Skocz do zawartości

X-1060 "Add to wishlisht" - WTF?


Martin_H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanko odnosnie pewnej funkcji.

 

Zakupilem playerka SONY X-1060, jako ze nie rozdrabniam sie, jesli chodzi o dzwiek, ale ku mojemu zdziwnieu, niestety, okazuje sie, ze nie posiada on podstawowej funkcji, jaka jest tworzenie wlasnej playlisty.

 

Istnieje w odtwarzaczu cos takiego, jak "Add to wishlist" podczas odsluchiwania muzyki. Dodalem sobie parenascie utworkow do koszyka, bo koszyk sie ukazuje na gorzy przy utworze, podczas odsluchu, ale za nic w swiecie nie wiem, jak to dalej ugryzc. Czy jest to do czegokolwiek potrzebne.

 

Czy jest tu ktos, kto moglby mnie oswiecic?

 

Tylko nie mowcie mi, ze nie chcialo mi sie przeczytac instrukcji.

 

Z gory bede bardzo ale to bardzo wdzieczny, ta funkcja jest dla mnie ogromnie istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko odnosnie pewnej funkcji.

 

Zakupilem playerka SONY X-1060, jako ze nie rozdrabniam sie, jesli chodzi o dzwiek, ale ku mojemu zdziwnieu, niestety, okazuje sie, ze nie posiada on podstawowej funkcji, jaka jest tworzenie wlasnej playlisty.

 

Istnieje w odtwarzaczu cos takiego, jak "Add to wishlist" podczas odsluchiwania muzyki. Dodalem sobie parenascie utworkow do koszyka, bo koszyk sie ukazuje na gorzy przy utworze, podczas odsluchu, ale za nic w swiecie nie wiem, jak to dalej ugryzc. Czy jest to do czegokolwiek potrzebne.

 

Czy jest tu ktos, kto moglby mnie oswiecic?

 

Tylko nie mowcie mi, ze nie chcialo mi sie przeczytac instrukcji.

 

Z gory bede bardzo ale to bardzo wdzieczny, ta funkcja jest dla mnie ogromnie istotna.

 

"Dodaje utwór do listy życzeń w celu kupienia go w serwisie

obsługiwanym przez oprogramowanie." - jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladne gowno, brzydko mowiac.

 

Tak drogi i cudowny odtwarzacz, nie ma tak prozaicznej funkcji. Bieda na maksa.

 

 

 

Dla mnie ta funkcja jest zbedna :).Pewnie jakies tansze ja maja wiec mozna zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to w ogóle komu ? :o

 

I żeby narzekać jeszcze na to że tego nie ma hahahah.

 

Ja to mam w swoim NWZ-E435F ale zbędne mi to całkowicie.

 

Oczywiście że trzeba narzekać bo skoro jest to flagowiec sonego, (swoją drogą powinien być o połowę tańszy) to powinien mieć już wszystko co sie da, a do tego powinien jeszcze mieć funkcję gofrownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladne gowno, brzydko mowiac.

 

Tak drogi i cudowny odtwarzacz, nie ma tak prozaicznej funkcji. Bieda na maksa.

 

wyrażaj się, to jest forum publiczne

 

poza tym to TY uważasz że ta funkcja jest istotna, ja w życiu nie robiłem playlist (a jeszcze rzadziej bezpośrednio na odtwarzaczu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem stworzyć sobie taką ulubioną listę "ręcznie"?, czyli albo utworzyć nowy folder albo album odpowiednio otagowany...

 

problem jest taki, że jak masz już ślicznie otagowaną kolekcję muzyki (żeby nie powiedzieć "jak prosto z iTunes") to nie chcesz tego robić żeby nie wprowadzać bałaganu :)

 

weźcie wszyscy pod uwagę że WASZ punkt widzenia nie jest JEDYNYM punktem widzenia:

 

- ktoś może chcieć nazwy plików i folderów

- ktoś może chcieć powyższe plus tagi

- ktoś może chcieć same tagi

 

- ktoś robi playlisty

- ktoś nie robi

 

- ktoś chce robić playlisty on-the-go

- ktoś poświęci na to cały wieczór w domu

 

i tak wyliczać można bez końca... a w takim przypadku musicie mieć na uwadze dwie rzeczy:

 

- nie starajcie się przeforsować swojego punktu widzenia, to się i tak nie uda, rację ma każdy - tylko "swoją własną"

- jeśli istnieje problem "sprzętowy" to są dwa rozwiązania - kupić sprzęt lepiej dostosowany do naszych potrzeb albo nauczyć się z tym żyć

 

a przy tym wszystkim nie zapominajmy o kulturze - forum ma w nazwie "dyskusyjne", a pamiętajcie jaka jest definicja dobrej dyskusji* ;)

 

___

*) wymiana zdań/spostrzeżeń/poglądów/informacji i wyciąganie na tej podstawie wiedzy/wniosków, a nie przekonywanie do własnego punktu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy muzyki po prostu słuchają całych wydawnictw, a nie robią siekę z albumów, przynajmniej ja tak czynię. Być może to dobre do samochodu, ale tam od tego mam radio (PR3), więc dla mnie playlisty są całkowicie zbędne. Jeśli już koniecznie chcę mieć własną składankę to wypalam sobie płytkę, albo wrzucam do danego folderu taką playlistę w odtwarzaczu flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tez zrobić składankę do biegania czy na siłownie jadąc np w autobusie, nie tracąc czasu w domu... Zresztą jest to tak podstawowa funkcja i tak łatwa do zaimplementowania że posiadają ją dużo niższe modele a flagowiec nie? No wstyd moim zdaniem bez względu na to czy się z tego korzysta czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to tak podstawowa funkcja i tak łatwa do zaimplementowania

 

może to Ciebie powinno sony zatrudnić jako architekta firmware'u i naczelnego programistę? :)

 

nie twierdzę że jest to skrajnie trudne, ale za tego typu decyzjami stoją pewne argumenty - nawet jeśli nie są one powszechnie znane...

 

> No wstyd moim zdaniem

 

dobrze że dopisałeś "swoim zdaniem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to tak podstawowa funkcja i tak łatwa do zaimplementowania

 

może to Ciebie powinno sony zatrudnić jako architekta firmware'u i naczelnego programistę? :)

 

nie twierdzę że jest to skrajnie trudne, ale za tego typu decyzjami stoją pewne argumenty - nawet jeśli nie są one powszechnie znane...

 

> No wstyd moim zdaniem

 

dobrze że dopisałeś "swoim zdaniem"...

 

Jak już się tak czepiasz każdego zdania to może chociaż wklej całą myśl bo po słowie "zaimplementowania" nie ma kropki i wypowiedź jest kontynuowana gdzie argumentuje że skoro niższe modele sonego mają tą funkcję to chyba nie jest to aż tak skomplikowane. I co to w ogóle za wypowiedź że ja powinienem zostać naczelnym programistą? Sony nam łaskę robi że w ogóle robi odtwarzacze i nie można ich krytykować? Zwróć uwagę że jakimś dziwnym trafem niektóre nowe odtwarzacze są pozbawiane funkcji które były od zarania dziejów. Np brak equalizera w ipodzie i zune hd. Niedługo wywalą obsługę mp3.... I tak oczywiście jest to moje zdanie bo jak widać nie zastosowałem cudzysłowów więc nikogo tutaj nie cytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radical

 

wciąż nie bierzesz pod uwagę prostego faktu, że większość rzeczy daje się łatwo wyjaśnić, tylko że nie zawsze Ty masz do tego wyjaśnienia dostęp (poza tym możesz się - naturalnie - z tą argumentacją nie zgodzić)

 

przykładowo "problem" braku equalizera w iPodach:

- ile razy widziałeś na forum wątki "jak ustawić (tu ogromna lista "dopalaczy") do (tu do czego ustawić)?" i potem 10 stron które tak naprawdę nic nie wnoszą...

- ile razy okazywało się że 10 pasmowy equalizer okazywał się do niczego, bo działało tylko 5 środkowych pasm, ale to i tak jakby chciało ale nie mogło (czyli kiedy implementacja przerastała programistów)

- a nawet jeśli już equalizer ma kilka ustawień, to kilka z łaski i albo niczym się od siebie nie różnią albo mają się do muzyki którą niby opisują jak pięść do nosa

- i tak dalej

 

na tej podstawie apple stwierdziło że chcą zrobić coś, co się po prostu używa, więc:

- po pierwsze iPody brzmią co najmniej znośnie bez żadnej ingerencji w equalizer

- po drugie jak już chcesz equalizera, to dostajesz gotowe presety które są nawet sensowne

- po trzecie zupełnie przypadkowa osoba włączy sobie taki gotowy preset i będzie zadowolona (zamiast pisać milionowy wątek od czego jest każda z 10 opcji i jak to ustawić do jakiejśtam muzyki i słuchawek) - nawet amerykanie się w tym połapią :)

 

a teraz Ty - jesteś niezadowolony? nie kupuj iPoda - proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty - NWZ-E435F?

 

KHRoN - tak jestem niezadowolony i dlatego do muzyki mam cowona a ipoda tylko po to żeby sobie pograć dla zabicia czasu :P Weź pod uwagę że takie upraszczanie urządzeń przez producentów może się dla nich źle skończyć bo w końcu przeciętny użytkownik szuka informacji co kupić w internecie i trafia na takie fora jak to. Jak ktoś kiedyś przesadzi z wywalaniem funkcji i player nie spodoba się takim użytkownikom jak ja czy Ty to go zjedziemy i przeciętny użytkownik wtedy również takie urządzenie oleje bo w końcu "znawcy" mówią że to lipa. Sony x10xx już dwa razy był na iboodzie obok np podgrzewanych kapci i perfum gwen stefani więc wygląda na to że jego sprzedaż była tragiczna. Teraz już wiemy że to nie z powodu ceny a braku funkcji tworzenia playlist ;) (joke) Ipod to kombajn multimedialny i trafił na swoją nisze (appstore na pewno bardziej mu pomógł niż jego jakość dźwięku), no ale nie ma 100% penetracji rynku więc inni producenci zamiast się do niego upodabniać powinni się czymś wyróżniać aby zrobić jakąś alternatywę dla ludzi którym ipod z tych czy innych względów nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie upraszczanie urządzeń przez producentów może się dla nich źle skończyć

 

jeśli właśnie wróciłeś z ciepłych krajów, to informuję Cię, że iPody to najlepiej sprzedające się "odtwarzacze mp3" na Ziemi :)

 

a "zaawansowane" odtwarzacze się nie sprzedają - patrz:

- iriver który już ze dwa lata temu poszedł w masówkę/lipę (momo że przez pewien czas robił najlepsze seryjnie produkowane odtwarzacze)

- "prawdziwie audiofilskie" odtwarzacze, których nazwy i tak nikt nie kojaży, ale kosztują $250 sztuka (minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W kazdym razie wpisalem osobny temat do tego, czy nie ma softa jakiegos do tego nwz-x1060.

 

Aczkolwiek dziwnym mi sie wydaje fakt, ze z tego, co tutaj kilka osob nadmienilo, funkcja tworzenia playlist, jest dla was zbedna.

 

Ja od ladnych 10 lat, moze nie nalogowo, ale dosc czesto korzystam z takiego udogodnienia. Czasem po prostu jest to troche nuzace, sluchac calego albumu na raz, dlatego wrzuca sie same najlepsze kawalki z tych, ktore kochamy, jadac sobie pociagiem i jest super.

 

Albo zaleznie od nastroju wybieramy sobie najlepsze kawalki rockowe i sluchamy. Czy cokolwiek. Nie kazdy jest tak zaprogramowany, zeby sluchac calego albumu po kolei, kiedy ma sie ochote posluchac kilku kawalkow, na ktore akurat mamy ochote. Jak dla mnie muzyka bylaby bezsensem, jesli narzucalaby nam koniecznosc sluchania calych albumow, po kolei. Caly urok jest tkwi we wspomnieniach, ktore muzyka ze soba niesie. No chyba ze, ktos slucha caly czas umca-umca, zaspokajajac swoj clubbingowy apetyt, niemogacy byc skonsumowany przez 17 letnia gimnazjalistke, nie mogaca doczekac sie piatkowych wrazen i emocji, plynacych z wypiciu dwoch piw i wrocenia do domu po 23.00.

 

Zreszta chyba przyznacie mi racje, ze nie kazdy utwor z danego albumu ma dla was takie samo znaczenie i otrzymuja taka sama ocene. Czasem chcac sie wyluzowac, albo poprawic humor, wlaczamy sobie te najlepsze. A czasem sluchamy calych albumow po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aczkolwiek dziwnym mi sie wydaje fakt, ze z tego, co tutaj kilka osob nadmienilo, funkcja tworzenia playlist, jest dla was zbedna.

 

Nie kazdy jest tak zaprogramowany, zeby sluchac calego albumu po kolei, kiedy ma sie ochote posluchac kilku kawalkow, na ktore akurat mamy ochote.

 

 

Nie kazdy ma ochote słuchac milion razy tych samych zestawień.. nie słucha sie raczej całych albumów.. ale słuchanie tych samych palylist to by nie było to samo?

 

rzedko mam ochote słuchać następnego dnia dokładnie tego samoego co wczoraj, przedworaj etc.. gdyby takbyło to kupiłbym sobie odtwarzacz który ma 1GB pamięci i po prostu wrzucił po kolei te piosenki.. i najwyżej co jakiś tam

czas przesatwaiał..

 

wiesz ze otwarzacz ma taką funkcje, że można zmieniać piosenki? nie trzeba słuchac całego albumu..

 

I własnie dlatego mam odwtarzacz który ma 40GB poejmności, bo nigdy nie wiem czego będe miał ochodty słuchać następnego dnia, czy za 10 minut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32gb, czyli prawie to samo :)

 

Jednak nie chodzi mi o playlisty stale, ale tymczasowe. Jade sobie gdzies tam na rowerze i mam ochote posluchac akurat tych 5 utworkow, ale nie moge tego zrobic, tylko musze za kazdym razem wyciagac odtwarzacz i wlaczac kolejny utwor, na ktory mam ochote. Czy to nie jest bez sensu? Dlatego ta funkcja jest tak istotna.

 

Nie chodzi mi o playliste X, Y i Z itd... Ale o mozliwosc po prostu wybrania kilku czy kilkunastu utworow z calej zawartosci i sluchania tych wybranych. Tylko o to caly czas mi chodzi.

 

Kilka lat temu mialem iRiver ifp-999 bodajze, o ile dobrze pamietam i tam bylo co wiecej jeszcze lepsze udogodnienie. Moglem sobie wlaczyc album, ktory lecial normalnie po kolei, a w miedzyczasie wlaczyc utwor, ktory mam ochote posluchac, i wywolywalem go osobnym przyciskiem, miedzy wszystkimi innymi, lecacymi po kolei. To bylo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał codziennie robić całą palyliste od nowa.. zwłaszcza ze często sam nie wiem na co mam ochote, i zmieniam w trakcie grania..

 

na rower to lepiej kupić szufle albo inny mały o tani odwtarzczy zeby w razie czego nie było go szkoda,a na pewno mniej niz odtwarzacza za 1500..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności