Skocz do zawartości

Sony Xperia X10


Aclan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem Xperii X10. Pytanie brzmi: czy będzie ona w stanie zastąpić dedykowanego grajka? Wszelkie testy określają jakość dźwięku Xperii jako 'rewelacyjną', ale wybicie się ponad szary telefonowy tłum nie jest specjalnym wyzwaniem. Pytaniem jest to, czy japońsko-szwedzki wynalazek da radę wyrzymać konkurencję iRiverów, Meizów i innych takich :)

Obecnie używam zestawu iRiver iFP-899 + KSC75. Czy przesiadka na Xperię nie będzie czasem krokiem w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

podobno milestone przywoicie gra, sam jako użytkownik androida chętnie wyeliminowałbym mp3 playera i korzystał tylko z tel, ale to pewnie jeszcze długo potrwa zanim zrobią na tyle dobrze grający tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście recenzje na http://www.gsmarena.com, ale tam w testach telefonów są dostępne całkiem ładnie wyglądające testy możliwości audio. Można sobie porównać cyferki :) Wiem oczywiście, że nie oddaje to pełnego widoku rzeczy, ale można zobaczyć jak to z grubsza się prezentuje. A prezentuje się tak, że wynalazki Apple są nie do pobicia pod kątem zniekształceń harmonicznych (THD), dynamiki dźwięku, poziomu szumów... (a Milestone jest w tej dziedzinie wręcz beznadziejna). Poniżej przeklejam kilka wybranych pozycji, wiecej (w tym wykresy częstotliwościowe) znajdziecie w poszczególnych testach (szukajka telefonów jest w prawym górnym rogu, linki do recenzji pod zdjęciem na stronie telefonu, testy audio zazwyczaj ok, strony 6tej)

 

Device	Frequency response	Noise level	Dynamic range	THD	IMD+Noise	  Stereo crosstalk
iPod 5G   +0.41, -1.16	          -91.6	            91.8	0.0043	  0.015	              -83.6
iPhone 3G +0.52, -1.05	          -89.9	            90.1	0.0033	  0.016	              -93.1
Milest.   +0.16  -0.06	          -74.1	            74.7	0.014	  0.040	              -73.1
X10       +0.07  -0.37	          -85.4	            85.3	0.018	  0.068	              -83.6
NexusOne  +0.19, -0.55	          -86.1             85.8	0.023	  0.088	              -85.2

 

Dla porównania: Testy iRivera E30 i E200

 

 

Co prawda strzelam teraz w ciemno bo nie mam pojęcia ile czasu ten telefon działa na baterii ale domyślam się że jak będziesz chciał używać go jako grajka to dosyć krótko.

 

Wiem. Na codzień jednak wystarczy, ładowanie smartphone'ów codziennie to normalna rzecz, a w góry czy pod namiot i tak zabiorę mojego iFP (baterie AA rządzą w terenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz .. Miałem I7500 który wg cyferek miał dobrze grać ... a grał jak dla mnie mocno średnio... cyferki to za mało ... i niestety jak nie posłuchasz to nic z tego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstra****ą od możliwości audio x10 sam telefon na pokładzie ma już starego androida 1.6 a już jest 2.2 a jestem ciekaw jak będzie z upgraidem. Apropo samego tela jak chcesz coś z Androidem to polecam jednak produkty HTC. A z resztą wątpię, że słuchając muzyki bateria wytrzyma chociaż 10h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności