Skocz do zawartości

MP3Store Ultimate IEM Review


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Po godzinach odsłuchów, zmęczonych uszu i denerwowania właścicieli wysyłkami, oto jest!

http://iems.okaerinasai.pl/

Z kilku powodów recenzję zdecydowałem zamieścić się na własnym serwerze. :P

 

Zostanie jeszcze wprowadzone kilka poprawek, zapomnieliśmy o zdjęciach EXów i IE8, do tego pojawi się zestawienie Top 10, w tabelce. Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana. Have fun!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totoalna wyjebioza.

Wreszcie jakies dobre zestawienie , bo "lista polecanych ..." niewiele pomaga.

Ale nie rozumiem co tam robia Ep630. Ex85 to IEM-y?

Bedziecie moze robic cos podobnego dla nausznych?

 

Nie wiadomo , do jakiej ceny odnosi sie stosunek cena/jakosc. Ma to znaczenie np. w Apple In Ear , ktore na allegro sa 2 razy tansze niz w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje bardzo dobrze wykonanej pracy ;).

Dobry ambitny pomysl.Twoja praca to duzy zastrzyk pozytywnej i pozytecznej energii dla tego forum.

 

Merytorycznie jednak jako uzytkownik EX700 musze dodac swoja ocene.

Czytalem wiele opinii o tych sluchawkach.Wiele bylo powielanych po innych osobach ktore nie wiem czy je nawet widzialy na oczy.

Po sieci kraza opinie malo prawdziwe lub zbudowane na niewlasciwym odsluchu.A potem tylko cytowane i powielane.

Nie wiem na czym sluchales EX700 ale zupelnie nie zgodze sie z dwoma okresleniami.

Po pierwsze te sluchawki nie sa zimne.

Dla mnie sluchajac je na roznych zrodlach usredniajac okreslil bym je : neutralne-jasne.

Drugie okreslenie ze maja malo tonow niskich.Dajac im 5 w skali zrobiles z nich bezbasie.A tak nie jest.

Fakt nie graja sztucznie generowanym basem.Graja niskimi poprostu tam gdzie one sa.Jednak u mnie bas jest wyraznie slyszalny i czuc go.

W utworach gdzie jest lub gdzie go jest sporo to potrafi pi....c uczciwie i to naprawde z duza dynamika i moca.Bas czasem jest wprost brutalny.

W moim zestawieniu jest go duzo i jest jednym z lepszych jakosciowo jaki slyszalem.Polecam te sluchawki do S63XF oraz nowej serii E44X - graja genialnie i wlasciwie (lubia cieplo i gestosc dzwieku).

Na X series odczulem namacalne granie gora - i tu rozumiem oceny ze maja sporo sopranow.Ale nie na wszystkich odtwarzaczach.Poza tym na X series graja sucho/jasno.

Dodal bym ze jednak scene maja troche ponad normalna.Graja lekko, latwo i swobodna duza scena.Sa szczegolowe, dzwiek soczysty, jasny.

Jak na taki rozmiar sluchawek bardzo wygodne.Izolacja faktycznie srednia.Budowa i uzyte materialy "pancerne".

Moja osobista "wada" to ze sa zbyt "ozieble,oschłe" w wyrazaniu emocji.Gdyby mialy w tej dobrej srednicy to co maja chocby HD580 czyli ten klimacik ...bylo by swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jedno źródło powoduje standaryzację ale z drugiej brak synergii może nieco wypaczyć wynik.. Dobrze, że w teście pojawły sie jakies dac'i. Ja sam kilka par dokanałówek już miałem i jestem skłonny twierdzić, że ta recenzja jest udana.. konkretnie na temat a jak ktoś potrzebuje szczegółowych wywodów to niech założy osobny temat to podyskutujemy.. Tak jak napisałem wcześniej gdzies tam przydałoby się słowo podsumowania. Opis własnych preferencji itd. Wrażenia na pewno na plus..choć w ie8 strasznie denerwował mnie wypadający zza ucha kabel przez co te słuchawki są raczej nie dla mnie..ear hooks nie pomogły.. (dużo lepszy patent zastosowało UE w tripelkach z tym usztywnianym, elastycznym kablem) to brzmieniowo naprawdę daja radę! Dla mnie IE8 i TF10 to ta sama półka a kto co wybierze zdecydują preferencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie IE8 i TF10 to ta sama półka a kto co wybierze zdecydują preferencje..

Właśnie co do preferencji... to ten tekst pomógł mi bardzo w wyborze. Chciałem kupić coś na prawdę dobrego i do wyboru miałem SE530, W3, IE8 i Triple. Szury odrzuciłem na wstępie, bo lubię lekko cofniętą średnicę, westone'y... tutaj wygoda bardzo na plus, ale podobno grają raczej średnio. IE8 a Triple, tutaj było najtrudniej, ale jak przeczytałem o słabej ilościowo górze sennków, to zdecydowałem, że postawię wszystko na jedną kartę i wezmę Triple. Może okażą się wygodne :) A jak nie, to się przyzwyczaję, albo poślę na remolding ;) A propos, ktoś się tym w Polsce zajmuje?

Jak by na to nie patrzeć, to recenzja jest strzałem w dziesiątkę... Jego jedyna wada, to brak paru modeli słuchawek... SM'ów, Shure'ów, Westone'ów... no i żadnego REx nie ma... Ale wszystko da się nadrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem recenzję autora nt NE-7M. Pozwolę sobie nie zgodzić się z oceną bassu i sceny. Bassheadowymi słuchawkami tego modelu bym raczej nie nazwał, gdyż bass wcale nie jest taki wielki (jest średnio pod tym względem, są znacznie bardziej bassowe doki), po drugie scena wcale nie jest mała, jest bardzo duża jak na te klase i te półkce cenową słuchawek. Śmiem wręcz twierdzić, że scena to największy atut Nuforców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po kolejnym przeczytaniu tego porównania naszła mnie ochota na przesłuchanie Triple.Fi z IFP.

Utwory o charakterze instrumentalnym (nie wiem czy dobrze to ująłem :) oraz wszelkie ballady brzmią cudownie. Z drugiej strony brakowało mi "mocy" w cięższych kawałkach takich zespołów jak As I Lay Dying, Celldweller, Chimaira, Nightrage czy The Haunted. Jak się okazało wszystko to za sprawą nieco wycofanej średnicy Triplów jak i IFP co razem dało efekt jeszcze większego schowania wokalu, który w kawałkach instrumentalnych nie był dla mnie aż tak ważny.

Przykładowo w piosence Chimairy - Power Trip instrumenty grały na pierwszym planie natomiast wokal stanowił dla nich tło, a powinno być na odwrót, bo właśnie w wokalu tkwi cała energia tego utworu. W tej kwestii wolałem już Sony NWZ-s639f + KSC75, gdzie w cięższych gatunkach można było poczuć ten "power" w wokalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - EX700 słuchałem na uDACu, który sam w sobie jest ciepłym źródłem. Bas określany jest natomiast względem bezsprzecznej referencji - IE8, dlatego wypadło jak wypadło. I tak, względem IE8, EX700 są bezbasiem. :P W wypadku NuForce sytuacja ma się analogicznie - scena określana jest nie względem ceny, a znowu względem IE8. Chociaż śmiem twierdzić, że już scena EXów jest wyraźnie większa niż w NE-7.

Co do ceny, tak - zbiorę to do kupy i uzupełnię, po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - EX700 słuchałem na uDACu, który sam w sobie jest ciepłym źródłem. Bas określany jest natomiast względem bezsprzecznej referencji - IE8, dlatego wypadło jak wypadło. I tak, względem IE8, EX700 są bezbasiem. :P W wypadku NuForce sytuacja ma się analogicznie - scena określana jest nie względem ceny, a znowu względem IE8. Chociaż śmiem twierdzić, że już scena EXów jest wyraźnie większa niż w NE-7.

Co do ceny, tak - zbiorę to do kupy i uzupełnię, po weekendzie.

 

 

Polecam wiec poczytac kilka roznych opinii o EX700.Akurat bas i srednica to co slychac na dobrych zrodlach jako najlepsze ich walory.Na zlych pojawia sie ostra gora.

Wydaje mi sie ze sluchawki powinny byc ocenione bez porownywania do jakiejkolwiek referencji - tylko opisane jak same w sobie graja.A jesli sa wszystkie doki porownywanie do jakichs konkretnie to powinno to byc napisane i zaznaczone.

Jesli ten opis przeczytany jako one sa zimne i bezbasowe z przecietna scena to laik lub nawet srednio zaawansowany wyrobi sobie zdanie BLEDNE o nich.

Wiekszosc osob twierdzi ze maja ostra gore ktora sie niepodoba (ja jej na S639F nie czuje) a Tobie akurat ten kawalek pasma przypadl do gustu najbardziej :).

 

edit:EX700 mozna powiedziec ze sa wygrzane po ponad 300 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ie8 zgraja sie z Touchem? zalezy mi na monstrualnej ilosci basu.

Moze ktos porownac ich scene z AKG K 518 DJ?

patrząc na reckę jeycama powinny pasować, braki w sopranach uzupełni touch, a bas i scena dostały po 10, więc chyba się nie zawiedziesz :)

Będzie OK, ale zdecydowanie gorzej niż na Sony X. :)

 

Gwoli ścisłości - EX700 słuchałem na uDACu, który sam w sobie jest ciepłym źródłem. Bas określany jest natomiast względem bezsprzecznej referencji - IE8, dlatego wypadło jak wypadło. I tak, względem IE8, EX700 są bezbasiem. :P W wypadku NuForce sytuacja ma się analogicznie - scena określana jest nie względem ceny, a znowu względem IE8. Chociaż śmiem twierdzić, że już scena EXów jest wyraźnie większa niż w NE-7.

Co do ceny, tak - zbiorę to do kupy i uzupełnię, po weekendzie.

 

Polecam wiec poczytac kilka roznych opinii o EX700.Akurat bas i srednica to co slychac na dobrych zrodlach jako najlepsze ich walory.Na zlych pojawia sie ostra gora.

Wydaje mi sie ze sluchawki powinny byc ocenione bez porownywania do jakiejkolwiek referencji - tylko opisane jak same w sobie graja.A jesli sa wszystkie doki porownywanie do jakichs konkretnie to powinno to byc napisane i zaznaczone.

Jesli ten opis przeczytany jako one sa zimne i bezbasowe z przecietna scena to laik lub nawet srednio zaawansowany wyrabi sobie zdanie BLEDNE o nich.

Wiekszosc osob twierdzi ze maja ostra gore ktora sie niepodoba (ja jej na S639F nie czuje) a Tobie akurat ten kawalek pasma przypadl do gustu najbardziej :).

Nie po to robiłem te testy, żeby czytać cudze opinie. Wybacz, że na każdym z trzech źródeł moje wrażenia były identyczne - najwyraźniej producenci nie dorośli do produkowania źródeł pod tak genialne słuchawki. Poza tym, nie da się opisać słuchawek nie porównując ich do innych - w tym wypadku zatrzymalibyśmy się na poziomie EPek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infobot: 1 tempo

2 krok

google nie masz?

i z tego co wiem, to temat jest o porównywaniu iemów, a nie o doborze słuchawek dla Ciebie.

Polecam wiec poczytac kilka roznych opinii o EX700.

jeden wielki bezsens, jezeli ktoś piszę test/recenzję, ma kierować się zdaniem innych osób?

to już w takiej sytuacji niech lepiej sobie odpuści i po prostu uzyje kopiuj-wklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wiec poczytac kilka roznych opinii o EX700.

jeden wielki bezsens, jezeli ktoś piszę test/recenzję, ma kierować się zdaniem innych osób?

to już w takiej sytuacji niech lepiej sobie odpuści i po prostu uzyje kopiuj-wklej.

 

Co niby tutaj cytujac mnie jest bezsensowne?

Nie mam EX700 przez kilka godzin.Znam je doskonale od wielu miesiecy.Wiec sugeruje koledze Jeycam ze w malej czesci nie pokrywa sie to z moja opinia ale tez z kilkoma innymi.

A chyba ta krotka opisowka ma w kilku zdaniach przedstawic te sluchawki.Tak?

 

 

Malas a powiedz mi czy czytajac inna taka podobna opisowke nagle wpadasz na mysl ... ech kupie te sluchawki bo mi pasuja z opisu.Kurier przynosi do domu, wlaczasz je do grajka a tu ... okazuje sie ze troche inaczej graja niz pisalo?

Widzisz w tym bezsens? Jesli dalej tak to moze cokolwiek pisac o nich i innych.Tylko po co to bedzie pisac?

 

Poza tym jest temat wiec komentuje wedlug swoich doswiadczen.A jesli ktos ma to gdzies to juz ja nie poczne nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, do wszelkich testów, recenzji trzeba mieć spory dystans. Każdy ma inne preferencje. Trzeba też patrzeć, na jakim sprzęcie to było testowane, bo z każdym grajkiem będzie inaczej, często dochodzi do tego wzmacniacz.

 

Więc to, że Tobie te słuchawki wydają takie a nie inne, to kwestia Twoich i wyłącznie Twoich upodobań, Twojego sprzętu i tego, z czym miałeś okazję porównywać ex'y. Ktoś kiedyś napisał, że do ex-700 bardzo trudno dobrać sprzęt, na którym zagrają dobrze, więc może to być wina właśnie złego doboru sprzętu. Ale by porównanie dawało jakiś realny punkt odniesienia i było porównaniem słuchawek, nie zestawów, źródeł nie może być więcej niż jedno/max. dwa.

 

Takie moje skromne zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, do wszelkich testów, recenzji trzeba mieć spory dystans. Każdy ma inne preferencje. Trzeba też patrzeć, na jakim sprzęcie to było testowane, bo z każdym grajkiem będzie inaczej, często dochodzi do tego wzmacniacz.

 

Więc to, że Tobie te słuchawki wydają takie a nie inne, to kwestia Twoich i wyłącznie Twoich upodobań, Twojego sprzętu i tego, z czym miałeś okazję porównywać ex'y. Ktoś kiedyś napisał, że do ex-700 bardzo trudno dobrać sprzęt, na którym zagrają dobrze, więc może to być wina właśnie złego doboru sprzętu. Ale by porównanie dawało jakiś realny punkt odniesienia i było porównaniem słuchawek, nie zestawów, źródeł nie może być więcej niż jedno/max. dwa.

 

Takie moje skromne zdanie.

x2. btw to recenzja jeycama, a nie twoja, tak więc to jego wrażenia mają być tam opisane. i ocena uwzględnia porównanie do kilkunastu innych słuchawek, musiałbyś je wszystkie usłyszeć żeby mieć ten sam punkt odniesienia co on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności