Skocz do zawartości

Touch do glosnikow


bartek618

Rekomendowane odpowiedzi

Mam glosniki Creative-a i do niedawna moglem podlaczyc do nich iPod-a za pomoca kabla zakonczonego jackiem z jednej i z drugiej strony.

Kabel sie jednak zepsul i zaczalem sie zastanawiac, czy podlaczenie iPoda do glosnikow za pomoca kabla LOD - jack nie bedzie lepszym pomyslem.

Czy takie polaczenie bedzie dzialac, czy trzeba jeszcze jakis wzmacniacz?

Gdzie moge dostac taki wlasnie kabel LOD - jack (3.5mmm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie LOD-jack będzie działać.

Miałem takie coś przy głośnikach Creative Inspire P5800 podczas gdy leżał u mnie Video 5G 30GB jeszcze.

Tylko jeśli ma być bez kolejnego kabla to zrobić/zlecić kabel z jednej strony z wtyczką ipod'owską, z drugiej wtyczką jack (takie jak przy słuchawkach).

Z tej racji, FiiO E1 odpada, gotowe kable LOD RÓWNIEŻ! Mają one WEJŚCIE jack, więc jeśli byś takie coś kupił, to do tego osobno dokupujesz/dorabiasz kabel (wtyczki) JACK-JACK.

Masz dwa wyjścia.

FiiO E1/Kabel LOD gotowy + kabel (wtyczki) JACK-JACK = masz połączenie bardziej uniwersalne, bo możesz podłączyć do FiiO E1 inne słuchawki, pomijając kabel (wtyczki) JACK-JACK

Kabel LOD do wykonania z wtyczka IPOD- wtyczka JACK (jack jak przy słuchawkach) = masz połączenie dobrane specjalnie do głośników, bo tym kablem nie podłączysz słuchawek z racji wtyczki jack (chyba, że dokupisz kabel JACK-JACK tym razem z wejściami po obu stronach).

 

Chyba się nigdzie nie pomyliłem mam nadzieje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki model głośników ma autor.

 

U mnie na przykład jest cały panel na subwooferze. Można podłączyć albo zamiast trzech wyjść (zielony, czerwony, niebieski) jedno ze źródła, albo jest wejście AUX do podłączania odtwarzaczy.

 

Więc drogi autorze, jaki model posiadasz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie miały to by nie grały :D.

 

Tak, mają. W obudowie głośnika niskotonowego. Dlatego masz wtyczkę osobną 'do kontaktu' wychodzącą z subwoofera :).

Tam w środku właśnie 'drzemie' płytka wzmacniacza razem z komponentami i obsługą również pozostałych głośników. Tutaj masz bezprzewodowo, więc pewnie większa 'kupa' elektroniki tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności