Skocz do zawartości

Kupić coś lepszego czy nie? Proszę o porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sprawić sobie coś lepiej grającego niż zestaw Logitech X-230 plus Realtek HD Audio. Na początek musiałbym kupić jakąś lepszą kartę muzyczną. Myślałem nad Xonarem DS. I teraz mam pytanie - czy warto sprzedać te moje stare głosniki i kupić 2 kolumny podstawkowe plus wzmak? Słucham prawie wszystkiego: rap, rnb, alternative rock, reggae, electronic. Mój pokój ma ok. 22 m. Jak był by koszt takiego bardziej opłacalnego zestawu. I jaką końcówką łączy się kolumny ze wzmakiem? Jak wzmacniacz podłączyć do komputera? Czy oprócz dwóch głośników trzeba dokupić subwoofer? Proszę, odpowiedźcie na moje pytania. Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pamiętaj że Behringery to monitory bliskiego pola - tzn ze muszą stać na biurku

W tym realteku masz SPDIF czyli optical. Coaxial to taki standard przesyłu cyfrowego danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piotrus! Już wiem które to wejście. Głośniki będą stać na biurku. Ale powiedzcie czy warto zmieniać. Jeśli warto, to są lepsze głośniki tego rodzaju w tej cenie? Czy można do nich poźniej przymocować statyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piotrus! Już wiem które to wejście. Głośniki będą stać na biurku. Ale powiedzcie czy warto zmieniać. Jeśli warto, to są lepsze głośniki tego rodzaju w tej cenie? Czy można do nich poźniej przymocować statyw?

To już zależy od Ciebie. W behringerach masz zintegrowany DAC i wzmacniacz, które wcale nie są takiej złej jakości :) więc oszczędzasz na karcie dźwiękowej i dodatkowym wzmaku

Z tego co czytałem na head-fi to stawiają je nieco wyżej niż Logitech Z4.

A po co chcesz standy do nich mocować? To są głośniki bliskiego pola - najlepiej brzmią nie dalej niż metr od głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metr od głowy tylko?

to już k1000 można nazwać "monitorami bliskiego pola" lol.

 

imo troche szkoda przykuwać się do biurka etc.

masz piotrus jakies porównanie do 7c?

bo one dają rade też na 5 i 10 metrów ;pp

 

swoją drogą, jaką masz kase na ten zestaw?

patrząc po propozycjach niezbyt dużą, ale moze pozory mylą ;]]

a jeśli tak, to może jakieś pasywne kolumny + wzmak własnie?

ale to >1000zł minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się ze behrririrri coś tam.

 

ale do 1000zł to imo głośniczki + wzmak ;d

rezultaty powinny być lepsze.

znajomy ma AE za 1000 i wzmak harmanna za ~200 i jest cudnie.

piękną barwe mają. fortepian jest... rany. lepszy jak na bejerach z lampami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znajomy ma AE za 1000 i wzmak harmanna za ~200 i jest cudnie.

 

 

 

Jaki dokładnie model HK ma twój kolega jeśli można spytać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności