Skocz do zawartości

Z CDA do Flac (foobar2000)


matkon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum, ale nie znalazłem (w wyszukiwarce wklepane "Konwersja cda do flac" - wyrzuciło nieprzydatne tematy).

 

Problem jw. Mam foobara2000 v. 0.9.5.2 (totalny laik) i próbuję konwersji plików cda do flac. Wszystko pięknie i ładnie, plik się konwertuje, odpala się, gdy włączam go na PC.

 

Schody zaczynają się, gdy chcę go wrzucić na telefon, który odtwarza FLAC (SE W995). Przy próbie kopiowania pojawia się komunikat mówiący, że plik może być tylko zmagazynowany a jego przegranie może spowodować, że odtwarzacz go nie wyświetli. Jeśli wgrywam mimo wszystko plik Walkman go nie widzi. Co robię źle przy konwersji (innej opcji nie ma :))?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi, pomoc lub skierowanie do odpowiedniego tematu.

 

P.S. Chciałem wstawić ten komunikat, ale po wklepaniu linka do fotosika wyskakuje komunikat: You are not allowed to use that image extension on this board.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie playery sobie dobrze radzą z flac. Mój soniak obsługuje aac w najwyższej jakości i przy wgrywaniu również mam komunikat, że odtwarzacz może go nie widzieć, jednak on jest wraz z okładkami, wszystkimi tagami itp czyli cacy ;) Spróbuj może formatu aac, oczywiście o ile twój telefon go obsługuje, zapewniam, że nie poczujesz różnicy między aac400 a flac, a zyskasz na miejscu. Poza tym niestety twoj telefon nie jest sprzętem takiej jakości, do której wypada wgrać flac lub chodź będzie to zauważalne na tyle, żeby zapychać pamięć utworami o kilka razy większej objętości. To troche tak jak do motorynki lać najdroższą 100 oktanową benzynę ;P Dodatkowo twoje słuchawki nie są najwyższych lotów i tu nawet mp3 320 nadal będzie optymalnym wyborem. Nie ma co na siłę zawracać sobię głowy flac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z jakości grajka w telefonie (Nie jest on moim podstawowym odtwarzaczem, ale zdziwiłbyś się jak potrafi grać. Zastanawiam się czy T60 nie pójdzie w odstawkę), ale skoro potrafi obsługiwać pliki FLAC (których T60 nie potrafi) to chciałem sam pokombinować jak zrobić kompresję (tym bardziej, że jak pisałem - mam dwa albumy we FLAC i śmigają bez problemów na W995).

 

Stąd moje pytanie co robię nie tak przy procesie "przemiany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z jakości grajka w telefonie (Nie jest on moim podstawowym odtwarzaczem, ale zdziwiłbyś się jak potrafi grać. Zastanawiam się czy T60 nie pójdzie w odstawkę), ale skoro potrafi obsługiwać pliki FLAC (których T60 nie potrafi) to chciałem sam pokombinować jak zrobić kompresję (tym bardziej, że jak pisałem - mam dwa albumy we FLAC i śmigają bez problemów na W995).

 

Stąd moje pytanie co robię nie tak przy procesie "przemiany".

 

 

Możesz spróbować zmniejszyć lub zwiększyć kompresję. Niestety nie ma tutaj dużego pola manewru, zostaje jeszcze inny program. Wgraj sobie tamte albumy w mp3 320 i zobacz, czy warto się meczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że przy próbie konwersji pokazuje wyłącznie FLAC 5 (ewentualnie mogę wyregulować wielkość kompresji "lewo-prawo" - o tym pewnie piszesz).

 

Albumu 320 kbps już mam i wiem jaka jest różnica. :)

 

Tu nie chodzi o to, że na siłę chce mieć swoje FLAC-i, tylko dlaczego dzieje się to co opisałem w pierwszym poście. Jak widać pewnie się nie dowiem.

 

Tobie dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności