Skocz do zawartości

Regulamin Komisu


Rekomendowane odpowiedzi

Oglnie to racyej nie ma problemu... Większość ludziz na realne ceny sprzętu, więc jak ktoś sobie wystawia coś o 200zł więcej niż jest warte to w czym problem? jesli ktoś to kupi to znaczy że go na to stać, i tyle..

 

Co do takieko ibooda, tez nie widze problemu.. co z tego ze ktoś kupił kilka par np. słuchawek i dzień później sprzedaje je za 5 dych więcej? nie zawsze wszyscy sie łapią na każdą okazje, a skoro moge od tego kogoś kupić dalej tańsze nież normalnie( mimo jego prowizji), to i ja jestem szczęśliwy i on..

 

to tak jak byście sie rzucali do MM, czy Saturna że nakładają swoją marżę..

 

ogólnie to kiedyś w komisie ceny były ogólnie nieższe i można było wyrwać sprzęt za na p[rawdę fajną kase.. teraz sie zrobiło allegro, i ceny w zasadzie są takie same..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to tak jak byście sie rzucali do MM, czy Saturna że nakładają swoją marżę..

 

TO NIE TAK i już o tym pisałem

 

jest znacząca różnica między zarejestrowaną działalnością biznesową (sklep) - czyli narzucanie marży pomiędzy np. hurtownią a odbiorcą końcowym

 

a między "sprytną działalnością biznesową" ("osoba obrotna") - czyli narzucanie "extra zysku" ze sprzedarzy rzeczy kupionych okazyjnie

 

i tylko o takiej różnicy mówię... więc ewentualne obostrzenia związane z tym zagadnieniem miały by tylko uniemożliwić to "osobom obrotnym" prowadznie "biznesu"

 

... a jednocześnie nie robić problemów "wnusiom, co od dziadka dostały słuchawki pod choinkę, ale się nie spodobały" czy "osobie co po jakimś czasie sprzedaje słuchawki, a przy okazji może dostać niezłą cenę" - bo to jest przecież naturalne, że czasem coś sprzedajemy w takiej czy innej cenie

 

innymi słowy miało by to przeciwdziałać "konikom" (czy jak ich się tam w przypadku sprzętu nazywa) który widzą w tym niezły biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że Ci ludzie, nie każą nam na siłe nic kupować..

 

A wy chcecie np. zabranić mi kupić coś od nich taniej niz jest na rynku, tylko dlatego że oni dzień wcześniej dali za to po 50zł mniej?

 

Khron, spójrzmy na to realnie.. nikt tu kasy nie trzepie.. jesli ktoś sprzeda 3 pary słuchawek bo kuił je okazyjnie to mercedesa też sobie za to niu kupi..

 

raczej nikt nie traktuje tutejszegom komisu jako miejsca na zarobek.. bo po prostu jest za mały ruch..

 

Imo możena sie tylko cieszyć że jest szansa kupienia słuchawek taniej niez są np. na allegro. a to że ten ktoś kupił tych kilka par okazyjnie? jego fart..

 

problem faktycznie by był, jakby ktoś tu założył cały sklep, ale tak po proawdzie jesli by było taniej to raczej tez by nikt nie narzekał..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że Ci ludzie, nie każą nam na siłe nic kupować..

 

tak samo jak - przykładowo - sprzedawca który zostawi w komisie link do allegro nie będzie wymagał żebyś coś kupił...

 

... ale jeśli w komisie znajdzie się 1000 takich "ofert", to zrobi się niezły burdel i nie zauważysz wśród nich naprwdę fajnej oferty (albo na odwrót - osoby z prawdziwymi ofertami zniechęcą się i ich nie zaprezentują) :)

 

A wy chcecie np. zabranić mi kupić coś od nich taniej niz jest na rynku, tylko dlatego że oni dzień wcześniej dali za to po 50zł mniej?

 

znowu nie rozumiesz intencji

 

nie chcemy bronić ci zaoszczędzić

 

chcemy żeby w takim przypadku ktoś dał link do oryginalnej oferty, zamiast liczyć sobie extra za pośrednictwo... i zaoszczędzisz nawet więcej! :)

 

Khron, spójrzmy na to realnie.. nikt tu kasy nie trzepie.. jesli ktoś sprzeda 3 pary słuchawek bo kuił je okazyjnie to mercedesa też sobie za to niu kupi..

 

dlatego cały czas zwracam na to uwagę - po łapach ma dostać nie osoba przypadkowa, a ewidentny kombinator :)

 

przykład: forumowicz kupił 3 pary słuchawek i mówi "ej, wiecie? jakoś tak się złożyło że mam 3 pary słuchawek i puszczę je o 100zł taniej niż w sklepie" - super, okazja

 

anty-przykład: na forum pojawił się zupełnie nowy koleś, zero wartościowego wkładu w forum i mówi "ej, wiecie? mam 150 par słuchawek o 100zł taniej niż w sklepie" - to chcemy wyeliminować

 

poza tym w tym drugim przypadku jakaś "dobra dusza" mogła by podać źródło, np. promocja na amazonie czy coś

 

problem faktycznie by był, jakby ktoś tu założył cały sklep, ale tak po proawdzie jesli by było taniej to raczej tez by nikt nie narzekał..:P

 

jeśi faktycznie ZAŁOŻY SKLEP (zarejestruje działalność) to jest zupełnie ok, do czasu zarejestrowania oficjalnej działalności nie jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy żeby w takim przypadku ktoś dał link do oryginalnej oferty, zamiast liczyć sobie extra za pośrednictwo... i zaoszczędzisz nawet więcej! :)

 

To tak, ale zakładasz że oferta dalej trwa.. wtedy to faktycznie swiństwo..

 

ale są też takie zródła jak własnie ibood, gdzie oferta trwa 1 dzien i m ozna sie po prostu nie załapac..

albo są też "własne źródła", z których co poniektórzy kołują sprzęt taniej.. i czemu mieliby oddawać go za dobre słowo?

 

jeśi faktycznie ZAŁOŻY SKLEP (zarejestruje działalność) to jest zupełnie ok, do czasu zarejestrowania oficjalnej działalności nie jest ok

 

I powiedz, że jesli znajdziesz w komisie ofertę odtwarzacza który akurat chcesz za 300zł taniej, to nie klupisz go bo ktoś nie ma zarejestrowanej działaności.. dopuki nie mogę sobie odliczać Vat'u, to mam to serdecznie gdzieś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są też takie zródła jak własnie ibood, gdzie oferta trwa 1 dzien i m ozna sie po prostu nie załapac..

albo są też "własne źródła", z których co poniektórzy kołują sprzęt taniej.. i czemu mieliby oddawać go za dobre słowo?

 

I powiedz, że jesli znajdziesz w komisie ofertę odtwarzacza który akurat chcesz za 300zł taniej, to nie klupisz go bo ktoś nie ma zarejestrowanej działaności.. dopuki nie mogę sobie odliczać Vat'u, to mam to serdecznie gdzieś..

 

i tu wkracza zasada że nie patrzymy sobie na ręce - komis (co zauważyło już z 10 osóB) - funkcjonował do dziś znakomicie i ma - z założenia - zostać... oczywiście w takim zakresie, "na ile sumienie pozwala" (wasz cytat) ;)

 

po prostu zwrócono również uwagę na nowy problem (istniejący np. na forach typu headfi) z którym to forum się jeszcze w zasadzie nie zetknęło i o tym właśnie dyskutujemy...

 

... chodziło tylko o to, żeby ewentualnie przygotować się na tyle, żeby odpowiednio zareagować na problem jak się już tu pojawi i o nic więcej :)

 

bo jeśli nie to będziecie się głowić co z tym zrobić jak już będzie po fakcie - jak ja, kiedy zobaczyłem dawno temu ofertę "wymienię chomika za słuchawki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to przecież nie jest to problem moim zdaniem.

 

 

Ok, tylko że Ci ludzie, nie każą nam na siłe nic kupować..

 

tak samo jak - przykładowo - sprzedawca który zostawi w komisie link do allegro nie będzie wymagał żebyś coś kupił...

 

... ale jeśli w komisie znajdzie się 1000 takich "ofert", to zrobi się niezły burdel i nie zauważysz wśród nich naprwdę fajnej oferty (albo na odwrót - osoby z prawdziwymi ofertami zniechęcą się i ich nie zaprezentują) :)

Racja, ale jest zapis w regulaminie, więc wystarczy go przestrzegać i kasować takie linki.

A wy chcecie np. zabranić mi kupić coś od nich taniej niz jest na rynku, tylko dlatego że oni dzień wcześniej dali za to po 50zł mniej?

 

znowu nie rozumiesz intencji

 

nie chcemy bronić ci zaoszczędzić

 

chcemy żeby w takim przypadku ktoś dał link do oryginalnej oferty, zamiast liczyć sobie extra za pośrednictwo... i zaoszczędzisz nawet więcej! :)

Może dać , ale nikogo nie zmusisz - handlarz kupi sam ileś sztuk i sprzeda na allegro by zarobić , a nie będzie robił sobie konkurencji.

Inny poda link w temacie Okazje z ...

Khron, spójrzmy na to realnie.. nikt tu kasy nie trzepie.. jesli ktoś sprzeda 3 pary słuchawek bo kuił je okazyjnie to mercedesa też sobie za to niu kupi..

 

dlatego cały czas zwracam na to uwagę - po łapach ma dostać nie osoba przypadkowa, a ewidentny kombinator :)

 

przykład: forumowicz kupił 3 pary słuchawek i mówi "ej, wiecie? jakoś tak się złożyło że mam 3 pary słuchawek i puszczę je o 100zł taniej niż w sklepie" - super, okazja

 

anty-przykład: na forum pojawił się zupełnie nowy koleś, zero wartościowego wkładu w forum i mówi "ej, wiecie? mam 150 par słuchawek o 100zł taniej niż w sklepie" - to chcemy wyeliminować

 

poza tym w tym drugim przypadku jakaś "dobra dusza" mogła by podać źródło, np. promocja na amazonie czy coś

 

Tez proste rozwiązanie - w regulaminie zakazać sprzedaży i handlu hurtowego np. dla sprzętu powyżej 2 sztuk, dla akcesoriów 3 lub 5

problem faktycznie by był, jakby ktoś tu założył cały sklep, ale tak po proawdzie jesli by było taniej to raczej tez by nikt nie narzekał..:P

 

jeśi faktycznie ZAŁOŻY SKLEP (zarejestruje działalność) to jest zupełnie ok, do czasu zarejestrowania oficjalnej działalności nie jest ok :)

 

Widzę, że popierasz polski biznes i to jest OK :)

po raz ostatni - nikt nikomu nie będzie na ręce patrzył, ale jeśli już zdarzy się taka sytuacja (zwłaszcza któryś kolejny raz) gdzie ktoś ewidentnie przegina, to dobrze jest z góry wiedzieć jak na to zareagować a nie jak do tej pory "proszę o usunięcie wszystkich komentarzy z mojej oferty, jestem poważnym sprzedającym" a potem wszyscy z rozbawieniem patrzą jak ktoś się nacina na "megaofertę" :)

 

a tak można by spokojnie odpowiedzieć np. "prosimy o skorzystanie z innych mediów sprzedarzy typu allegro czy inne fora, dziękujemy" :)

 

cały czas mówię to w kontekście utrzymania w komisie jakiejś przyjaznej atmosfery, nie podcinania skrzydeł demokracji wolnorynkowej - jeśli nie chcecie (a nawet jeśli chcecie) to i tak nic się przecież nie zmieni, ale podyskutować zawsze można a nawet trzeba

Jak wyżej - nie prosimy o nic tylko się kasuje taką ofertę - w czym problem?

A drugie zdanie popieram oboma ręcami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale jest zapis w regulaminie, więc wystarczy go przestrzegać i kasować takie linki.

 

jest taki zapis, żeby nie powiedzieć że nawet od zawsze, tylko że ostatnio nie ma komu go egzekwować :)

 

Może dać , ale nikogo nie zmusisz - handlarz kupi sam ileś sztuk i sprzeda na allegro by zarobić , a nie będzie robił sobie konkurencji.

Inny poda link w temacie Okazje z ...

 

allegro jest poza forum, więc regulamin forum go nie dotyczy...

 

... a podawanie "własnych" linków do allegro... w zasadzie i to regulamin obejmuje, ale i to nie jest egzekwowane ("czy to nie oferta kolgi ... z forum?") :)

 

Tez proste rozwiązanie - w regulaminie zakazać sprzedaży i handlu hurtowego np. dla sprzętu powyżej 2 sztuk, dla akcesoriów 3 lub 5

 

tylko po to żeby widzieć cykliczne oferty po 2 sztuki? jak się sprzedadzą dwie, to znajdą się dwie kolejne... i tak w kółko :)

 

Widzę, że popierasz polski biznes i to jest OK

 

nie to miałem na myśli - oficjalny biznes obowiązują pewne zasady, "biznesmena z gimnazjum" nie obowiązują (albo tak mu się może wydawać) - i w tym leży problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że popierasz polski biznes i to jest OK

 

nie to miałem na myśli - oficjalny biznes obowiązują pewne zasady, "biznesmena z gimnazjum" nie obowiązują (albo tak mu się może wydawać) - i w tym leży problem :)

No nie musi płacić podatków, ZUSu, VATu i innych gratisów, wiec może sobie dawać niższą cenę ...

 

Tylko potem jak wywalczyć gwarancję ?, bo pewnie cfaniak paragonu nie da , bo by go zlinczowali ...

 

Jesli nie ma być chaosu w komisie .. podstawą by była edycja tematu ... można na bierząco dorzucać coś do oferty bez zakładania nowej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma być chaosu w komisie .. podstawą by była edycja tematu ... można na bierząco dorzucać coś do oferty bez zakładania nowej ..

 

z jakiegoś powodu zapominacie, że zasada "podbijanie raz na tydzień" już nie obowiązuje - przestawiłem dział komis tak, że wątki wyświetlają się w kolejności "wg. daty pierwszego postu" (czyli ostatni założony jest na górze) a nie "wg. daty ostatniego postu" (czyli ostatni w którym ktoś się wypowiedział jest na górze) - co oznacza że podbijanie jest fizycznie niemożliwe, co oznacza że "uaktualniona" oferta i taj nigdy nie pojawi się na widocznym miejscu (gdzieś na górze)

 

... więc jaki jest w tym sens? skoro i tak trzeba założyć nowy wątek żeby w ogóle był on widoczny dla użytkowników komisu, którym nie chce się grzebać w "pewnie już nieaktualnych, starych ofertach"? :)

 

poza tym - z uwagi na ograniczenia techniczne forum - nie da się ustawić "możliwości edycji nazwy tematu tylko w komisie"... a z doświadczenia powiem, że nie jest dobrze pozwolić ludziom swobodnie edytować nazwę wątku... (bo bardzo szybko znajdzie się jeden z drugim, który wpadnie na "kreatywny" pomysł jak to wykorzystać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumpowanie było dobre.. A teraz trzeba co jakiś czas nowy taki sam wątek zakładac..

 

to nie tak, zawsze należy rozważyć każdy aspekt danego rozwiązania... :)

 

z bumpowaniem było o tyle dobrze, o ile nie było ono nadużywane - wyobrażacie sobie jednoczesny ("zupełnie przypadkowy" - ot ktoś skomentował, to nawet nie był przecież bump :) ) bump np. 20 ofert? i nagle trzeba podbijać ponownie bo znów jesteśmy w połowie drugiej strony mimo że zrobiliśmy to 10 minut temu... i tak właśnie bywało swojego czasu (a teraz już na pewno nikt tego nie upilnuje) :)

 

obecna sytuacja też jest o tyle dobra, o ile nie jest nadużywane zakładanie nowych wątków - a na razie chyba nie jest to aż tak palącym problemem (jeśli w ogóle jest)... i prawdę powiedziawszy taki układ jest z drugiego powodu lepszy - łatwiej jest ogarnąć którą ofertę już widzieliśmy a którą nie, bo ich kolejność się nie zmienia :)

 

co więcej - nawet w czasach bumpowania co jakiś czas "dla porządku" zakładano nowy wątek (np. aby pozbyć się postów "podbijam" i komentarzy - a samo ich usunięcie nic nie dawało, bo wtedy wątek spadał bardzo nisko :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za bumpowaniem z tym, że należy wpisać do regulaminu np. podbijanie jest dozwolone raz na 48h lub nawet 72 ze względu na to, że komisie nie ma jakiegoś niesamowitego ruchu. Kto złamie regulamin dostaje warna i przy trzecim ban na forum i tyle... nikt mi nie powie, że to za surowa kara, bo chyba każdy myślący człowiek po 1 warnie zakuma ocb i nie będzie na przekór bumbpował w nieskończoność. Tylko żeby nie było kolesiostwa jak przy innych sytuacjach... piszę np. o sobie napisałem trochę za dużo ziomek mnie wyzwał ja dostałem warna, a ziomek moda nic co jest żenującą postawą imho...

zdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak było.. i kiedyś tego nawet przestrzegano.. a póxniej zaczął sie robić bałagan i dlatego zostało to zmienione..

 

teraz jest taki za przeproszeniem burdel, ze nikt by tego nie wyłapał.. tak samo jak z ofertami na allego.. kiedys w ogóle nie było.. póxniej zopstało wprowadzone dla "purpurowych" ( a ile było krzyku) i tak nikt tego nie używał, bo tak samo można było walnąc oferte w normalnym komisie, i w razie czego wystawić na allegro.. a teraz walą tam oferty sprzedawcy z allegro, niejednokrotnie rejestrujący sie tylko po to by własnie wstawiac tam swoje oferty..

 

swoją droga nie wiem czemu nie ma tam filtra umozliwającego zakładnie ofert tylko purpurowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za bumpowaniem z tym, że należy wpisać do regulaminu np. podbijanie jest dozwolone raz na 48h lub nawet 72 ze względu na to, że komisie nie ma jakiegoś niesamowitego ruchu. Kto złamie regulamin dostaje warna i przy trzecim ban na forum i tyle... nikt mi nie powie, że to za surowa kara, bo chyba każdy myślący człowiek po 1 warnie zakuma ocb i nie będzie na przekór bumbpował w nieskończoność. Tylko żeby nie było kolesiostwa jak przy innych sytuacjach... piszę np. o sobie napisałem trochę za dużo ziomek mnie wyzwał ja dostałem warna, a ziomek moda nic co jest żenującą postawą imho...

zdr.

 

zapis może sobie być, ale:

- nie będzie komu takiego zapisu egzekwować (komu się będzie chciało sprawdzać każdy post w komisie, czy był on bumpem czy nie, a jeśli tak to czy nie za szybko)

- szybko znalazły by się sposoby na "bumpowanie bez bumpowania" :)

- i jeszcze parę innych problemów o których sami piszecie :)

 

... no i ostatnia kwestia - kto ma to zmienić/wprowadzić w życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki offtop: temat powinien nazywać się "Aragorn7, czyli jak wywołałem 3 Wojne Światową"

 

zapis może sobie być, ale:

- nie będzie komu takiego zapisu egzekwować (komu się będzie chciało sprawdzać każdy post w komisie, czy był on bumpem czy nie, a jeśli tak to czy nie za szybko)

- szybko znalazły by się sposoby na "bumpowanie bez bumpowania"

- i jeszcze parę innych problemów o których sami piszecie

 

... no i ostatnia kwestia - kto ma to zmienić/wprowadzić w życie

 

Dokładnie. Teraz nawet ciężko doprowadzić do ładu i składu Co Kupić oraz Index testów odtwarzaczy a co dopiero Komis. Zbyt dużo będzie tego poprostu i zaleje to jak fala.

 

O co ci chodzi z tym bumpowaniem bez bumpowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem.. wystarczyło wklepać cokolwiek, i temt wyskakiwał od razu do góry.. i robiło sie to własnie obniżając cenę o 1zł, albo dodając bzdety typu *acha, a w zestawie naturalnie są wszytskie ulotki i papiery.. etc.. zamiast edytowania.. cała mase tego byla..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki offtop: temat powinien nazywać się "Aragorn7, czyli jak wywołałem 3 Wojne Światową"

 

 

Hehe , dobre bo to świadczy, ze forum żyje a konstruktywna dyskusja jest zawsze OK.

BTW mam nadzieję, że nie jest to zarzut pod moim adresem?

Dyskusja się rozwinęła tak a nie inaczej i nie pisałem go by rewolucje wprowadzać, choć jak wiadomo rewolucje i wojny :P są motorem postępu :D

 

@KHRoN

poruszył tu temat ustawienia forum, więc kwestia jest tylko taka - co jest lepsze: ustawienie tematów w/g powstania - jak teraz, czy daty postu.

"Normalne" ustawienie to w/g daty postu , a to obecne stosuje się rzadziej by uzyskać np. taki efekt jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności