Skocz do zawartości

Nadchodzi nowy hit.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Info z Head-fi

i

tu trochę.

 

HI Sound Audio, Rocoo A i B.

 

Pewne osoby z meetu dostały te odtwarzacze do łapek (dzięki Sonus) w celu napisania recenzji (w tym dwie na własność). Obydwa zyskały uznanie. I jednogłośnie zostało stwierdzone że A jest lepszy. Jestem niemal pewny że wygryzie odtwrzacz Sandiska z aktualnej pozycji, jeśli B tego ni zrobi.

 

 

 

Dane techniczne dla modelu A:

 

Rocoo - A

 

Earphone amplifier grade: Grade A (class A) circuit design.

 

Amplifier type : Built-in individual earphone amplifier

 

Bundled earphone: HI FI earbud

 

Frequency Response: 26Hz-23kHz (earphone)

 

Sensitivity (dB): 98dB (earphone ),

 

Impedance ;32 ohm earphone (earphone )

 

Sound process: Built in Hisound audio processing module.

 

Power-Handling: 100mW peak / 30mW rated (earphone)

 

Radio: NO

 

Proprietary Pover saving technology: EMATechonology (Energy Management and Admeasurement Technology)

 

Battery capacity: 200Ma rechargeable Li-ion battery

 

Battery continually playing time: > 10hours ( volume set at 8 degree)

 

Battery type: detachable switch connection, Li-iron rechargeable

 

Memory capacity: 4 G+expanding SD card slot.

 

Card Compatibility: Mini SD, Micro SD, SDHC,Mini TFT,

 

Maximum compatible capacity of the Memory cards: 16G.

 

Compatible formats:MP3, WMA,WAV,FLAC

 

Audio-in port for external sound sources.

 

Parts grade: hand pick high end special audio parts

 

Screen: Single-color OLED display screen

 

Color available: Brushed Silver and Black

 

UI Operation: Mechanical key button operation ( one-hand and blind operation capability)

 

USB type: mini USB 2.0

 

Weight:60G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

O to przynajmniej troszkę lepiej :)

 

A nawiasem, Rocoo myślę ma szansę wygryźć nie tylko Clipa, ale też prawdopodobnie nie da porządnie zaistnieć Cowonowi E2 na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie z awaryjnością tego sprzętu.

i bugami :lol:

Ale pierwsze wrażenie jest całkiem dobre. Brzmieniowo jest świetny, zarówno A i B. A jest trochę bardziej dynamiczny no i głośniejszy...

Nie mniej jednak odtwarzacze które dostaliśmy do opisania są wersjami testowymi, a nie finalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to on jest ładny. Btw obudowa taka zostaje. Inny odtwarzacz który mieliśmy na testach, Studio, czeka na finalną wersję obudowy jak i wnętrza.

 

Ceny mają wyglądać tak:

A - 300zł

B - 250zł

 

W tym że w A dostaniemy dwie pary słuchawek (przynajmniej taki zestaw jest planowany na początku sprzedaży), PAA-1 (pchełki, chyba rebrand Sennheiserów mx500) i PAA-1S (doki, które mają być dostępne w osobnej sprzedaży, za jakieś 100 dolców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ich potencjalną cenę i wygląd to nie wróże im sukcesu.

 

EDIT:

PAA-1S (doki, które mają być dostępne w osobnej sprzedaży, za jakieś 100 dolców)

Cena nie jest wyznacznikiem jakości. ;)

 

No ale może za bardzo jestem krytyczny dla tego odtwarzacza.

Poczekam z ogólnym osądem gdy pojawi się wersja sklepowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ich potencjalną cenę i wygląd to nie wróże im sukcesu.

To nie są argumenty "za" brakiem sukcesu. Ja stawiam wręcz odwrotną tezę, szczególnie właśnie jeśli chodzi o cenę. A wygląd nie jest AŻ taki zły. Jest, nie ukrywajmy, średni, ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ich potencjalną cenę i wygląd to nie wróże im sukcesu.

Ja stawiam wręcz odwrotną tezę, szczególnie właśnie jeśli chodzi o cenę.

Zależy co dla ciebie jest sukcesem.

Sprzedaż 1 000 sztuk znawcom na forach tematycznych czy sprzedaż 10 000 sztuk zwykłym ludziom.

 

Imo jeśli pan X będzie miał do wyboru mp3 firmy SanDisk (która mu się z czymś kojarzy) za 200 zł a mp3 firmy rocoo (która kojarzy mu się z niczym) za 300 zł, to wiadomo ze weźmie Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu to mi osobiście również nie przypadł do gustu, ale gra... rewelacja!

 

Jak jutro będę w domu i dorwę przejściówkę to podepnę do RoCoo D2000 i wtedy zobaczymy co potrafi ten maluch.

Z Shure SCL2 jest naprawdę lepiej niż dobrze i na pierwszy rzut ucha RoCoo sprawdza się lepiej niż Touch 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przeciętnego człowieka RoCoo brzmi tak samo egzotycznie jak dajmy na to HunWei czy Teclast ;) do tego z żadną z tych nazw nie ma żadnych skojarzeń (chyba że wcześniej sparzył się na jakimś "nołnejmie" i już wie żeby wystrzegać się tego, czego nie widać na reklamach)

 

a że każdy dziś na pudełku pisze "najlepsiejszy i najlepiej brzmiący odtwarzacz od czasów ostatniego naszego odtwarzacza" więc nawet stosowana informacja na pudełku (że jest to najlepszy odtwarzacz świata) nie wróży mu powodzenia w sprzedaży detalicznej w jakimś vobisie czy gdziekolwiek (o ile takie firmy zdecydują się w ogóle na ich dystrybucję...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w nim nawigacji po tagach. Skakanie po folderach przy 4GB pamięci jest trochę nie wygodne. Dodajmy później do tego kartę 16GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyleże Hisound chyba nie jest nastawione na sprzedaż na taką skalę jak wy tu opisujecie. Ich nie stać na produkcję przy niskich cenach i marketing więc nie mieszają się do rynku, który tego wymaga. Dla takiej małej firmy sukcesem jest właśnie wysoki poziom sprzedaży na małym rynku koneserów.

Co mnie śmieszy, to sposób w jaki wyciągają wnioski - skoro w Ampczu nie udało im się zrobić dobrej obsługi tagów, to w następnym modelu nie zaaplikowali jej w ogóle.

no ciekawe co tym razem Hi Sound zmajstrowało, po AMP3, który delikatnie mowiąc okazał się niewypałem nie wróże wielkiego sukcesu

Kiedy Ampcz nie jest złym playerem! :) Jest grajkiem dla wąskiego grona odbiorców. Najwyraźniej za wąskiego, żeby reprezentować markę na wstępie jej działalności, bo jak widać nie wyrobił im dobrej reputacji. Mi się podobał. Miał ładne brzmienie, był funkcjonalny i miał niespotykaną autonomię. Gdyby tylko grał ogg...

 

Gdyby tylko Rocoo grał ogg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zgodziliście się testować ROCOO.

 

Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich uwag na temat funkcjonalności odtwarzaczy i ewentualnych niedociągnięć w oprogramowaniu.

Jak wspomniałem podczas meetingu, poprzednia wersja interfejsu w moim odczuciu nie pozwalała na udostępnienie odtwarzaczy do testów. W nowej zostały wyeliminowane praktycznie wszystkie błędy, które zgłaszałem Hisoundaudio, czego skutkiem jest fakt, że ROCOO trafiły w Wasze ręce.

 

Pozwolę sobie w tym miejscu przedstawić oficjalne informacje na temat cen:

 

ROCOO-A - 299 PLN

ROCOO-B - 239 PLN

 

Oba odtwarzacze będą standardowo wyposażone w słuchawki douszne PAA-1 (pchełki).

W początkowym okresie w ramach promocji do ROCOO-A będą dodawane słuchawki dokanałowe HS-1s (obecnie oznaczone jako PAA-1s).

 

Przewidywany termin rozpoczęcia sprzedaży to koniec kwietnia 2010. Jednak może się on przesunąć w czasie, jeśli zostaną jeszcze wykryte istotne błędy w działaniu odtwarzaczy. Drobniejsze powinny zostać wyeliminowane w kolejnej wersji oprogramowania. Wersja ta zawierać już będzie prawidłowy polski interfejs.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu:

brak gaplessa - jak dla mnie, powinien być. Przerwy między utworami są za długie. Podczas słuchania jak i zmiany utworów.

replay gain - też powinien być (klik)

niedokładny wskaźnik baterii - miałem dwie kreski a grajek się wyłączał, do tego brak informacji na temat ładowania czy transferu plików kiedy siedzi pod usb.

brak nawigacja po tagach - z 4GB można jeszcze przeżyć, ale wsadźmy kartę 16GB. Robi się nie wygodnie.

brak obsługi tagów - standard nawet w tanich zabawkach z allegro.

zapomina ustawienia trybu odtwarzania - po wyłączeniu przestawia się na Order z Shuffle.

brak wyższych poziomów jasności dla wyświetlacza - na słońcu nic nie widać na wyświetlaczu, spowodowane jest to lustrzaną obudową odtwarzacza. To samo było z Clipem 8GB. W Rocoo należało by dodać jeszcze drugie tyle poziomów jasności.

zmiana wartości dla PlayFX - funkcje z tego powinny mieć jeszcze możliwość zmiany siły efektu. Jak już są to niech będą porządne.

 

A odnośnie obudowy:

Moja już zaczęła trzeszczeć przy klawiszach play i menu.

Dioda informująca o stanie pracy powinna być jak dla mnie widoczna tylko przez dziurkę od mikrofonu. Bo aktualnie, jak się przebija przez obudowę, nie wygląda za ładnie.

Teraz to może się już czepiam, ale te ślady odlewów/łączenia plastiku nie pasują do sprzętu za ponad 200zł. Gra porządnie ale niech też będzie widać że to wyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności