Skocz do zawartości

Pomoc w kupnie używanego iPoda


Kubus_Qq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciał bym zapolować na jakiegoś fajnego, używanego iPoda do 350 zł. Posiadam Sennheisery HD202, a grajka używał będę raczej tylko do słuchania muzyki, więc touch odpada:)

Udało mi się dowiedzieć, że z całej serii ipodów najlepiej grają classici i video, jednak niepokoi mnie ilość awarii w tych odtwarzaczach (wejście jack, badpixele, szybko zużywająca się bateria) oraz długość pracy na baterii (sensownie jakieś 10h). Nie wiem tylko, czy uda mi się kupić video o pojemności powyżej 30 gb (30 gb ma mniejszą baterię), oraz czy uda mi się wyrwać classica w tej cenie. Alternatywą jest iPod nano 16 GB 4 gen. Co prawda ma mniejszą pamięć, ale ma mniejsze gabaryty. Czy mogli byście mi doradzić w wyborze, na czym mam się skupić? Posiadam dużo czasu i nie chcę kupować na gwałt, wolę spokojnie poczekać na jakąś okazję :)

 

Nie chcę kolejnej wtopy tak jak z Vedią A7, z którą się męczę do tej pory (jedyną zaletą jest to, że trzyma długo na baterii - do 40h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego, że jest szukam prostego playera i nie chcę płacić za funkcję, których nie będę używał (np. wifi). Poza tym chciał bym kupić coś od 16 GB wzwyż, gdyż teraz 8 GB przestaje mi już wystarczać, a dorwanie toucha 16 gb w tej cenie będzie bardzo trudne. Nie kwestionuje tego, że touch jest złym odtwarzaczem :)

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze wyboru nie podjąłem, mam jedno pytanie. Czy dźwięk z Ipoda nano 4g będzie dużo gorszy od dźwięku z ipoda video/classic? Już posiadam słuchawki AKG K450.

 

Tutaj są te odtwarzacze, które mnie interesują.

 

http://allegro.pl/item1186160899_ipod_classic_80gb.html

http://allegro.pl/item1189745446_apple_ipod_nano_16_gb_4gen_zestaw_bcm.html

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od classica ja się trzymam z daleka bo gra beznadziejnie , o ile nie użyjesz LODa i wzmaka.. Za to Ivideo 5,5 Gen to bardzo fajnie grający player

Co do pojemności , są 30 i 80 gb zazwyczaj i oprócz baterii różnią się przede wszystkim grubością ... dla mnie np 80 była już za gruba ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się w internecie wyczytać (m.in. na tym forum) classic gra źle na zwykłych mp3, ale z kompresją bezstratną apple lossless to już zupełnie inna bajka. Ale z tego co mówicie i tak video ma sporo lepszą jakoś dźwięku. Czyli w kierunku jakości dźwięku classic<<video.

 

Moja obawa jest skierowana w awaryjność już dość starego, bo 2-3 letniego video. Co prawda dobrze użytkowane nie powinny się psuć (co wysnułem z pierwszych odpowiedzi), ale jak można po zdjęciach rozpoznać czy on był dobrze użytkowany? Patrzyłem na tylną ściankę, czy nie jest porysowana zbytnio i to było na tyle w moich możliwościach rozpoznania tego jak był użytkowany. Jeszcze można zobaczyć czy z przodu jego stan jest w miarę ok. I mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda stan baterii po 2-3 latach użytkowania? Czy konieczna jest jej wymiana? A jak to czy to jest dosyć trudna operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechą akumulatorków litowych (wszystkich) jest to, że zużywają się z czasem niezależnie od użytkowania (można je oczywiście dobić szybciej, ale nie można przedłużyć im życia). Po 2-3 latach same z siebie mają około 80% sprawności.

 

Z iPodami jest taki plus że od ręki dostaniesz nowy akumulatorek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% to nie jest duża strata. Myślę, że będzie dało rade wytrzymać. A w razie czego wymienię, z tego co patrzyłem na youtubie nie jest to zbyt skomplikowana czynność. W tyn momencie obserwuję już 2 Ipody Video 80gb, tylko czekam na odpowiedzi sprzedawców. Dziękuję bardzo za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Zakupiłem Ipoda białego Ipoda Classica 5.5 gen. 80 gb. za 290 zł, jest on w bardzo dobrym stanie technicznym i ogólnym. Jakość dźwięku według mnie wyraźnie lepsza niż w Classicu 160gb 6 gen. (6 gen. słuchałem w sklepie, więc nie wiem w jakiej jakości był tam wgrane utwory, ale na moim ipodzie były w kompresji bezstratnej).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności