Skocz do zawartości

Audéo PFE 121/122 vs Audéo PFE 022 Perfect Bass


Pasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytac które słuchawki beda lepiej graly z ipod touchem 3g oraz czy mikrofon z tych sluchawek bedzie działal z ipodem. W opisie jest napisane ze dziala z Iphonem ale jak to jest z ipodem. Lubie jak słuchawki graja cieplo, ale zeby bass nie zagluszal reszty tonow i wokalu. Ewentualnie jaki inny wybor do tego sprzetu w tych kategoriach cenowych. Zalezy mi na sluchawkach dokanalowych ? Do obu par jest promocja i dodawane sa dodatkowe filtry. Jeszcze jedno mnie zastanawia. Dlaczego cena starszego modelu jest mniejsza od nowszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cena starszego modelu jest mniejsza od nowszego?

Chyba odwrotnie... ;)

 

Różnią się wyposażeniem. Do tych za 420zł dostajesz to co do tańszych plus: zauszniki, pianki Comply M, sakiewkę (fajną ;)), więcej filtrów i pudełeczko na nie i przyrząd do wymiany. A barwa dźwięku zależy od filtrów. Zielone uwypuklają mocno bas, czarne słabiej bas i sopran, szare średnie. Co do współpracy to najlepiej spytaj Sonus Mobile, on jest dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, starszy model ma sporo osprzętu fajnego, dokupując wyjdzie drożej. A no... i jest dostępny biały :D. Czy inne, jeszcze byś mógł poczytać o AKG K370, podobna klasa ale inny przetwornik. Mocniej basowe. Ogólnie Audeo zależnie od filtrów mogą być dosyć sporo basowe (zielone), przez równe lekko ciepłe (czarne) aż do szarych jak dla mnie ze zbyt małą ilością basu. Da radę je dosyć dobrze dopasować. Na Taczce nie słuchałem ale na E2 od K370 są imho lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest identyczny w obydwóch słuchawkach (patrz sonusmobile.pl). "więcej filtrów" (tylko dwa czarne dodają do 121/122/112), więc to bardzo mała różnica...

W tych 100zł różnicy dodatkowo dają:

-zauszniki (10zł)

-etui (15zł ?)

-dwa czarne filtry (~15zł)

-comply (~15zł)

=50zł-60zł

Wg mnie 112 się nie opłaca kupić...

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam talentu do opisywania dzwięku, jednak na moje chłopskie ucho w porównaniu do słuchawek mebranowych słychać więcej szczegółów (zwłaszcza przy tonach średnich i wysokich), muzyka jest bardzo lekka, ale do basu trzeba się przyzwyczaić (mi na początku go brakowało, teraz jednak doceniam jakość a nie ilość). Jeżeli w podstawówce miałeś okazję grać na trójkącie to to chyba jest najlepszy przykład krystalicznego brzmienia  :D

 

Przy innych filtrach basu jest więcej, jednak coś za coś - liczy się to, że za taką kasę masz możliwość ustawienia dźwięku pod siebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta promocja wlasnie sie nie skonczyla ?

Promocja początkowo miała trwać do końca sierpnia, jednak została przedłużona do końca października.

 

Dźwięk jest identyczny w obydwóch słuchawkach (patrz sonusmobile.pl). "więcej filtrów" (tylko dwa czarne dodają do 121/122/112), więc to bardzo mała różnica...

W tych 100zł różnicy dodatkowo dają:

-zauszniki (10zł)

-etui (15zł ?)

-dwa czarne filtry (~15zł)

-comply (~15zł)

=50zł-60zł

Wg mnie 112 się nie opłaca kupić...

Uściślając:

Różnica w cenie to 110 zł.

Starsze modele Audéo zawierają w zestawie po dwie pary filtów szarych i czarnych. Jedna para szarych jest założona na słuchawki, pozostałe zapakowane są w pudełeczko z przyczepionym przyrządem do wymiany filtrów.

Nowe modele wyposażone są w jedną parę filtrów zielonych.

Zatem standardowo różnica to trzy pary filtrów, oraz pudełeczko do ich przechowywania i przyrząd do wymiany.

Dopóki trwa promocja, różnica jest mniejsza, gdyż do nowych Audéo dodawane jest po parze filtrów szarych i czarnych w pudełeczku wraz z przyrządem, a do starszych tylko para filtrów zielonych. Jednak w dalszym ciągu przy starszych modelach są dwie pary filtrów więcej.

Zwracam uwagę, że filtry, pianki Comply i prowadnice do przewodów kupuje się w opakowaniach po 4 lub 3 pary, zatem chcąc uzupełnić braki w akcesoriach nowego Audéo, należałoby wydać jednak więcej pieniędzy.

W dodatku słuchawki nadal będą pozbawione etui, gdyż jest to jedyne spośród akcesoriów, którego nie można kupić oddzielnie. A od używania etui zależy w znacznej mierze to, jak długo słuchawki będą nam służyć :-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko można samemu zrobić łatwym, dobrym i tanim sposobem :) A jak się komuś nie chce to można wysupłać te parę złotych na nowe :) Tym którym się nie chce szukać pojedynczych akcesoriów do audeo to rzeczywiście lepiej 122, ale jak się umie szukać i ma się czas to lepiej 022 :P

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności