Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mały wtręt nie mylmy napędzenia z wypełnieniem. Napędzi je wiekszość grajków ale wypełni wzmacniacz. Np. HD380 i S9 spokojnie słucham na poziomie głośnosci 1/2 jest wystarczająco głośno, może się podobać ale podłączając juz nawet pod udaca z tym samym poziomem głośności (tak na ucho) i jest o niebo lepiej. Nieznaczy to, ze nie da się słuchać na samym playerze - da się słuchac jest przyjemnie ale nie wykorzystujemy poprostu w pełni potencjału słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeszcze mały wtręt nie mylmy napędzenia z wypełnieniem. Napędzi je wiekszość grajków ale wypełni wzmacniacz. Np. HD380 i S9 spokojnie słucham na poziomie głośnosci 1/2 jest wystarczająco głośno, może się podobać ale podłączając juz nawet pod udaca z tym samym poziomem głośności (tak na ucho) i jest o niebo lepiej. Nieznaczy to, ze nie da się słuchać na samym playerze -  da się słuchac jest przyjemnie ale nie wykorzystujemy poprostu w pełni potencjału słuchawek.  

 

W czym slychac roznice? Wlasnie zastanawialem sie nad jakims wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem holdegrona mobile. One są właśnie dość suche i analityczne, tak mi się przynajmniej wydaje z tego, co czytałem. Czy taki standardowy wzmacniacz słuchawkowy można podłączyć pod playera, czy raczej wymaga on cd/pc? A jeśli pc, to musi być jakaś dobra karta muzyczna, czy wzmak załatwia sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest sens podlaczac taki wzmacniacz jezeli player ma wyjscie line-out. Wzmak nigdy tez nie zalatwi sprawy jezeli zrodlo bedzie slabe. Moze jedynie zatuszowac jego niektore ulomnosci. Stara audiofilska prawda jest taka, ze wzmak powinien kosztowac dwa razy tyle co sluchawki a zrodlo dwa razy tyle co wzmak. Oczywiscie to jest ekstremum, ale jest w tym taka prawda - ze zrodlo to bardzo wazna czesc systemu a jego nidociagniecia mozna jedynie tuszowac wzmakiem czy sluchawkami.

 

Osobiscie z rozwiazan budzetowych polecam np. Klon Lehmana dostepny na ebayu za jakies 350-400 PLN. Bardzo dobry tez jest Matrix M-Stage, jeszcze drozej wzmaki Lake People lub Vioelectric. Jezeli cos na lampach to raczej te przejzyscie grajace, zwlaszcza hybrydy na pentodach Western Electric 408a. Zrodlo dla mnie powinno byc jak najbardziej zblizone do "srodka", subiektywnie neutralne.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o Holdegronie H1 podłączonego do PC(tu trzeba by poszukać jakiegoś dobrego źródła), albo do IPODa (nano lub video) podłączonego przez LOD (dla bajeru można użyć jakąś stacje dokującą bez głośników z wyjściem RCA np DENONa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dobrą kartę albo dobrego DACa.

W sygnaturce masz iphona i toucha, a one podobno są w miarę dobrymi źródłami, z których można wyciągnąć sygnał pomijając ich wewnętrzny wzmacniacz za pomocą czegoś takiego, z Sony chyba też się da to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz LOD'a który ma 2x RCA. Jeżeli nie chcesz robić całego to montujesz przejściówkę GNIAZDO MINI JACK -> 2x WTYK RCA i używasz tego LOD'a który już masz.

 

Możesz podłączyć bezpośrednio ipod'a/iphone'a do wzmaka. Testowałem. Ale pamiętaj: cudów nie ma. :)

 

Tzn. dla jasności podłączałem nano 2g, nano 3g, iphone 3g i było średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz LOD'a który ma 2x RCA. Jeżeli nie chcesz robić całego to montujesz przejściówkę GNIAZDO MINI JACK -> 2x WTYK RCA i używasz tego LOD'a który już masz.

 

Możesz podłączyć bezpośrednio ipod'a/iphone'a do wzmaka. Testowałem. Ale pamiętaj: cudów nie ma. :)

 

Tzn. dla jasności podłączałem nano 2g, nano 3g, iphone 3g i było średnio.

 

mówisz o matrixie czy govibe? Czyli jednak porządne źródło by się przydało. Nie byłoby problemu z kupnem karty do pc, tylko że ja najczęściej słucham muzy nie przed kompem a np. siedząc sobie w fotelu czy leząc na łóżku :) i nie będę ciągał kompa za sobą :) . No nic, może jeszcze się skuszę na jakiegoś sflo czy coś, będzie 2 w 1. Do hd380 taki napęd pewnie styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności