Skocz do zawartości

Powrót Legendy czyli U10 znowu w sprzedaży


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale sumie to Ty mi pomogłeś(kiedyś pisałem do Ciebie na gg) w wyborze tego, ale przynajmniej by na hd380 pokazało klase, bo niedawno co kupowałem słuchawki i znów będe musiał zbierać na nowe. W sumie to mam Sporta Pro, które ,,ponoć" soą podobne do KSC (choć ponć i Clix miał mieć dobrą jakość dźwięku). Wszystkie efekty powyączałem, jedyne co to eq ustawiłem, bo bez niego to się słuchać nie dało.. Ehh :/...

 

Sporta Pro raczej nie są podobne do KSC, chyba bardziej do KPP (choć nie słuchałem to mogę się mylić). Ogólnie masz basowe słuchawki, które to niezbyt pasują do Clixa/U10. Doradziłem ci ten odtwarzacz, ponieważ wg mnie jest świetny na tym na czym go słucham, ale musisz też wziąć pod uwagę, że możesz mieć inny gust. Gdybyś napisał, że wolisz zimne lub neutralne brzmienie to doradziłbym jakiegoś iPoda lub Samsunga...

 

PS. Dużo też zależy od jakości plików. Jak wrzuciłeś kiepski materiał to odtwarzacz cudów nie zdziała (choć AMP3 Pro sobie jakoś radził)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muszę odkopać bo chyba nie wytrzymam. Gdzie wy tu słyszycie dobrą jakość dźwięku? Może gdzieś jast jakiś magiczny przełącznik? Skusiłem się na niego, bo wszyscy wychwalali go pod niebiosa. Odebrałem go, poczytałem instrukcje, naładowałem, wgrałem muzyke... podpinam org. słuchawki i co? Lipa. Podłączam Koss Porta Pro, jeszcze gorzej... Podpinam Senki HD 380 i co? Brzmi gorzej niż mój stary pentagram... Bawiłem sie w opcjach, eq i doszłem do jednego wniosku... ,,Król jest nagi" Taka jest prawda, gra beznadziejnie na poziomie telefonu komórkowego. Jestem rozczarowany bo liczyłem, że zagra lepiej niż Pentagram, którego zjechaliście.

Dźwięk U10 jest świetny :)

A słyszę ją w całym wyrównanym paśmie.

I taka mała uwaga - jak przesiadamy się z gorszego odtwarzacza na lepszy to często bezlitośnie obnaży on słabą jakość nagrań i to nie tylko kwestie ich kompresji, ale i fakt z jakiego materiału - czytaj jakiego wydania/masteringu płyty były wzięte.

Wtedy faktycznie odczucie może być, ze jest gorzej ( choć w rzeczywistości nie gorzej, a nazwałbym realniej) ;)

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładniej słuchawkom dołączonym do zestawu. Jest góra, choć nie nie wchodzi zbyt wysoko, środek jest czysty, ale zalatuje sztucznością. Dół nie schodzi zbyt nisko, ale słychać jego obecność, klarownie dopełnia reszte. Dźwięk jest nieco płaski jak to bywa w przypadku tego typu. Ogólnie zrobiły na mnie pozytywne wrażenie... ale nie na Clixie... Na Pentagramie poczułem się jakbym słuchał jakiegoś młodszego brata KPP. Naprawde grają wporządku choć nie należy spodziewać się szłu. Na Clixie grały już gorzej, jakby ich pasmo było ograniczone. Niby myślałem, że Pentagram taki przereklamowane, obsługa uciążliwa ale dźwięk jest naprawde spoko. Szkoda, że nawet w tym Clix poległ. starałem się na wszystkich słuchawkach wyszukać w nim jakiegoś smaczka, czegoś pozytywnego ale wszystko takie suche i bez życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchać się nie było w co bo o szczegłowości to można sobie tylko pomarzyć. No fakt, wole podkolorowane niż zamulone.

Muzyka na kompie jak i na odtwarzaczach jest z tego samego żrógła więc nie ma mowy o różych wersjach jednej pisenki. Porównanie jest w pełni subiektywne, nie jestem żadnym fanem Pentagrama, od dziś także i irivera, mówię to co słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram gra głównie podkolorowanym basem i zykrzywionym środkiem.. przestrzeni nie ma żadnej, płasko jak cholera a szumi jak ocean..

 

Ale krytykujesz Clixa..

 

z resztą o czym my mówimy? "porównywałeś" je na pchałkach.. powodzenia.. proponuje słuchawki z allegro za 3 zł "extra meeega bassss" powinny tez Ci sie spodobać, i pewnie będa lepiej grału niż niż Shure'y..

 

Żyby było śmieszniej jest to w miare standardowa reakcja ludiz któtrzy przesiadają sie na inny podobno lepszy dźwięk.. Imo nie masz pojędzia o dzwięku a tym bardziej w co sie wsłuchiwać, ale tworzysz magiczne teorie na podstawie własnych upodobań, a nie rzeczywistego stanu jakości sprzętu..

 

prostymi słowy, to że tobie sie podoba bardziej, to nie znaczy ze gra lepiej.. to 2 odrębne sprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaku to, że masz 1821 postów na tym forum to nie oznacza, że jesteś pro, a że masz lepsze słuchawki to nie powód żebyś na mnie wjeżdżał. Masz mnie za ciote jakiegoś?

Skoro KPP albo Sennheiser 380 to zabyt mało, to sorry, ale nie mam zamiaru do odtwarzacza za 100 zł kupować słuchawek za 1k zł. Pchełki za 3 zł z allegro to możesz sobie na gwiazke pod choinke kupić. Nie będe tolerował poniżania na forum przez kogoś kto mnie wógóle nie zna. Nie wiem, koleżanka jak posłuchała moich Kossów powiedziała, że jak Creativy za 20 zł są lepsze... Moze jestem i głuchy, ale słuchałem kilku ciekawych żródeł dźwięku i nawet telefon (jakiś SE pseudomuzyczny) mojego kumpla zrobił na mnie miłe wrażenie w przeciwieństwie do irivera. Masz swój snobowaty świat to sobie w nim żyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaku to, że masz 1821 postów na tym forum to nie oznacza, że jesteś pro, a że masz lepsze słuchawki to nie powód żebyś na mnie wjeżdżał. Masz mnie za ciote jakiegoś?

Skoro KPP albo Sennheiser 380 to zabyt mało, to sorry, ale nie mam zamiaru do odtwarzacza za 100 zł kupować słuchawek za 1k zł. Pchełki za 3 zł z allegro to możesz sobie na gwiazke pod choinke kupić. Nie będe tolerował poniżania na forum przez kogoś kto mnie wógóle nie zna. Nie wiem, koleżanka jak posłuchała moich Kossów powiedziała, że jak Creativy za 20 zł są lepsze... Moze jestem i głuchy, ale słuchałem kilku ciekawych żródeł dźwięku i nawet telefon (jakiś SE pseudomuzyczny) mojego kumpla zrobił na mnie miłe wrażenie w przeciwieństwie do irivera. Masz swój snobowaty świat to sobie w nim żyj.

 

 

Nik tu na Ciebie nie wjeżdża- opanuj się trochę. Wybacz ale jeśli koleżanka wie lepiej, i telefon lepszy- no cóż. Nic na to nie poradzimy- kup sobie video 5,5 g i będziesz zadowolony. Kpp to nie jest za dobry wybór do tego playera tak swoja droga 380 także- więc to żadna odnośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz.. poziom twojej wypowiedzi, właśnie przekazał wszytskim, ze jeteś najprawdopodobniej gimnazjalistą, w najlepszym wypadku licealistą, choć wątpie.. Reakcja na tym poziomie.. brawo... jakieś kompleksy? podrośnij..

 

poniżanie? wybacz ale to ty używasz inwektyw, kiedy ja tylko stwierdziłem że to co Ci sie podoba niekoniecznie oznacza ża to lepije gra.. To taż da sie łatwo stwierdzić po twoich wypowiedziach..

 

na przyszłość, wyżyj sie gdzieś indziej zanim usiądziesz do pisania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie trafiłeś, jestem maturzystą tegorocznym? Nie widać? No cóz, skoro żyjesz wśród snobów to trudno odróżnic ich od innych. Kompleksy? Nie mam żadnych. Jakos inni byli dla mnie mili, a Ty oczywiście zaraz zaraz masz mnie za gorszego. Udajesz takiego opanowanego żaby nie stracić opini na forum, bo jaj jeszcze nie mam żadnej wyrobionej i przez Twojów profesjonalizm i porównywanie kogoś do gimnazajlistów starasz się mnie zdegradować na tym forum do pozycji trolów. Wiesz gdzie to mam? Piszę co mysle, przestrzegam innych przed złym połączenie słuchawek i tego irivera, a Ty tak po prostu mnie ośmieszasz przed wszystkimi. To nie jest miejsce na kłótnie, tutaj wyrazilem swoją opinie, której żadne forumowe cwaniactwo nie zmieni. Weź przykład z Azahiela czy Arthassa i bądź miły dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw mnie się kiedyś podobał iRiver IFP-799 w połączeniu z Sony EX85. Od tej pory przesłuchałem trochę sprzętu i mam jakieś porównanie. Teraz nie zniósł bym tego zalewającego basu. Konkluzja? Posłuchaj paru innych "dobrych" zestawów (sam odtwarzacz to nie wszystko), bo Pentagram nie stanowi żadnego źródła odniesienia...

 

Choć tak naprawdę najważniejsze, żeby dźwięk odpowiadał tobie - to ty tego będziesz słuchał i ty masz czerpać z tego przyjemność, więc jeśli Clix/U10 ci nie odpowiada to sry, nie chciałem ci źle doradzić, kierowałem się własnym gustem, który nie musi się tobie podobać. Proponuję jeszcze nie skreślać U10, tylko posłuchaj go na jakichś mniej basowych słuchawkach, np. Koss KSC75

 

Albo wymień go na iPoda Nano 1G/2G lub video 5,5 g, które to dobrze zgrywają się z KPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie trafiłeś, jestem maturzystą tegorocznym? Nie widać? No cóz, skoro żyjesz wśród snobów to trudno odróżnic ich od innych. Kompleksy? Nie mam żadnych. Jakos inni byli dla mnie mili, a Ty oczywiście zaraz zaraz masz mnie za gorszego. Udajesz takiego opanowanego żaby nie stracić opini na forum, bo jaj jeszcze nie mam żadnej wyrobionej i przez Twojów profesjonalizm i porównywanie kogoś do gimnazajlistów starasz się mnie zdegradować na tym forum do pozycji trolów. Wiesz gdzie to mam? Piszę co mysle, przestrzegam innych przed złym połączenie słuchawek i tego irivera, a Ty tak po prostu mnie ośmieszasz przed wszystkimi. To nie jest miejsce na kłótnie, tutaj wyrazilem swoją opinie, której żadne forumowe cwaniactwo nie zmieni. Weź przykład z Azahiela czy Arthassa i bądź miły dla innych.

[pogrubienie] - i to jest błąd. Nie należy pisać tego co się myśli bo nie zawsze jest to zgodne z regulaminem. Poza tym masz kiepską składnię jak na maturzystę [jeśli czepiać się do tego w jaki sposób piszesz]. Z resztą zbyt dosadnie i kategorycznie wyrażasz swoją opinię. Zauważ, że jesteś jedyną osobą [jak na razie] która nie jest zadowolona z zakupu. I pomijam fakt, że ktoś Ci tak 'doradził'. Pamiętaj, że decyzję podjąłeś sam. Nie próbuj na nikogo zrzucać winy za to, że nie trafił w Twój gust. Spróbuj innych słuchawek a może zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty sie uniosłeś.. Opinia na forum? pff.. bez żartów..

Prawie? Z tego co widzę to właśnie trafiłem w 100% ale mniejsza z tym..

 

Najważniejsze jest to co opisałem.. czyli charakterystyke dzwięku pentagrama, a także to że testowanie na pchełkach jest wręcz śmieszne.. to po prostu nic nie daje.. Powiedziałem też że nie można łączyć swoich preferencji, z opisem dzwięku innego odtwarzacza.. Bo to nie ma niec ze sobą wspólnego..

 

Na jakiej podstawie to mówie, ano na takiej że testowałem już w sumie conajmniej kilkadziesiąt odtwarzaczy, słuchawek, w różnych przedziałach cenowych.. mam na koncie całkiem sporo recenzji i innych bzdur.. A nie 1800 postów.. tyle że to nie ma z tym nic wspólnego bo to co napisałem powie Ci tu większość userów niekoniecznie tych "doświadczonych"

 

dlatego zanim objedziesz jekiś odtwarzacz, to sie poważnie zastanów czy masz ku temu jakies konkretne powody, czy po prostu "pentagram Ci sie bardziej podoba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale nei sądze, żeby "podkolorowane" miało lepszą dynamikę niż neutralne.. poza tym U10 nie jest zamulony, geeez!

 

edit: kurczę, odszedłem od komputera na godzinkę, a nie wysłałem posta, a tu już półtora strony wyszło ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pretensji do forumowego kolegi, wręcz dziekuję mu, że poświęci mi swój cenny czas i podzielił się swojimi sugestiami na temat odtwarzaczy.

Dobra, powiem inaczej, nie jest to najgorszy odtwarzacz, wart swojej ceny, ale... wszyscy tak dobrze się o nim wypowiadali. Powiem, że radio masz świetne. Obsługa odtwarzacza jest taka ,jakiej nie doznałem w wielu innych. Jakość wykonania jest naprawdę dobra. Zdziwił mnie sposób zapakowania, który pokazał mi, że to nie jest tam wszystko pokoleji złapane przez chińczyka w wwalone do kartona. Wszystko ładnie w filijce i oddzielnym pudełeczku. Ale widzicie, jakość dźwięku zawsze będzie dla każdego inna, podobnie jak i uroda dziewczyny-kwestia gustu. Przyznam, że z opini spodziewałem się czegoś co mnie rzuci na kolana, ale chcę pokazać, że nie każdemu może podejść ten dźwięk. Po prostu nie czuję się jakbym słuchał odtwarzacza wysokiej klasy, czuję jakbym słuchał odtwarzacza dobrego, którym nikt by sobie na tym forum głowy nie zawracał, bo są inne, lepsze. Może i w tym odtwarzaczu drzemie potencjał, może kiedyś uda mi sie go z niego wycisnąć. W sumie to już się przyzwyczaam do niego, bo jest mały i wygodny w użytkowaniu, ale jak już wcześniej wspominałem... zbyt dobre opinie tylko narobiły mi smaku, a gdy go ,,spróbowałem", to to smak wcale mi nie zasmakowało. Niektórym smakuje, niektórych aż mdli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzicie, jakość dźwięku zawsze będzie dla każdego inna

 

Kurde.. o tym cały czas mówie.. JAKOŚĆ zawsze ma być taka sama dla każdego testującego ( w tym samym odtwarzaczu).. rózne będą sugestywne opinie, czyli jednemu sposób grania przypadnie bardziej innemu mnie.. i nie ma to nic do jakości.. O tym caly czas mówie że trzeba to rozróżnić.. To że komus sie nie podoba jak gra to nie znaczy że jakość jest zła.. po prostu gra inaczej..

 

Po prostu nie czuję się jakbym słuchał odtwarzacza wysokiej klasy, czuję jakbym słuchał odtwarzacza dobrego,

 

Heh, to jest to co czuje każdy kto kupił odtwarzacz lub słuchawki podobno lepsze.. zawsze sie czeka że powali na kolana... a tak nie ma..

 

największa różnica np. w słuchawkach biędzie w przedziale cenowym do 200zł.. a póxniej zmieniają sie detale... które tylko ktoś solidnie wprawiony wyłapie.. bo własnie dla tych detali wydaje 1500zł na słuchawki.. A czesto jest tak że ktoś kupił sobie Ajpoda, słuchał na pchełach z zestawu.. i nagle wpada na pomysł "kupir dobre słuchaki do niego" i wydaje na słuchawki tyle kasy ile na samego ipoda... powiedzmy te 1500zł.. spodziewa sie cudu w uszach ( w końcu tyle wydał na te słuchawki!), A tu nic! co więcej odtwarzacz gra wręcz gorzej, bo nagle buczy, trzeszczy ( najczęsciej mp3 128), no i gdzie bass?! to juz pcheły grały lepiej.. czy to znaczy ze słuchaki są złe czy to że tek ktoś po protu tego nie słyszy? czy wręcz właśnie zaczą słyszeć jakość muzyki sciągniętej z internetu, i prace wyświetlacza etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki, chodzi mi o jakość brzmienia, jakość utworów jest u mnie na wszystkich odtwarzaczy taka sama, bo wszystko z kompa zrzucam. Źle zdanie sprecyzowałem. Co do drygiego napisałeś właśnie to co odczułem. Podobnie mialem jak zmianiłem Kossy na Senki. Takie jest zawsze pierwsze odczucie. Ale porownanie słuchawek szybko pokazały mi że różnica jest kolosalna. Jednak tu taj długo starałem się doszukać tego ,,czegoś" No ale nie urodził się taki co by każdemu dogodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki, chodzi mi o jakość brzmienia, jakość utworów jest u mnie na wszystkich odtwarzaczy taka sama,

 

Dobra, ostatni raz.. JAKOŚĆ zawsze ma być taka sama dla każdego testującego ( w tym samym odtwarzaczu).. sory, prościej sie już nie potrafie wyrazić.. łaczysz jakość z barwą(charakterystyką) grania.. a to 2 osobne sprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym U10 nie jest zamulony, geeez!

 

 

Na neutralnych słuchawkach (a nawet lekko ocieplonych) nie ma prawa być zmulony ;) Dopiero jak podłączy się takie zmulone słuchawki jak KPP to jest nieciekawie, bo je trzeba odmulić, a U10/Clix nie służy do odmulania.

Zresztą jeśli Clix jest zmulony to jak określić Sanse Clip/Fuze?

 

zaki, chodzi mi o jakość brzmienia, jakość utworów jest u mnie na wszystkich odtwarzaczy taka sama, bo wszystko z kompa zrzucam. Źle zdanie sprecyzowałem. Co do drygiego napisałeś właśnie to co odczułem. Podobnie mialem jak zmianiłem Kossy na Senki. Takie jest zawsze pierwsze odczucie. Ale porownanie słuchawek szybko pokazały mi że różnica jest kolosalna. Jednak tu taj długo starałem się doszukać tego ,,czegoś" No ale nie urodził się taki co by każdemu dogodził :)

 

A nie pomyślałeś, że może Pentagram maskuje złą jakość utworów, a Clix bezlitośnie wytyka ich wady? Napisz może jakich plików używasz, jaki bitrate i skąd je masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Prosze o pomoc: Kupiłem u10 dla bratanka na komunie [w tą niedziele]. Po wrzuceniu muzyki i usunięciu z odtwarzacza w menu irivera nadal są widoczne pliki, choć ich nie odtwarza... Jak sobie poradzić z nie do końca usuwaniem? Dodam, że nie wchodzi w gre aktualizacja.. boje sie że sie coś stanie, a komunia tuż tuż. Mam win7 i iriver plus nie widzi odtwarzacza, wmp natomiast tak.

 

Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Prosze o pomoc: Kupiłem u10 dla bratanka na komunie [w tą niedziele]. Po wrzuceniu muzyki i usunięciu z odtwarzacza w menu irivera nadal są widoczne pliki, choć ich nie odtwarza... Jak sobie poradzić z nie do końca usuwaniem? Dodam, że nie wchodzi w gre aktualizacja.. boje sie że sie coś stanie, a komunia tuż tuż. Mam win7 i iriver plus nie widzi odtwarzacza, wmp natomiast tak.

 

Będe wdzięczny za pomoc.

 

Próbowałeś aktualizować/odświeżyć bazę danych w ustawieniach? Spróbuj może też sformatować odtwarzacz i/lub przywróć ustawienia fabryczne. Coś mi się wydaje, że iRiver Plus nie ma prawa widzieć U10 jeśli jest ustawiony na MTP. Jeżeli posiadasz wersję 1-2 GB to można chyba zmienić firmware na UMS, wtedy będzie widziany jako dysk wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate to różnie bywa, są 320 ,są 256, czasami 196. 128 no to nawet o nich nie mówie, bo każdy wie jak to brzmi. są utwory, które brzmią na 256 beznadziejnie, bez jakiejkolwiejk błębi, a są 196, które brzmią miodnie. Zależy to być może od studia w jakim nagrywano je, być może od sposobie zripowania ich z płyty CD i to jest zapewne główniejszy powoód. Nie chcę w to wnikaći mnie to zbytnio nie obchodzi. Szkoda, że ten mały odtwarzacz nie potrafi wykorzystać nawet potencjału dołączonych do nich słuchawek. Wczoraj w nocy słuchałem go długo, no ale coż, odtwarzacz nie słuchawki, choćbym nie wiem jak bługo go słuchał to i tak brzmienie się nie zmieni. Jak jest na HD380? Na Normalu czujemy jakbyśmy słuchali Mediatechów za 20 zł z komputerowego. Brakuje wszystkiego, cały dźwięk jest przekazywany sucho i mam wrażenie, w bardzo wąskim paśmie. Brakuje mi zejścia basu, które jak wiemy HD380 ma bardzo dobre. Nie oznacza to, że jest zły, jest dobrej jakości, ale nie wykorzystuje nawet połowy potencjalu hd380 pod tym względem. Srodek- Nooo tu już jest nieźle, ale brakuje mu przejrzystości. Jakość jest przyzwoita, nie słychać żadnej sztuczności. Góra... Gdzie jest góra? Krasnoludkui ukradły? Jest jakaś jej namiastka, bardzo symboliczna. która w prawdzie łączy się z resztą jakoś sensonie ale nie odgrywa w prezentacji muzyki jakiejkolwiek roli. Po prostu całość nie jest ani trochę dynamiczna, czuje jakby pasmo było okrojone. Zdecudowanie HD380 + iriver Clic/u10( bo na pudełku i odtwarzaczy jest napisane, że to u10, wszyscy mówią, że to Clix, ale mniejsza o to) do siebie nie pasuje, i nie polecam nikomu łączenia takowego, bo się tylko ktoś może zawieść. Co do biłych, wyglądających na jakieś tanie słuchawek to powiem, że dopiero podłączone pod kompa(Audigy 2 ZS + dobrze skonfigurowany Linux) pokazały, że umieją zagrać, choć nie należy od nich wymagać niewiadomo czego. W sumie to nawet wygrzane nie są, a mnie zaskoczyły. Może tak naprawde za to zapłaciłem tą stówe. Podłączone do kompa pozakazły, że Kossy Sporta Pro to by schrupały na śniadanie. Nawet wielokrotne zabawy w iriverze eq nie pozwalają na wykorzystanie potencjału jakicholwiek słuchawek, eq nie podkoloruje niedoskonałości odtwarzacza. Totalnie wybrakowane wszystko. Co do testowania na innych słuchawkach to niech się inni wypowiedzą...

 

PS: Linux od razu widzi go jako dysk wymienny, nie trzeba nic aktualizować... Z Windowsem zawsze problemy są, larego go nie używam już od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności