Skocz do zawartości

zdumiewajacy rachunek od ery.


fuey

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak wygladaja cztery strony mojego rachunku od ery http://tinyurl.com/32g6w94

 

czy ktos sie spotkal z podobnym problemem? kilkaset polaczen z internetem po 1kb co kilka sekund lub nawet kilka polaczen w jednej sekundzie. oczywiscie takich polaczen nie wykonywalem. zdumiewajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz reklamować fakturę i to zrób.

masz ajfona albo telefon z androidem? bo były podobne akcje u ery i playu.

z reeesztą, era jest ciekawa i ładnie wały robi z tego co zdążyłem zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nokie 6120 i tryb dual czyli lapie mi 3g jak jest dostepna. nigdy wczesniej nie mialem takich problemow, ten telefon mam od 3 lat i z era jestem rowniez 3 lata. narazie napisalem do biura obslugi jak nie odpisza to zadzwonie a potem zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwne.. może wlazłes na jakąś strone, i nie zamknęłeś zakładki i aplikacja chodziła w tle... I co chwilę odświeżało stronę.. bo masz tak np. w ustawieniach?

 

ja miałem z erą lepsze cyrki jak mi siadał telefon, i nie dali rady 3 razy pod rząd tego naprawić.. chciałem wymienic na nowy wolny od wad, więc pojechałem na puławską, jest tam tez punkt nokii.. w erze mi mówili że to nie oni wyporodukowali telefon, więc mam iść do nokii, A w nokii Mówili mi że oni mi go nie sprzedali tylko sprzedali go Erze, a tylko ta osoba/firma której sprzedali telefon może zarządać wymiany.. łaziłem w kółko i nic w końcu nie załatwiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tak wygladaja cztery strony mojego rachunku od ery http://tinyurl.com/32g6w94 (...) zdumiewajace.

miałem dokładnie to samo :)

umowa na 2 lata, przez rok było to samo co u Ciebie. co miesiąc różnie; więcej lub mniej, ale tendencja spadkowa - stopniowo - coraz mniej tych połączeń w miarę upływu czasu. teraz już w ogóle tego nie ma.

 

możesz reklamować fakturę i to zrób.

niech się kłóci o 30zł, pewnie.

ja nerwów nie miałem, dlatego wszem i wobec głoszę, by pdolić erę, bo nic ciekawego w niej nie ma i...

era jest ciekawa i ładnie wały robi z tego co zdążyłem zauważyć.

widzę, że to globalny przekręt :)

 

mam nokie 6120 i tryb dual czyli lapie mi 3g jak jest dostepna. nigdy wczesniej nie mialem takich problemow, ten telefon mam od 3 lat i z era jestem rowniez 3 lata. narazie napisalem do biura obslugi jak nie odpisza to zadzwonie a potem zobaczymy co dalej.

miłej zabawy.

polecam Plusa.

 

przejdź się lepiej do salonu. Przez maile ani tym bardziej przez telefon z erą nie załatwisz kompletnie nic, wiem niestety z własnego przykładu.

dokładnie :)

z erą w ogóle nic nie załatwisz, chyba że więcej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech się kłóci o 30zł, pewnie.

ja nerwów nie miałem, dlatego wszem i wobec głoszę, by pdolić erę, bo nic ciekawego w niej nie ma i...

ja się wolę kłócić, szczególnie, że takie moje prawo, wszak 30zł to wcale nie jest tak mało, wolałbym je wydać na pizze niż płacić za coś, czego nie wykorzystałem.

widzę, że to globalny przekręt

akurat u mnie to wyglądało inaczej. z nowej, nie otwartej jeszcze karty sim, na abonament, ponoć wysyłane były smsy, a jak ją tylko włożyłem do telefonu i sprawdziłem saldo, okazało się, że ostatnie połączenie wychodzące było 5 godzin wcześniej, więc też coś niehalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wolę kłócić, szczególnie, że takie moje prawo, wszak 30zł to wcale nie jest tak mało, wolałbym je wydać na pizze niż płacić za coś, czego nie wykorzystałem.

prawo ma, idea jest słuszna, ale... jak im to udowodnisz? ;]

widząc takie podejście do klienta mam wrażenie, że wiele nie zyska.

 

akurat u mnie to wyglądało inaczej. z nowej, nie otwartej jeszcze karty sim, na abonament, ponoć wysyłane były smsy, a jak ją tylko włożyłem do telefonu i sprawdziłem saldo, okazało się, że ostatnie połączenie wychodzące było 5 godzin wcześniej, więc też coś niehalo.

to jest chore... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oni udowodnią, że się to wykorzystało. próba nie strzelba, nic go to nie kosztuję.

wiesz, to działa na tej zasadzie również jak wykorzystasz ten net.

z tym, ze wtedy słusznie zaplacisz, a tak nie.

 

obie sytuacje są tak naprawdę nie do udowodnienia :)

 

kontrprzykład - ojciec chciał kupić jakiś fix winiary do ryb, czy cos takiego.

w reklamie oglosili, ze juz dostepne w sklepach, hipermarketach, itd. nie bylo tego w mieście, przez tydzień po reklamie ;)

napisal do winiary, dostal parenascie saszetek.

ot tak.

 

a jednak się da.

 

era pokazuje, że nie.

przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie połączenia wychodzą przy użyciu 3g, już się zdążyłem zorientować, bo u mnie po ustawieniu apn'u zaczęło się wysyłanie takich danych, więc od razu to wyłączyłem. Teraz kombinuję bo muszę ustawić APN na MMSy ale żeby nie mógł się łączyć z internetem.

A co do całej sytuacji - wygląda co najmniej dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre aplikacje głupieją w kontakcie z "kompresorem mini" ustawionym domyślnie w erze przy korzystaniu z internetu  w telefonie. U mnie podobny rachunek wygenerowała aplikacja aktualizująca dane o satelitach GPS - wielokrotnie nawiązywała połączenie z serwerem, ale nie potrafiła poprawnie pobrać danych (spakowanych kompresorem). Problem definitywnie rozwiązało wyłączenie tej usługi (KM). Problem był już wielokrotnie opisywany na forach i nie pamiętam żeby komuś udało się coś wyegzekwować od ERY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno za pol roku podziekuje erze i sie pozegnamy. zdazylem juz zauwazyc ze ta siec namietnie oszukuje. niedawno zamowilem sobie pakiet internetowy 50mb i po wejsciu na dwie! strony zjadlo mi na dzien dobry 8mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mój ojciec pare miesięcy temu miał w Plusie podobny motyw - było takich dziwnych połączeń na ok 70zł. napisał pisemko, rozpatrzyli pozytywnie, nie musiał płacić :) jeszcze telefon wzięli na przegląd...

Bo ogólnie puls jeśli chodzi o obsługę klienta to chyba nie ma sobie równych. Ale za to oferta np. telefonów co raz marniejsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje pracować w +/- obsłudze klienta ery i po mojej dwuletniej zabawie z abo plusa jestem w szoku, ze mozna mieć tyle problemów z siecią.

załatwione wszystko od ręki, wszystko poprawnie naliczone etc. etc

 

teraz dostaje dziennie pare telefonów od osób, które czują się oszukane właśnie sposobem naliczania minut, internetu etc

niektórzy wręcz czekają tylko do końca umowy nawet nie korzystając z telefonów, byle sie wynieść.

 

coś musi być na rzeczy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo ma, idea jest słuszna, ale... jak im to udowodnisz? ;]

a jak oni udowodnią, że się to wykorzystało. próba nie strzelba, nic go to nie kosztuję.

 

Ale co maja udowadniac ? ;) Telefon wykonywal polaczenia z internetem ? Wykonywal. Wiec o co chodzi ? ;) Ale tez bym sie klocil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co maja udowadniac ? ;) Telefon wykonywal polaczenia z internetem ? Wykonywal. Wiec o co chodzi ? ;) Ale tez bym sie klocil ;)

Wcale nie musiał wykonywać, vide => Malas ;]

[edit]

w sumie to ktos z obslugi mogl dlubac przy karcie, chyba ze byla rzezcywiscie brand new

[/edit]

I choć nie znam sprawy od strony technicznej, wątpie by to telefon robił takie jaja - mi po roku przestał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykonywal o czym swiadcza bilingi ;) Niedawno czytalem historie typa, ktory ma HTC Hero w Playu. Postapil madrze, zainstalowal APNdroida zeby telefon nie laczyl sie sam i szastal pieniadzmi, ALE nie wzial pod uwage, ze w Playu nawet jak sie usunie APNy telefon laczy sie z jakas ich bramka i nabija oplaty i tak w ciagu nocy stal sie biedniejszy o 1300zl. Znana jest mi tez historia, pewnej pani, ktorej Avila sama laczyla sie z internetem, nabijajac rachunek na pare tys pln, Era stwierdzila, spoko telefon jest wadliwy, ale to nie nasza wina, Samsung stwierdzil, sporo telefon jest wadliwy, naprawimy go, ale nie ponosimy kosztow zwiazanych ze szkodami jakich narobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny "problem" - ustawiłem sobie żeby co godzinę mi iPhone pocztę sprawdzał... skończyło się na dokładnie takim samym rachunku, tylko na szczęście na kwotę 200zł

 

wyjaśnienie?

 

to właśnie nie 3g jest winne, tylko edge - połączenie 3g jest niezależnym kanałem danych utrzymywanym przez telefon stale aktywnym (ponoć iPhone 3G właśnie i tak się rozłancza aby oszczędzać energię, ale nie znam szczegółów, z androidem też coś było ale już zupełnie nie wiem co konkretnie), zaś połączenie edge jest dość szybko po zakończeniu przesyłania danych zrywane żeby zwolnić kanał dla rozmów (sprawdźcie sobie że na telefonie z edge nie da się jednocześnie używać sieci i rozmawiać, np. kiedy nawiązane jest połączenie z internetem to przy próbie dodzwonienia się słychać "zajęte")

 

np. w erze połączenie 3g "zamyka się" (czytaj: zaokrągla do pełnych paczek danych wysłanych i odebranych) o 24:00, zaś w przypadku edge paczka zamyka się z każdym zerwaniem połączenia... a to 2x 12 groszy dla operatora (bo większa granulacja danych, najlepiej wysłane i odebrane razem, się przecież dla operatora nie opłaca :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale GPRS, EDGE, UMTS i HSDPA działaja na takiej samej zasadzie, roznia sie tylko predkoscia ;) We wszystkich dane przesyłane sa pakietowo. TO o czym ty mowisz, nazywajac to EDGE to WAP ;) A co do rozlaczania to polscy operatorzy to cwaniaki (przynajmniej PLay i Era) i rozlaczaja co jakis czas polaczenie, co jesli wezmie sie pod uwage, ze maja naliczanie po 100kb osobno downloadu i uploadu daje portfelowi niezly lomot, jakby ktos chcial byc caly czas online ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności