Skocz do zawartości

Sony TA-F240 - parę pytań


glok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż rozpadła się mi moja dość już stara wieża Philipsa model AZ 2808. Jednakże głośniki, które grały wraz z nią działają. Po krótkim namyśle postanowiłem nie bawić się w naprawę wieży a zamiast tego głośniki podłączyć pod komputer.

 

A więc poszukałem troszeczkę na allegro i znalazłem wzmacniacz od Sony model TA-F240. Chciałbym pod niego podłączyć prócz tych głośników jeszcze swoje słuchawki AKG K514.

Posiadam także kartę dźwiękową Creative Audigy SE zmodowaną na X-Fi Xtreme Audio.

 

 

Co możecie dobrego powiedzieć o tym wzmacniaczu i czy ogólnie opłaca się mi jego kupno za jakieś nie wielkie pieniądze?

 

 

 

Btw. Czy taki kabel będzie ok. aby podłączyć wzmacniacz pod kartę dźwiękową?’

http://allegro.pl/item1062615116_kabel_maly_jack_2xrca_komp_wieza_2_5mdigitalgold.html#gallery

 

 

 

Pozdrawiam oraz czekam na odp :)

Edytowane przez glok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem nie bawić się w naprawę wieży a zamiast tego głośniki podłączyć pod komputer

 

 

Nie wiem jaką moc mają te głośniki - trzeba uważać przy doborze wzmacniacza żeby ich nie spalić..., ale ja bym na twoim miejscu zamiast tego kupił jakieś małe monitorki np. TANNOY M1, czy WHARFEDALE z serii DIAMOND, lub Heco Victa . Różnica w brzmieniu między plastikowymi Philipsami z wieży a takimi monitorami będzie spora....

 

Co do wzmaków SONY to bym sobie darował na twoim miejscu. Jak już kupować stary wzmacniacz tej firmy do tylko z serii ES.

 

Ten Pionek A-441 może być ale ja bym Ci polecił ze starszych tanich wzmaków jakiegoś Harmana Kardona np. PM645, lub PM650 lub PM 655. Te wzmacniacze to w miarę porządne klocki z dużym zapasem mocy i mają przyjemne mięsiste brzmienie. Ewentualnie można poszukać jakiegoś MARANTZA, lub jakiś amplituner stereo DENONA - miałem DRA-455 i grał bardzo fajnie, energetycznie - dobry do Rocka.

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę - prędzej spalisz głośniki małym wzmacniaczem - o małej mocy.

Oczywiście wszystko można popsuć, ale jak z głową się podchodzi to nawet głośniki o mniejszej mocy znamionowej spokojnie będziesz napędzał przez większy wzmacniacz.

Chyba, że np. nie patrząc na położenie gałki potencjometru będziesz włączał cały zestaw lub puszczał nagrania, które same w sobie już maja duże przestery na dużym poziomie głośnosci.

Co do np. altusów to bankowo te wzmacniacze maja mniejsza moc - nie patrz na moc muzyczną czy RMS tylko na sinus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno takie małe pytanie. bo spojrzałem na tego A 441 i napisane jest, że jego pobór mocy to 550W. i tu pytanie czy przy każdej jego konfiguracji ustawieniowej moc pobierana z sieci nawet na słuchawkach będzie taka wysoka? I jeszcze co do jego uziemnienia bo widzę, że z tyłu koło jackow widać symbol uziemienia. czy koniecznie trzeba je jakoś podpiąć? jeżeli tak to w jaki sposób? bo nie jest to uziemienie takie jak mamy w obecnych sprzętach i jest ono w gniazdku tz. chodzi mi tu o bolec w gniazdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy - to podana jest moc max i nie jest to moc wzmacniacza - generalnie takie wzmacniacze mają ok 50 - 70 wat mocy na 8 ohm, a ile pobiera zależy od aktualnego wzmocnienia.

Tamto uziemienie to uziemienie dla wejścia Phono czyli do gramofonu , dla pozostałych wejść liniowych nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uda mi się łyknąć tego a 441 za jakieś małe pieniądze, wtedy pobawię się z tymi kolumnami. jednakże nie wróże im jakiejś długiej gościny u mnie. na chwile obecną podziałam trochę na słuchawkach i zastanowię się co do kupna czegoś przyzwoitego. uspokoiłeś mnie, że pobór mocy nie będzie aż tak duży przy tz. że zależy to od obciążenia bo fakt faktem ale moje rachunki za światło skoczyły by w górę przy całodobowej jego pracy np.

 

no i **** obie aukcje przeszły mi koło nosa. teraz myślę nad denon PMA-560

Edytowane przez glok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności