Skocz do zawartości

Wzmacniacz Hybrydowy SOHA2/3


Dawid-SS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jako że od niedawna stałem się jednym z posiadaczy wzmacniacza lampowo-tranzystorowego SOHA2 kieruje wątek dla posiadaczy tych wzmacniaczy oraz tych co planują posiąść ten wspaniały klocek! Na początku kilka pytań do obeznanych bardziej jak ja w temacie, głównie chodzi o komponenty, te które grają najważniejsza role w dzwięku, czyli lampy i kondesatory, jakie polecacie, jakieś sugestie na temat brzmienia lamp itd? Aktualnie posiadam lampy RFT i niestety przymierzam się do zmiany ponieważ szumią strasznie, miał ktoś podobne problemy z tymi lampami? Kondesatory jakie mam to bennic 0.22uF 400V 5% tolerancji, można kupić coś o wiele lepszego ale w rozsądnej cenie ??

 

Kilka fotek mojego klocka aktualnie:

 

 

 

 

Gałki brak ponieważ popsułem ale niedługo będzie, podswietlenie na niebiesko ponieważ beresford ktory jest na aktualizacji ma tez na niebiesko, (laptop tak samo niebieski)

Jeżeli możecie pokażcie też swoje klocki i podzielcie się wrażeniami dzwiękowymi i jakie komponenty macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do lamp sprobuj audiofilskiego klasyka i szlagieru czyli Telefunkenow ;) Brzmienie generalnie najbardziej "wywazone". Siemensy jako kolejny szlagier zwlaszcza Siemensy ECC801S w przypadku SOHy. To chyba dwa najwieksze szlagiery :) Jak lubisz wiecej zywiolowosci to GE,RCA np. a jak spokoju i ciepelka to Mullardy. Bardzo polecam tez Sylvanie jako niepodkolorowujaca, precyzyjna i muzykalna/zywiolowa - ale to juz nie sa takie "szlagiery" jak Telefunkeny i Siemensy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Telefunkeny wypas tyle że cena też wypas ;) Jak się dowiadywałem to "nowe" kosztują w polsce 600zł za sztukę ;) Ja kupiłem trochę w ciemno Philipsy ECC82. Na Tubeworld miały opis "smooth and warm" czy idealne bo chciałem nieco zamulić Grado i jak się okazało grają dokładnie tak jak napisali ;) Co do szumów to na RFT nie słyszę żadnych, na philipsach też nie ale za to jest efekt mikrofonowy na tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać są różne problemy, ja jak postawie nowe lampki wtedy będe dumał co zrobić jak dalej szum bedzie. Może sprowadze do domu kogoś kto się lepiej na tej lampówce zna. Co do lampek wracając gdzie mozna kupić philipsy?(ph to to samo co telefunken prawda??) cena zaporowa, moze w przyszłosci, max co bym wydał to 100zł za lampe aktualnie, wiec zaden haj end sie nie miesci :) Na allegro Mullardy po 230zl sztuka, ceny za same lampy potrafią przekraczać cene wzmacniacza :)

 

A co powiecie o kondesatorach ?? Macie poza lampamy pomysły na szum w moim wzmacniaczu?? Dodam ze jest on stały ale w raz z przekręceniem volume rośnie, automatycznie przy płotku na 0 szum tez jest w słuchawkach, przeszkadza w cichym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co powiecie o kondesatorach ?? Macie poza lampamy pomysły na szum w moim wzmacniaczu?? Dodam ze jest on stały ale w raz z przekręceniem volume rośnie, automatycznie przy płotku na 0 szum tez jest w słuchawkach, przeszkadza w cichym słuchaniu.

 

Przejdź się do jakiegoś salonu Audio i podepnij SOHA pod listwę Gigawat PF-2. Listwa filtrująca na warystorach.

Jeżeli szumu nie będzie to może oznaczać "przydźwięk" z sieci zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumu to napisz do x500 tutaj albo na audiohobby, może on będzie wiedział bo w końcu składa takie wzmacniacze ;) Co do lamp to ja kupiłem philipsy w http://sklep.lampyelektronowe.pl/ Napisz do nich jakie mają lampy z serii jaka Cie interesuje. Za philipsy dałem 120zł sztuka i przesyłkę dostałem w gratisie. Dobre lampy trochę kosztują ale wzmacniacz lampowy gra tak jak lampy które w nim siedzą.

 

EDIT:

Teraz tak dla przypomnienia podpiąłem z powrotem lampy RFT i wszystko fajnie, ale jak podpiąłem z powrotem philipsy to różnica taka jakbym inne słuchawki założył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogórek ale cena tej listwy jest mocno przesadzona :D Moj wzmacniacz kosztował 1/4 tej ceny ;) co do zakłóceń sieciowych, sam nie wiem, napisze do X500 i zapytam się go dokładnie :) Radical, też będe korzystał z tego sklepu ponieważ jest on jednym z pewniejszych gdzie sprzedają NOWE lampy a nie uzywki jak wiekszosc ludzi na allegro... Mozna używki zaobserwować po przez okres wygrzewania lamp, chociaz przy słabych słuchawkach jak moje cieżko. 120zł za philipsy to nie duzo skoro mówisz ze jakość dzwięku jest bardziej niż zadowalająca po przesiadce z RFT. Używasz ECC82??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o przejsciu z tej lampy na inne, ecc81 lub 83?? na AS spotkałem się z wybrednymi opiniami o lampach z tych serii oznaczymi cyframi 82. Możesz powiedzieć jak Twoje ultrasone z sygnaturki radzą sobie z sohą a raczej ona z nimi? Mam w planach kupić ultrasone 2500 i myślę czy warto do sohy :) Ktoś pisał ze 900tki od ultrasone + soha2/3 to połączenie zniewalające pod względem muzycznym, jakby były do siebie stworzone te zabawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wszystko w mojej recenzji sohy na forum ;) W skrócie mogę powiedzieć że kupiłem sohe dla k601 a znacznie bardziej polubiły się z nimi Ultrasone. Dla mnie Ultrasone mają ogólnie za dużo basu do muzyki i dlatego głównie używam ich do filmów i gier gdzie sprawdzają się nie gorzej od niezłego 5.1 ;) ale muszę powiedzieć że wybitnie lubią się z sohą i słyszałem również tą opinie od właścicieli innych modeli Ultrasów. Co do przejścia na inne lampe to wiem że można ale jakoś nie zastanawiałem się na tym. Obecne połączenie sr-325 + soha na philipsach bardzo mi się podoba i nawet niespecjalnie mam ochotę eksperymentować dalej z lampami ;) Zastanawiam się powoli nad jakimś lepszym źródłem ale to już inna historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie źródłem bedzie Beres V3 ale jeszcze czekam na aktualizacje dziś GF ma się nim zająć ;) Co do Twoich eksperymentów to czekam na info dotyczące tych grado, chętnie bym ich posłuchał ale muszę pierw obyć się w strefie wyższej klasy słuchawek by móc porównać :) Więc chwilowo stop ;) Planuje znów kupić CAL! i zobaczyć co to gra pod wzmacniaczem ;) Ogólnie myślę czy nie slikwidowac wszsytkich swoich recek lub ich nie przekształcic ponieważ soha daje takie kopyto do kazdych słuchawek które posiadam że niemożliwe że tak to wszystko gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Telefunkeny wypas tyle że cena też wypas ;) Jak się dowiadywałem to "nowe" kosztują w polsce 600zł za sztukę ;)

Taka cena to gruba przesada. Mozna kupic za ~(150 do 200) PLN / sztuka w stanie bliskim NOS. Oczywiscie z Europy lub USA, kupowanie lamp w Polsce w 90% przypadkow oznaczna grube przeplacanie oraz bardzo maly wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności