Skocz do zawartości

Wieża 2.0 + głośniki 2.1 = 4.1 JAK TO ZROBIC ?


K1X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem.

Mam wieżę, zwykłe coś słabej firmy ale nie o to chodzi.

Aktualnie odtwarzam muzyke,filmy etc. przez tą wieżę (AUX), mam podłączone głośniki do niej przez kabelki a nie przez chinch'e.

Mam karte dzwiękową 'Soundblaster Live! Value 24bit' (5.1) -(wiem że jest słaba), kupiłem głośniki Creative T3030 (2.1).

Jak podłączyć więżę i te głośniczki, aby miec taki zestaw kombinowany 4.1 ?

 

 

__________

Do moderacji: jeśli żle zamieściłem to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki podłącz pod wejście FRONT na karcie a do wieży kup kabel mini jack-chinch i podłącz ją do wejścia REAR na karcie i gotowe. minusem będzie to że głośność będziesz musiał regulować osobno w głośnikach i w wieży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te druciki to są kable do głośników, a te akurat zostaw w spokoju. Z tyłu w wieży powinieneś mieć wejście chinch opisane jako LINE IN czy coś podobnego. Chodzi o to że musisz podłączyć całą wieże do komputera a nie tylko jej kolumny. Jak coś to zrób albo znajdź w internecie zdjęcie tyłu Twojej wieży i wrzuć tutaj to Ci powiem jak podłączyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem.

Mam wieżę, zwykłe coś słabej firmy ale nie o to chodzi.

Aktualnie odtwarzam muzyke,filmy etc. przez tą wieżę (AUX), mam podłączone głośniki do niej przez kabelki a nie przez chinch'e.

Mam karte dzwiękową 'Soundblaster Live! Value 24bit' (5.1) -(wiem że jest słaba), kupiłem głośniki Creative T3030 (2.1).

Jak podłączyć więżę i te głośniczki, aby miec taki zestaw kombinowany 4.1 ?

 

 

  __________

Do moderacji: jeśli żle zamieściłem to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie dać.

Jak masz AUX w wieży to masz wejście -_-

 

 

Podłączasz całą wieżę, a nie same głośniki od niej.

 

Podłącz ją (wieżę) do REAR na karcie dźw. a głośniki (creativy) do FRONT.

 

Inaczej tego nie widzę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisał że nie ma żadnego wejścia do wieży.

http://pl.wikipedia.org/wiki/AUX_(audio)

 

 

W/g mnie pomylił podłączanie głośników z podłączaniem wieży, albo chciał się dowiedzieć jak "przerobić" 2.1 na 4.1 na "chama" - czyli niepoprawnie - podłączyć głośniki od wieży do creativów.

 

Może niech się sam wypowie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu schodki.

Podłączam wieże do zielonego wejscia na karcie.

Głosniki do czarnego i **** bo gra tylko wieża. Oczywiście próbowałem do kazdego po kolei wejścia na karcie i nic, tylko wieża.

Jak podłączyłem głośniki to grały tylko one a wieża nigdzie indziej nie grała (w żadnym wejściu).

 

Ponizej zdjęcie mojej karty (nie ja robiłem ale mam w 100% identyczną)

48_1224180658.jpg

 

 

@@@@@@@@@@@Dobra już znalazłem.

Głośniki poszły do zielonego, wieża przez AUX do czarnego.

NAJWAŻNIEJSZE jest to by przełączyć ustawienie z Głośniki Surround System 5.1 czy jakiegoś innego na "KWADROFONICZNE".

I wtedy złapie AUX i REAR.

 

Dzięki za pomoc wszystkim :)

Edytowane przez K1X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności