Skocz do zawartości

Jak Spowodować By W Ifp 790 Po Włączeniu...


bisti

Rekomendowane odpowiedzi

...utwor zaczynal grac ponownie od momentu, w ktorym zostal player wylaczony.przyznam ze niedawno kupilem tego playera i na samym poczatku uzytkowania po jego wylaczeniu player zapamietywal moment,w ktorym zostal wylaczony i po wlaczeniu kontynuowal od momentu w ktorym zostal wylaczony. teraz jest tak,ze po ponownym wlaczeniu utwor kontynuuje ale od zupelnie innego :angry: . pytanie -jak ustawic,zeby po wlaczeniu gral od tego samego momentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...utwor zaczynal grac ponownie od momentu, w ktorym zostal player wylaczony.przyznam ze niedawno kupilem tego playera i na samym poczatku uzytkowania po jego wylaczeniu player zapamietywal moment,w ktorym zostal wylaczony i po wlaczeniu kontynuowal od momentu w ktorym zostal wylaczony. teraz jest tak,ze po ponownym wlaczeniu utwor kontynuuje ale od zupelnie innego :angry: . pytanie -jak ustawic,zeby po wlaczeniu gral od tego samego momentu?

 

Wydaje mi się, że problem jest inny. Pisałem o tym w poście o nagrywaniu z radia. Chodzi o to, że jeśli dany plik w moim przypadku to były audycje radiowe, ale to bez znaczenia, znajduje się w katalogu, który utworzysz za pośrednictwem kompa (bo inaczej się nie da), to funkcja "resume" bedzie dzialac. Jezeli natomiast wrzucisz cos luzno, to wowczas nie bedzie efektu, o ktory Ci chodzi.

Ps. Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ aby wejsc do menu naciskasz i przytrzymujesz joy'a

reszta jak w poscie Karbulot'a.

wciskam play zeby wlaczyc playera, potem wciskam joya-pokazuja mi sie utwory do wyboru-wciskam ostatnio przeze mnie sluchany-zgadza sie?

Nie.

Wciskjasz play aby wlaczyc playera i jeszcze raz play zeby wznowic ostatnie nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ aby wejsc do menu naciskasz i przytrzymujesz joy'a

reszta jak w poscie Karbulot'a.

wciskam play zeby wlaczyc playera, potem wciskam joya-pokazuja mi sie utwory do wyboru-wciskam ostatnio przeze mnie sluchany-zgadza sie?

Nie.

Wciskjasz play aby wlaczyc playera i jeszcze raz play zeby wznowic ostatnie nagranie.

no tyle to wiem,ale w ten sposob wlasnie wybiera mi zupelnie inna minute nagrania niz ta na ktorej zakonczylem sluchanie przed wylaczeniem niestety...tu jest ten feler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chodzi przypadkiem o to, ze masz wlaczone "resume", ale mimo to odtwarzanie utworu zaczyna sie nie w tym miejscu, gdzie rzeczywiscie skonczyles?

mialem podobne problemy z plikami, ktore w rzeczywisctosci mialy dlugosc ~30 minut, a w tagach czy innych danych wpisane, ze ~15 minut i dopoki odtwarzalo sie bez moich ingerencji, to bylo wszystko dobrze, ale jesli chcialem przewinac po 15 minutach (np. w trakcie 25. minuty nagrania), to wracal mi do 15. minuty. podobnie bylo wlasnie z zapamietywaniem przez odtwarzacz momentu, gdzie skonczylem sluchac. jak przekroczylem punkt, gdzie niby sie utwor konczyl, to przy ponownym uruchomieniu nie bylo szans dostac sie do tego miejsca ani do niego przewinac - trzeba bylo puscic odtwarzanie i czekac, az bedize odpowiedni moment.

mialem to na h140 albo h320, nie pamietam, na ktorym. rzecz jednak w tym, ze tak sie dzialo, jak mialem rockboxa, a jak uruchomilem oryginalny firmware, to bylo juz dobrze.

to pewnie kwestia innego odczytywania informacji o dlugosci utworu.

 

ps. nie pamietam, czy to w tej sytuacji, czy innej, ale zauwazylem tez, ze jedna minuta utworu (wedlug wyswietlajacego sie czasu) trwala ponad dwie minuty. generalnie bylo troche przeklaman, ale wydaje mi sie, ze to wina zle zapisanych plikow.

 

wlasnie, przy okazji - da sie jakos latwo zmienic w id3 tagach informacje o dlugosci utowru? probowalem pobieznie, ale mi sie nie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, przy okazji - da sie jakos latwo zmienic w id3 tagach informacje o dlugosci utowru? probowalem pobieznie, ale mi sie nie udalo.

A jes w ogole cos takiego?

Przejrzalem pod Winampem i zarowno w ID3v1 jak i ID3v2 nie ma czegos takiego. Dlugosc jest pobierana automatycznie z samego utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem jest inny. Pisałem o tym w poście o nagrywaniu z radia. Chodzi o to, że jeśli dany plik w moim przypadku to były audycje radiowe, ale to bez znaczenia, znajduje się w katalogu, który utworzysz za pośrednictwem kompa (bo inaczej się nie da), to funkcja "resume" bedzie dzialac. Jezeli natomiast wrzucisz cos luzno, to wowczas nie bedzie efektu, o ktory Ci chodzi.

Ps. Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.

 

Nie mam juz pod reka 790/890, ale powyzszy post sklonil mnie do przetestowania mego 995 pod katem 'resume'. Jakos zawsze myslalem, ze resume dziala tylko w obrebie play/stop a po wylaczeniu zasilania nie jest nic zapamietywane - a tu prosze, jednak mozna wiecej wycisnac. Moje 'skrzywienie' wyniklo z nagminnego odsluchiwania nagrywanych na playerze audycji radiowych, ale ad'rem:

Wgralem plik mp3 do

- katalogu glownego - czyli 'luzem' - zapamietal ustawienie, nawet po wylaczeniu power!

- katalogu dodatkowego utworzonego z pomoca komputera - tez zapamietal

- katalogu RECORD/VOICE - po 'stop' zapamietuje miejsce zatrzymania pliku, po 'power off' - nie zapamietuje, bierze 1-szy plik w katalogu

Nie musze chyba dodawac, ze pliki REC czyli nagarania radiowe ktore sa w tym katalogu , tez nie sa obslugiwane przez 'resume' po wylaczeniu playera (podobnie nagrania z dyktafonu w VOICE).

Jeszcze jedno:

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z katalogu RECORD ladujemy na ekranie gotowym do nagrywania z... 'line-in' - nie pytajcie dlaczego, nie wiem :)

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z katalogu VOICE ladujemy na ekranie gotowym do nagrywania z mikrofonu wewnetrznego

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z kazdego innego katalogu wchodzimy na ekran glowny gdzie jest wyswietlany numer pliku i czas od poczatku pliku do momentu 'stop' - no i wtedy widac jak na dloni ze zapamietal 'resume' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zakreciliscie tematem.

 

O ile mi wiadomo, bisti ma problem z wznawianiem normalnej muzyki. Zatem wszelkie doswiadczenia w nagrywaniu z radia czy w playerach 995 raczej nie wchodza tu w rachube, tylko wprowadzaja zamieszanie.

 

Mam 799. Wylaczalem w polowie odtwarzania nagrania, wylaczalem zupelnie na off. Po wlaczeniu ponownym pokazywalo od razu czas u gory w ktorym zakonczylo odtwarzac a po kolejnym krotkim wcisnieciu play/stop odtwarzalo dokladnmie w tej samej sekundzie na jakiej skonczylo. Nie testowalem tylko po wyjeciu baterii, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia.

 

Reasumujac problem bistiego jest taki, ze jego odtwarzacz wznawia zle i niepoprawnie. Pytanko zatem jedno. Czy to jest nowy odtwarzacz, zakupiony w sklepie? Bo widze ze u niego nie ma instrukcji obslugi, co sugeruje ze kupil go od kogos juz uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz, ze bisti nawet nie wiedzial jak uruchomic funkcje 'resume' i jak odtwarzac od tego samego miejsca, poza tym moze to byly te historie z plikam vbr? a moze jeszcze co innego - jak nam bisti powie to sie moze dowiemy czym to sie skonczylo :)

a mnie uwagi leso sklonily to zajecia sie 'problemem' - tego nigdzie nie ma opisanego, wiec chyba warto bylo o tym napisac? i z mojego testowania wyniklo, ze nie wazne czy plik byl nagrywany z radia czy nie, lecz GDZIE JEST UMIESZCZONY

aha, i mysle ze cala seria 700/800/900 pod wzgledem 'resume' dziala podobnie, chyba ze w ktorejs wersji firmware wprowadzili istotne zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko,spoko interesuje sie a nawet bardzo tylko nie zawsze mam czas na surfing

 

wracajac do tematu.

odtwarzacz zostal kupiony w usa, wlasnie dostalem do niego instrukcje od kumpla-sprzedla mi po okazyjnej cenie bo sam zainwestowla w ipoda.

 

generalnie problem moj polega na tym,ze w przyopadku pojedynczych numerow czasem zdarza sie ,ze mimo tego ze wlaczam playera z powrotem i pokazuje mi sie dana minuta utworu,na ktorej skonczylem sluchac, to zaczyna odtwarzac od zupelnie innego momentu. dzieje sie tez tak w przypadku dlugich mixow, ktore slucham. gdy wlaczam ponownie-znowu pojawia sie minuta,na ktorej skonczylem sluchac a track leci od zupelnie innego momentu (circa 5-10 minut wczesniej),tak jest za kazdym razem. i gdy koncze sluchanie to sie okazuje,ze wg playera mix trwal np 115 minut zamiast np. 80

 

postepowalem stosujac resume,tylko ze nie wiedzialem ze ta funkcja tak sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem jest inny. Pisałem o tym w poście o nagrywaniu z radia. Chodzi o to, że jeśli dany plik w moim przypadku to były audycje radiowe, ale to bez znaczenia, znajduje się w katalogu, który utworzysz za pośrednictwem kompa (bo inaczej się nie da), to funkcja "resume" bedzie dzialac. Jezeli natomiast wrzucisz cos luzno, to wowczas nie bedzie efektu, o ktory Ci chodzi.

Ps. Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.

 

Nie mam juz pod reka 790/890, ale powyzszy post sklonil mnie do przetestowania mego 995 pod katem 'resume'. Jakos zawsze myslalem, ze resume dziala tylko w obrebie play/stop a po wylaczeniu zasilania nie jest nic zapamietywane - a tu prosze, jednak mozna wiecej wycisnac. Moje 'skrzywienie' wyniklo z nagminnego odsluchiwania nagrywanych na playerze audycji radiowych, ale ad'rem:

Wgralem plik mp3 do

- katalogu glownego - czyli 'luzem' - zapamietal ustawienie, nawet po wylaczeniu power!

- katalogu dodatkowego utworzonego z pomoca komputera - tez zapamietal

- katalogu RECORD/VOICE - po 'stop' zapamietuje miejsce zatrzymania pliku, po 'power off' - nie zapamietuje, bierze 1-szy plik w katalogu

Nie musze chyba dodawac, ze pliki REC czyli nagarania radiowe ktore sa w tym katalogu , tez nie sa obslugiwane przez 'resume' po wylaczeniu playera (podobnie nagrania z dyktafonu w VOICE).

Jeszcze jedno:

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z katalogu RECORD ladujemy na ekranie gotowym do nagrywania z... 'line-in' - nie pytajcie dlaczego, nie wiem :)

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z katalogu VOICE ladujemy na ekranie gotowym do nagrywania z mikrofonu wewnetrznego

po nacisnieciu 'stop' przy odtwarzaniu pliku z kazdego innego katalogu wchodzimy na ekran glowny gdzie jest wyswietlany numer pliku i czas od poczatku pliku do momentu 'stop' - no i wtedy widac jak na dloni ze zapamietal 'resume' :D

 

 

To, o czym piszesz, to dla mnie użytkownika serii 700 tylko marzenie. Jeszcze jeden dowód na to , jak świetna była ta seria 900. Z drugiej strony to trochę dziwne, bo w zasadzie funkcje we wszystkich modelach ifp są podobne (jeśli nie takie same). Można by sądzić, że to kwestia firmware.

 

Nagrywam podobnie jak Ty wiele audycji radiowych, niejednokrotnie powyżej godziny, a nawet dwóch, a podłączenie playera do komputera, by stworzyć katalog jest mimo wszystko trochę kłopotliwe. Jeśli jednak tak uczynię, to po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu wracam automatycznie dokładnie do miejsca, w którym przerwałem słuchanie.

 

Jeżeli jednak nagranej audycji nie umieszczę w utworzonym w komputerze podkatalogu (a wiadomo, że nie mogę tego zrobić bez pośrednictwa komputera), to wówczas nie mam pożytku z funkcji "resume". Dzieje się tak we wszystkich posiadanych przeze mnie nowych egzemplarzach ifp 780, a więc nie jest to wada konkretnego egzemplarza.

 

W końcu może jednak się przełamię i kupię na Allegro ifp 900 (poza wszystkim najpiękniejszego pod względem design flasha), chociaż bardzo nie lubię używanego sprzętu.

 

Ps. Karbulot myli się, uważając że "zamieszaliśmy". Twoje dopowiedzenie i uszczegółowienie jest cenne także dla początkujących użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszaliscie, bo zrobiliscie chlopakowi wode z mozgu :P .

 

Dobra niewazne.

Wracajac do tematu. Duze mixy, po 115 minut to juz ostrze kolubryny. Szczerze powiedziawszy, nie testowalem na takich wielkich i dlugich plikach. Jesli jednak odtwarzacz spisuje sie poprawnie w przypadku plikow >10min, sugerowaloby to albo ograniczeniem w samym pliku, jego wielkosci lub moze frmw.

 

Slyszalem, ze moga wystapic bledy w czasie plikow, ale tylko w przypadku OGG i kiedy odtwarzacz ma ustawiony pozostaly czas (remain time). Ale nie upieram sie, bo to tylko "obilo mi sie o oczy na forum przypadkiem", wiec nie za bardzo jestem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to,ze mix ma 80 min np. a ja wlaczam ponownie i pokazuje sie ostatnio sluchana minuta ale kawalek leci od zupelnie innego momentu (10 minut wczesniejszego) ale nie zmienia sie czasomierz wstecz.to jest dziwne-dlatego czas koncowy mi wyswietla dluzszy niz rzeczywisty.tak samo jest tez w przypadku krotkich numerow-jak ponownie wlaczam to leci od niby tej samej minuty ale od zupelnie innego,wczesniejszego moemntu i dlatego np. numer co trwa normalnie 3,5 min wg playera trwa 7

 

ja sie nie znam na sprzecie i bardzo przydalaby mi sie jakas prosta i konkretna pomoc ,zebym mogl definitywnie rozprawic sie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym piszesz, to dla mnie użytkownika serii 700 tylko marzenie. Jeszcze jeden dowód na to , jak świetna była ta seria 900. Z drugiej strony to trochę dziwne, bo w zasadzie funkcje we wszystkich modelach ifp są podobne (jeśli nie takie same). Można by sądzić, że to kwestia firmware.

Chyba zle zrozumiales moja wypowiedz, przeciez m.in. napisalem:

"Nie musze chyba dodawac, ze pliki REC czyli nagarania radiowe ktore sa w tym katalogu , tez nie sa obslugiwane przez 'resume' po wylaczeniu playera (podobnie nagrania z dyktafonu w VOICE)."

Tak wiec pod wzgledem 'resume' funkcjonalnosc 900 wyglada na identyczna jak 700/800 i chcac miec dobrze musialbym tak jak opisywales, przenosic te pliki to innego katalogu za pomoca komputera (czego oczywiscie nie robie, bo to zbyt upierdliwe przy 200MB plikach...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wgralem plik mp3 do

- katalogu glownego - czyli 'luzem' - zapamietal ustawienie, nawet po wylaczeniu power!"

 

TomPL, to mnie zmyliło. Nagrywając i następnie sprawdzając (używam UMS) od czasu do czasu w komputerze, by np. archiwizować niektóre nagrania - wszystko mam jako mp3 i dlatego nie zastanawiałem się (nieslusznie) nad "rec".

Tak czy owak, ifp z serii 900 chciałbym mieć. Nawet można jeszcze kupić (podobno nowe), ale wiesz ile kosztują 256 MB? Ponad 700 zł. Nie pamiętam, który sklep w sieci proponuje.

 

To moze zacznij od wymiany frmw. Najtansza i najprostsza metoda.

 

Firmware tu nic nie pomoże. Nawiasem mówiąc szukałem optymalnego UMS i mam 1.26a EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności