Skocz do zawartości

Pianki na słuchawki douszne/dokanałowe


MatiLP640

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, nie dawno zakupiłem sobie Denony C751(tutaj mi je doradzili:)) ogólnie jestem w bardzo z nich zadowolony ale tak jak już zauważył "NoobKillerSM"

(http://forum.mp3store.pl/topic/58701-tragiczna-izolacja-denon-ah-c751/) mają strasznie kiepską izolacje, zauważyłem też że oryginalne tipsy silikonowe wcale nie są przedniej jakości. Założyłem tipsy z EP-635 i grają o wiele lepiej aczkolwiek uważam że nie jest o jeszcze ich szczyt możliwości dlatego chce kupić pianki. Uważam że Comply Foam będą najlepsze a po za tym z tego co wiem to tylko one do tych denonów pasują. Ale teraz mam pytanie bo są t400 i tx400 różnią się one tym że tx400 maja filtr który zapobiega zabrudzeniu przetwornika przez woskowinę a t400 nie i teraz czy to w ogóle się opłaca z tym filtrem i czy w ogóle to działa? Następne moje pytanie to jaki dobrać rozmiar? miałem już 4 słuchawki dokanałowe i zawsze były na średnich tipsach(teraz mam tylko duże bo tak jak napisał"NoobKillerSM" dużo poprawiają ale dokucza dyskomfort) i czy pianki są tej samej wielkości co tipsy tzn czy mam zamówić rozmiar "M". I ostatnie moje pytanie czy za 5 par t400(bez filtru) 65PLN a za 5 par tx400(z filtrem) 93PLN to dużo czy opłaca się?

 

Dzięki z góry za pomoc:)

 

Mam jeszcze jedno pytanie tzn. czy są może jakieś inne pianki do tych denonów tzn innej firmy(może lepsze) i na ile mniej więcej wytrzymują te pianki bo gdzieś czytałem że max do miesiąca a jeszcze gdzieś indziej że do pół roku. Co miałem jeszcze zapytać może znacie jakieś inne sposoby na poprawienie izolacji w słuchawkach dousznych...

 

Mam jeszcze jedno pytanie tzn. czy są może jakieś inne pianki do tych denonów tzn innej firmy(może lepsze) i na ile mniej więcej wytrzymują te pianki bo gdzieś czytałem że max do miesiąca a jeszcze gdzieś indziej że do pół roku. Co miałem jeszcze zapytać może znacie jakieś inne sposoby na poprawienie izolacji w słuchawkach dousznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pianki Comply w rozmiarze M są odpowiednie dla 90% użytkowników, zatem jeśli używasz silikonów w rozmiarze M, prawdopodobnie będą dobre i dla Ciebie. Gdyby przy normalnym zakładaniu pianek izolacja była nienajlepsza, a pianki zbyt łatwo wychodziły z uszu, proponuję użyć sposobu opisanego w tym wątku:

http://forum.mp3store.pl/topic/60659-comply-t-130-w-polsce/page__view__findpost__p__620354

 

Nie znam Twoich słuchawek i nie potrafię powiedzieć, w jakim stopniu są narażone na zanieczyszczenie przetworników.

Według producenta pianek filtry z serii Tx-400 są neutralne akustycznie - dźwięk jest odrobinę cichszy, lecz tłumienie jest jednakowe dla wszystkich słyszalnych częstotliwości. Zatem zastosowanie pianek z filtrem na pewno nie zaszkodzi.

 

Pianki T-400 w zestawach po 5 par i w rozmiarze M chwilowo są niedostępne w moim sklepie. W sprzedaży są zestawy po 3 pary w cenie 49 zł. Nawet w takim zestawie para pianek bez filtra jest tańsza, niż para pianek z filtrem.

 

Oprócz pianek Comply bardzo dobrą opinią cieszą się pianki Shure. Niestety, pasują one do słuchawek Shure i Westone, a do Denonów nie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Firma Hearing Components, producent pianek Comply™, ma w swojej ofercie również słuchawki dokanałowe. Nie potrafię powiedzieć nic o ich właściwościach muzycznych, jednak wiem, że mają wyjątkowo dobrą izolację od otoczenia. Została ona uzyskana dzięki specjalnym, wydłużonym piankom, które sięgają dalej wgłąb kanałów usznych, niż standardowe pianki serii T/Tx. Jest to właśnie seria P.

 

Oto porównanie długości pianek:

- seria T/Tx, rozmiar M: 10,54 mm

- seria P, Standard: 16 mm

 

Pianki serii P pasują również do słuchawek Westone i kilku modeli Etymotic Research.

Pełna lista słuchawek, do których można użyć tych pianek znajduje się na stronie produktu:

http://sonusmobile.pl/product-pol-96-Pianki-Comply-seria-P-czarne-3-pary-Standard.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności