Skocz do zawartości

iPod Shuffle 1G


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Na próbę napisałem coś z ajfona... ciężko się pisze, trzeba uważać na co "automatyczna korekta" poprawia słowa i ze dwa razy myślałem że cały tekst straciłem... x_x

 

W każdym razie, parę słów o szufelce (którą sobie wreszcie po latach posłuchałem) ;]

 

http://blog.khron.net/2010/08/25/ipod-shuffle-1g-vs-iriver-mplayer-vs-cowon-e2-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odniesienie do Cowona E2 - tego brakowało na forum :)

I jedno pytanie: co rozumiesz przez to, że Szufelka nie widzi organizacji plików w folderach?

To są jeszcze jakieś inne opcje od kolejności alfabetycznej w nawigacji po folderch?

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli to, że nie jesteś w stanie przeskoczyć do wybranego folderu... przykładowo odtwarzasz sobie album "A" i wiesz że masz jeszcze 10 utworów i album "B" - w mplayerze robisz "krótko do przodu, długo do przodu" i już zaczynasz słuchać album "B". W shuffle robisz "przeskocz utwór" dziesięć razy...

 

... a teraz wyobraź sobie że chcesz z albumu "A" przeskoczyć do albumu "G" mijając po drodze "B", "C", "D", "E" i "F" z których każdy ma po 10 utworów :)

 

to tak jakbyś na E2 wrzucał całą muzykę do jednego folderu, tylko zachowując nazwy plików w takim formacie:

 

nazwa_albumu_numer_nazwa_utworu.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak. To rozumiem.

Ja sobie radzę w ten sposób że do każdego folderu wrzucam różny gatunek/kapelę i robie Shuffle do momentu aż trafię w pobliże. Trochę to uciążliwe, ale przy ~100 piosenkach trafić gdzieś w pobliże środka to błogosławieństwo :P

I jeszcze odnośnie opcji shuffle: zauważyłem, że jak jakąś piosenkę słucham w całości, a nie tylko przeskakuję, to ta odsłuchana w całości statystycznie częściej się wylosuje niż te przeskoczone. Jakby Szufelka sama wiedziała jakie piosenki lubię bardziej. Może to jakaś opcja "ulubione" zapisywana w plikach iPod_control ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za świetny opis mojego grajka.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli jak opisujesz na szybko brzmienie playerków, ale to nie ważne dla mnie bo je akurat znam.

Szufla i K370 to mój ulubiony jak dotąd zestaw. Mały, niedrogi i ładnie gra. Samą szuflę w porównaniu do e2 słyszę jako mało dynamicznego czy szczegółowego grajka, za to z wyraźnym, żywym kolorem, który ożywia blade, neutralne słuchawki bez bycia słodkim jak E10.

Odnośnie do nawigacji, używam innego sposobu, bo synchronizuję z foobarem, który daje trochę możliwości sortowania. Jak dotąd z nich nie korzystałem, bo na ogół żeby znaleźć piosenkę wystarczy przesunąć suwak do tyłu i potem kilka razy wcisnąć next, cofnąć suwak i znowu kilka razy next. Wszystko się da zrobić przez koszulę, co dla mnie jest wygodniejsze niż używanie ekranu, a przycisków nie trzeba blokować kiedy odtwarzacz wisi na szyi. Co jest bardzo ważne - przez to że wisi na szyi proste jacki w ogóle się nie psują, bo nic ich nie szarpie ani nie ciągnie.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności