Skocz do zawartości

Chciałbym Kupic Se Najlepsze Słuchawki Do Słuchania Muzyki Trance...


DiGiT-X

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupic sobie najlepsze słuchawki do słuchania muzyki trance do mojego irivera T10.Słuchawki mogą dochodzic ceną do 250zł.Te słuchawki muszą być nauszne oraz muszą posiadać dobre basy przyczym "soczyste" średnie tony i wysokie.Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to prosze o odpowiedź. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza propozycja i zarazem druga to koss portapro i akg k26p - masz wybór pomiędzy zamkniętymi a otwarymi, jeszcze możesz sie zastanowić nad senkami px100.

Najlepiej sobie wszystkich posłuchać i wybrać te lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PX100 nie mają gorszych średnich i wysokich ton?A co z PX200?

 

Najlepiej skoczyc do sklepu. Player w dlon i do dziela. Px200 to zamkniete, mimo to, uważam, ze bass jest, ale nie za duzo. Za to bogactwo srednich i wysokich. Wmoim mniemaniu az za duzo. Dobre do muzyki klasycznej, instrumentalnej, gdzie uslyszysz kazde muśnięcie struny przez muzyka. Troszke sie nastalem w sklepie i nasluchalem... oczywiscie nie na Zenie (!Zeby ukrocic dyskusje o jakosci sprzetu!).

Jesli latasz po miescie, w halasie, to raczej zamkniete, np akg k26p.

Oj takich dyskusji to tu bylo juz sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało? O_o ja bym nie powiedział, jak chcesz pływać w basach to przyślę ci zmulone pchełki których nie używam (właściwie to one nie mają "basu", ale wszyscy który ich słuchali mi mówią że mają, więc pewnie mają ;) )

 

to zależy czym jest bas dla ciebie (jak chcesz "mocny, w którym można pływać" to bierz KOSS Porta Pro) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Chodzilo mi Khron o to ze nie slyszalem PX100 a w porownaniu chociazby z AKG poczytalem ze dzwiek jest 'plaski'. Jesli slyszales Khron PX100 to powiedz mi czy warto je zakupic?

Co do basu- to nie lubie plywac np. w Ep-630 tez mi bas nieco przeszkadza i miales racje ciezko go 'zbic' equalizerem, ale mozna sie przyzwyczaic choc uczucia lekkiego zamulenioa pozostaje.Nie lubie duzo basu raczej zrownowazony dzwiek dlatego chodzi mi o to zeby bylo wiecej basu niz w Iriverowskich Cresynach ale mniej niz w Epkach(tzn troche jasniejsze).

A ludziom no coz zawsze zamulenie kojarzy sie z basem, akurat w przypadku Ep-630 jest duzo basu i sa lekko zamulone ale nie ulega watpliwosci ze sa to dobre mocno grajace sluchawki, akurat dla mnie nieco za mocne.

Korzystajac z okazji chcialem sie jeszcze zapytac jaka jest roznica w dzwieku miedzy Iriverowskimi Cresynami a Senkami Mx500-jesli miales okazje ich sluchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji ich bezpośrednio porównać... ale MX500 są jasne, mają bas (może nie tak głęboki jak EPki, ale jest) i są w miarę zrównoważone, nie są zmulone. Cresynki były mniej jasne, mniej przejżyste...

 

Jeżeli nie chcesz słuchawek nausznych ciemnych, grających dołem, to z tych co znam pozostają ci PX100, które są jasne, mają środek a bas jest, tylko bardziej "zwarty" - nie mulący, nie pływający tylko konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz słuchawek nausznych ciemnych, grających dołem, to z tych co znam pozostają ci PX100, które są jasne, mają środek a bas jest, tylko bardziej "zwarty" - nie mulący, nie pływający tylko konkretny.

 

Hmm, raczej w px200 jest tak jak mowisz. w px100 bas jest o wiele silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Khron-skoro mozna je przesluchac to pojde zobacze, Epki mi jakos nie leza potrzebuje jakiejs ilosci basu i sluchawek dynamicznych ale Epki sa dla mnie zbyt zamulone dlatego zastanawiam sie nad MX500 albo PX100, czy wg. Ciebie Mx500 sa lepsze od Cresynow?wiem ze to subiektywne ale...chcialbym wiedziec jaka jest twoja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Khron-skoro mozna je przesluchac to pojde zobacze, Epki mi jakos nie leza potrzebuje jakiejs ilosci basu i sluchawek dynamicznych ale Epki sa dla mnie zbyt zamulone dlatego zastanawiam sie nad MX500 albo PX100, czy wg. Ciebie Mx500 sa lepsze od Cresynow?wiem ze to subiektywne ale...chcialbym wiedziec jaka jest twoja opinia.

 

 

Nie masz sie nad czym zastanawiac. Jezeli za mx500 masz dac 80 PLN a za PX100 matej-a - rozsadna cenę -> to te PX100 to dobry zakup.

 

Do niedawna nie mozna ich bylo dostac ponizej 200 PLN.

Na pixmanii masz je za 140 + 36 koszt wysylki.

 

Nie widzialem, zeby ktos je posiadal i napisal ze sa zle. Na pewno w porównaniu do mx500 to klasa wyzej. Na pewno tez nie bedą zmulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogorek bo ty je masz a sie glownie rozpisujesz co do Akgow-czy te Pxy maja przyzwoita ilosc basow i jaka glsonosc (np. w porownwaniu do mx500) pzdr

 

 

Kiedys pisałem ze zdecydowanie wolę AKG i pisałem dlaczego. Teraz słucham jednych i drugich na przemian

 

PX100: słucham pracując (w domu), czasem na ulicy -> ale mieszkam w spokojnym miasteczku.

AKG słucham jak sie mogę wyizolowac i na zakupach w markecie.

 

Moim zdaniem PX100 potrzebują "kopa". Sa to słuchawki otwarte. Praktycznie brak w nich tłumienia

Jakbys został przy EP to byłyby idealne jako druga para.

 

AKG brdzo dobrze tłumią i mają wysoką skutecznosc (czyli glosno grają juz przy mniejszych ustawieniach glosnosci w porownaniu do PX100).

 

Generalnie zarowno PX100 jak i AKG to "wyzsza półka" w porownaniu do MX500. Jak wybierasz sie do W-wy to słuze "odsłuchem" :). Nie ma to jak wrazenia odsłuchowe :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek: a z tym odsłuchem to mówisz serio? ja w wwie spędzam 4/5 życia od 3 lat i też zastanawiam się nad słuchawkami. Fakt. Chciałbym je kupić koło czerwca, ale posłuchać nigdy nie zaszkodzi.

Można się z tobą jakoś po świętach gdzieś umówić?

 

Zależy i na Px100/Akg oraz ew. Porta Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad pozostaniem przy Epkach sie zastanawiam bo musze miec jakies izolujace i przy tym male zebym mogl je do kieszeni schowac, ale potrzebuje tez duzych nausznych od czasu do czasu a mohje pchelki od irivera pierdza i ciezko sie na nich slucha-chcialem tylko zapytac jakie masz wrazenia z PX100 w porownaniu chociazby do MX500-tzn jak sie ma na nich glosnosc, dynamika, basy, przyjemnosc z muzyki( nie mowie o tlumieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennhesier PX100 to według mnie słuchawki neutralne w których bass nie góruje nad resztą pasma. Oczywiscie jest on dobrze słyszalny ma kopa jednak nie takiego jak np Koss Porta Pro. Co do grzania w uszy niegdy tego nie odczułem. PXy mają jeszcze jeden plus są składane a w komplecie jest sztywne etui. Sprzedaje dlatego bo 32 Ohm to za duży wysiłek dla mojego MuVo poprostu słuchaweczki nie pokazuja na co je stać przy 5 mW na kanał.

 

EDIT--> Niedługo do działu komis dołączą MX400 powód 32 Ohm, przyzwyczaiłem się do słuchawek dokanałowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:Jestem słuchaczem muzyki trance i szukam słuchawek które mają dobry bass który dynamicznie gra z soczystymi tonami średnimi i niskimi,pozatym chce aby te słuchawki były głośne.A więc zastanawiam sie nad

KOSS porta PRO,AKG K26 P,PX100.Od PORTY troche odciąga mnie jej kosmiczny wygląd.Podajcie moze jakies sugestie biorąc na myśl moje wymagania. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności