Skocz do zawartości

Rockbox


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, ściagnąłem Rockboxa z oficjalnej strony soft specjalnie do iPoda nano, w instrukcji było napisane że jeżeli rozpakuje to do głównego folderu mojego iPoda a potem go odłącze od źródła zasilania i zrestaruje to powinno pokazać się "splash screen of rockbox" i rockbox powinien ruszyć. U mnie dzieje się w ten sposób: Formatuje Ipoda wrzucam wnętrzności ze ściągniętego archiwum do iPoda odłączam go od źródła zasilania i tu zaczynaja sie schody :( mianowicie iPod ukazuje na wyświetlaczu swoje jabłuszko poczym ładuje swój system jak go reztartuje to i tak nic sie nie dzieje żaden splash screen nic z tych rzeczy. Co robie źle? Albo może czegoś nie robie juz próbowałem zgrać tego rockboxa do iPoda kiedy są tam jeszcze jego orginalne pliki i też nic. Błagam pomóżcie! :(

 

PS.: Zrobiłem wszystko tak jak było podane w instrukcji na rockbox.org narawde nie wiem co robic moze ktoś mógłby przyblizyć punkt po punkcie jak to zrobić. A moze znacie jakies inne (łatwiejsze w instalacji) oprogramowanie do iPoda nano które widziało bi windosowe drzewko folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przy instalacji rockboxa nic nie trzeba formatowac.

 

Druga rzecz wydaje mi sie ze sciagnales pliki rockboxa, ale nie zainstalowales loadera.

 

 

Kolejnosc instalacji powinna byc taka, ze najpierw robisz czary mary z firware apple i instalujesz tam loadera rockboxa, pozniej robisz restart i patrzysz czy loader startuje i zglasza blad ze nia ma plikow rockboxa, pozniej dopiero robisz unzip plikow rockboxa i tenze rockbox startuje.

 

 

http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main/IpodInstallation

 

tu masz instrukcje, na pewno robiles zgodnie z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie robie wszystko zgodnie z instrukcja na stronie którą podałeś i nic ;( Jak próbuje instalowac loadera zgodnie z instrukcją wpisując w komendzie prawidłowy numer dysku to nie instaluje się ona na iPodzie mimo ze iPod coś tam robi tylko w folderze (na dysku c: ) w którym mam rockboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się to zrobić! Ale jest kolejny problem wyłączyłem go i jak próbowałem go włączyć to pokazał mi bateryjkę że niby się ładuje czy coś i ekran zgasł i nie iwem jak go włączyć. wogule nie reaguje, nawet jak go podłącze do kompa, komp tak jakby go nie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się to zrobić! Ale jest kolejny problem wyłączyłem go i jak próbowałem go włączyć to pokazał mi bateryjkę że niby się ładuje czy coś i ekran zgasł i nie iwem jak go włączyć. wogule nie reaguje, nawet jak go podłącze do kompa, komp tak jakby go nie widział

 

 

wlacz emergency disk mode (musisz poszukac jak, nie pamietam), podlacz do kompa i przywroc apple updaterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zwiazku z tym ze to moj pierwszy post na forum, na wstepie witam wszystkich uzytkownikow.

 

Jestem posiadaczem Ipoda Video 60gb i TAK jestem z niego raczej zadowolony, nie dorabiam do mojego odtwarzacza zadnej ideologii itp ;) Pisze tego posta w topicu o Rockboxie bo w zwiazku z tym softem mam prosbe:

 

Po pierwsze przekopalem sie przez forum i generalnie znalazlem instrukcje instalacji oraz wykaz bledow i to jak je rozwiazac, natomiast prosilbym jakiegos uzytkownika tego oprogramowania o jego ocene i porownanie z firmware'm. Chodzi mi o to czy naprawde warto sie przerzucac i dlaczego? Jakie sa najprzydatniejsze funkcje rockboxa ktorych nie ma w sofcie Apple itp.

 

Drugie pytanie odnosi sie do z mojego punktu widzenia najwiekszej wady Ipoda - czy da sie w jakis sposob sprawic zeby pliki dalo sie na Ipoda przenosic a nie kopiowac i zeby Ipod nie weryfikowal po kazdym podlaczeniu Library na kompie ze swoja zawartoscia? Chodzi mi o to ze ja chce przerzucac mp3ki na odtwarzacz a nie trzymac je jeszcze na dysku bo zajmuja mi strzsznie duzo miejsca a ja nie mam za wielkiego floopa :P Natomiast jak przerzuca sie utrowy z Itunes'a a potem je wywali to po nastepnym podlaczeniu Ipoda ten tez je wywali :/

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to bym sie na rockboxa nie decydowal, jeszcze jest troche niedopracowany i bateria dostaje dosc mocno po glowie. W poniedzialek mysle ze bede mogl swoja recke napisac, ale za duzo o rockboxie nie bedzie, bo tak jak na iriverze go uwielbialem to na ipodzie byl katorgą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia otwiera, pozwala na wielokrotny zoom, wystarczy je wgrac na dysk, ale niestety jest o wiele wolniejwgrywa zdjecia. Ale to jest zrozumiale bo jak wrzucisz zdjecia przez itunes to masz tylko miniaturki, a ja mam zdjecia w dosc duzej rozdzielczosci i sie rockbox z nimi meczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności