Skocz do zawartości

Zapalenie ucha przelekłe


nort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zdiagnozowano u mnie przewlekłe zapalenie ucha choroba przebiegała bezobjawowo prze ok 6 miesięcy ucho w tym czasie nie bolało dwa razy miałem mały wyciek z tego ucha tuż po kąpieli uznałem to za normalne po kąpieli czasem tworzy się banka w uchu która z czasem puszcza i wycieka dosłownie dwie krople wody niestety w moim przypadku nie była to woda tylko jasna tłusta ciecz obecnie podczas leczenia mam cichy szum w tym uchu i jak bym minimalnie ciszej słyszał na nie czy to normalne podczas leczenia czy po leczeniu pozostaje jakiś ubytek na słuchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, kiedys tylko na uczelni bawilismy sie na laboratorium takim urzadzeniem do robienia audiogramow. Robilismy to tak, ze byl dzwiek o konkretnej czestotliwosci i stopniowo byl sciszany i sluchacz(odwrocony tylem) mial nacisnac przycisk, gdy przestanie slyszec. Ponoc kiepska metoda, bo mozna oszukiwac albo nieswiadomie falszowac wynik. Lepiej jest robic na odwrot. Poza tym obilo mi sie o uszy, ze lepsze jeszcze sa badania dzwiekami bardziej zlozonymi od sinusa ;) Wracajac do tematu, jesli dobrze pamietam, to ludzie mieli blizej 10dB ubytku sluchu i nie przypominam sobie, aby ktos mial rozbieznosci miedzy stronami dla konkretnych czestotliwosci az 20dB. Nie masz problemow z lokalizacja dzwiekow, sluchajac na sluchawkach? Np. wokal nie masz przesuniety na lewo? Nie masz wrazenia, ze prawym uchem gorzej slyszysz wyzsze czestotliwosci? 20dB to juz na prawde sporo. Dla porownania praktycznie w wiekszosci przypadkow(sa wyjatki ponoc) ludzki sluch moze wychwycic roznice glosnosci, gdy wystepuje roznica poziomow natezenia dzwieku wieksze niz 1dB.

 

poziom natezenia dzwieku wiekszy o 1 dB = natezenie dzwieku wieksze o ok 1,26 raza

poziom natezenia dzwieku wiekszy o 20dB = natezenie dzwieku wieksze 100 razy

 

Moze ten audiogram nie zostal poprawnie wykonany? Nie chce podwazac opinii lekarza, bo nie mam do tego kompetencji, ale upewnilbym sie, czy byl to rozsadny lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem zapalenie ucha i nie było to zbyt przyjemne. Również trochę gorzej słyszę na to zapalone uchu i strasznie wrażliwe przy czyszczeniu, a minęło już 6 lat. Różnica w słyszalności jest jednak wyczuwalna tylko minimalnie i tylko na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież to jak czytanie słupków na tym tym czymś... co nie pamiętam jak się nazywa, im dalej od zera tym gorzej... a słuch masz w normie. Raczej taki standardowy.

Dla wyjasnienia znaczenia tych wykresikow. Poziom 0dB znaczy tyle, ze dana czestotliwosc sie slyszy poprawnie. Poziom 0dB oznacza, ze slyszy sie dana czestotliwosc jak statystycznie dobrze slyszacy czlowiek. Jesli zaznaczony jest punkt o -x dB, to dzwiek musial byc glosniejszy o x dB. Na pierwszej lepszej stronce wyszukanej w googlu znalazlem, ze ubytki do 20dB sa w normie. Mimo wszystko jak dla mnie taka duza roznica miedzy uszami niefajnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież to jak czytanie słupków na tym tym czymś... co nie pamiętam jak się nazywa, im dalej od zera tym gorzej... a słuch masz w normie. Raczej taki standardowy.

Dla wyjasnienia znaczenia tych wykresikow. Poziom 0dB znaczy tyle, ze dana czestotliwosc sie slyszy poprawnie. Poziom 0dB oznacza, ze slyszy sie dana czestotliwosc jak statystycznie dobrze slyszacy czlowiek. Jesli zaznaczony jest punkt o -x dB, to dzwiek musial byc glosniejszy o x dB. Na pierwszej lepszej stronce wyszukanej w googlu znalazlem, ze ubytki do 20dB sa w normie. Mimo wszystko jak dla mnie taka duza roznica miedzy uszami niefajnie wyglada.

 

Zawsze można ją skorygować w ustawieniach balansu na słuchawkach. A tak serio, to w życiu codziennym nie powinno być odczuwalne. Mam znajomego, który w ogóle dźwięki z otoczenia odbiera w mono:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansem bym sie raczej nie bawil, bo jeszcze niechcacy sie zwiekszy dysproporcje miedzy uszami. W zyciu codziennym pewnie czlowiek(mozg dokladniej) przystosuje sie do tego i bedzie ok. Na sluchawkach jednak moze byc klopot, bo to dosc nienaturalny sposob sluchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności