Skocz do zawartości

Iriver P7 nie czyta rmvb ! pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

witam. zakupilem iriver p7 (nowy bez gwarancji) jezyk polski jest i wszystko dziala poza czytaniem formatu rmvb (nie wiem jak inne , bo avi czyta dobrze) Moze ktos pomoc? oprogramowanie mam 1.15. Ale nawet nie ma upgrade nigdzie.

Moze inaczej te pliki trzeba zaladowac? ja wrzucilem do katalogu video i w menu glownym widac tylko avi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jeżeli soft nie jest najnowszy to zrob aktualizacje, ostatnio był problem na serwerze irivera, ale juz pewnie naprawili, możliwe że coś pomoże, jeśli nie to może cos nie tak z plikiem.

 

a jesli go nie widzisz to spróbuj otworzyć przez przeglądarkę plików, tam powinien być plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki RMVB podobnie jak pliki AVI nie są zupełnie jednolite jeśli chodzi o kodeki... sprawdź więc jakimś odtwarzaczem na komputerze plik RMVB który się odtwarza na odtwarzaczu i taki który nie

 

przykładowo pliki AVI mają taki problem, że obraz może być skompresowany przy pomocy kodeków:

- DivX - nie ma problemu, w końcu odtwarzacze przenośne to odtwarzacze DivX

- XviD - nie ma problemu, 99% zgodność z DivX

- H.264 - chyba żaden "przenośny odtwarzacz plików AVI" tego nie wyświetli (za to odtwarzacze obsługujące format MP4 nie mają z tym problemów - o ile taki strumień enkapsulowany jest w MP4, nie w AVI)

- kodeki "microsoft video", oryginalny DivX, DivX 3.11 i takie tam (z czasów "przed DivX 4") - nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi, ale:

 

rmvb nie czyta zadnego a mam ich kilkanascie, po prostu nie widzi tego formatu

flv przeczytal jeden plik (bo jeden mialem) ale sie troche zwieszal

avi czyta ale nie wszystkie i to dziwne bo divix co na innych smiga

teraz probuje xvid i zobacze czy ruszy

 

najlepsza w tym odtwarzaczu to muzyka..gra super

 

 

niestety przez przegladarke plikow jak otwiera tytulu z folderu video tez nie widac, wlasnie o to chodzi ze nie widzi plikow z rozszerzeniem rmvb

 

a co do aktualizacji oprogramowania to jak mam to zrobic? nie ma totalnie zadnej aktualizacji szukalem na serwerze polskim i koreanskim

nie ma zadnego firmware dla tego odtwarzacza, ten ktory mam to wersja 1.15 i klops totalny kotlet smile.gif

 

 

 

 

PS. okazuje sie ze iriver plus 3 nie widzi zadnych innych plikow poza avi przy czym przesylanie tym programem do odtwarzacza to zenada. Trwa dlugo konwertowanie. Nie wiem skad w multimediach napisali ze obsluguje inne formaty, bo jak na razie to flv i avi konwetowane na xvid czyta ladnie. Najwiekszy bol ze rmvb nie czyta.

Co do aktualizacji oprogramowania to po podlaczeniu do IR3 automatycznie wykrywa wersje i aktualizuje. Obecna to 1.46 ale nic sie nie zmienilo.

Troche sie zawiodlem. Macie propozycje jakiegos fajnego playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie czyta, kopiuj wklej i filmik leci w rmvb. Specjalnie ściagnąłem na próbe jak leci 3 rózne z netu wszystkie w rmvb i śmigaja.

 

 

a masz P7? u mnie w ten sposb nie dziala. W ogole nie widac w menu filmow z rozszerzeniem rmvb

pozostaje konwersja do avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności