanie tylko jaką. Kupiłem właśnie wtyczkę z tego sznura i dam znać jaki osiągnę efekt z Canarami. Jako że słuchawki są wciąż na gwarancji, to nie zamierzam ingerować w ich wewnętrzną strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie wtyczkę z tego sznura i dam znać jaki osiągnę efekt z Canarami. Jako że słuchawki są wciąż na gwarancji, to nie zamierzam ingerować w ich wewnętrzną strukturę.

 

Jak rozumiem oczekujesz po wymianie kabla zmian dźwięku. Jaki kierunek ewentualnych zmian zakładasz przy zastosowaniu Canarka.

Również rozważam podobną modyfikację, a oprócz tego kabelka zastanawiam się nad którymś ze wskazanych wyżej aukcji eBay.

Zależałoby mi na otwarciu góry, tylko czy zmiana przewodu przyniesie wyraźnie słyszlną zmianę w tym zakresie.

 

A może samo wygrzewanie nowych słuchawek powoduje po jakimś czasie rozjaśnienie górnego zakresu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie wtyczkę z tego sznura i dam znać jaki osiągnę efekt z Canarami. Jako że słuchawki są wciąż na gwarancji, to nie zamierzam ingerować w ich wewnętrzną strukturę.
Jak rozumiem oczekujesz po wymianie kabla zmian dźwięku. Jaki kierunek ewentualnych zmian zakładasz przy zastosowaniu Canarka. Również rozważam podobną modyfikację, a oprócz tego kabelka zastanawiam się nad którymś ze wskazanych wyżej aukcji eBay. Zależałoby mi na otwarciu góry, tylko czy zmiana przewodu przyniesie wyraźnie słyszlną zmianę w tym zakresie. A może samo wygrzewanie nowych słuchawek powoduje po jakimś czasie rozjaśnienie górnego zakresu ?

 

Recabling Canarami moich Steelseries Siberia Neckband zauważalnie poprawił górę. Oczekuję podobnych efektów w K450. Pytanie czy oczekiwania nie rozjadą się z rzeczywistością pozabiegową. Niestety, po około 100 h grania, nie jestem w stanie usłyszeć żadnych zmian w charakterze brzmienia moich AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności