Skocz do zawartości

Najlepsze brzmienie. Hi-end.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem poradzić się ludzi bardziej doświadczonych ode mnie w kwestii przenośnych odtwarzaczy audio.

 

Zamierzam kupić wysokiej klasy sprzęt, który spróbuje wykorzystać możliwości bezstratnego formatu .flac. Infiltrując internet pod tym względem najczęściej spotykałem się z opisami Vedii v39 oraz kliku produktów firmy COwon (i7, D2), jednak nie jestem do końca przekonany o ich wysokiej klasie i jakości odtwarzanego dźwięku. Nie interesują mnie tandetne i bezużyteczne bajery pakowane w te zabawki ale podstawowym warunkiem jest jakość dźwięku, o której zapomniano. Piękne brzmienie ma swoją cenę i liczę się nawet z wydatkiem do 800zł. Jakie są wasze opinie? Jest coś co zasługuje na miano hi-end (nawet na wyrost) i łyka flaczki?

 

Moje upatrzone 'nauszniki' to Sony MDR-XD200 Hi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje upatrzone 'nauszniki' to Sony MDR-XD200 Hi-Fi.

 

To nauszniki to na pewno nie Hi-End. W ogóle to nie wiem czy możemy mówić o czymś takim jak Hi-End przy cenie 800zł... No chyba że mówimy tylko i wyłącznie o kupnie odtwarzacza, wtedy to na pewno coś się znajdzie co dopasuje się do preferencji.

 

Przykładem niezłych przenośnych słuchawek mogą być Sennheiser HD25-1, które mają nawet umiarkowaną cenę ;) Jednak nie mam pomysłu z jakim odtwarzaczem mającym flac mogły by się zgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaczy, które połykają flac mogę polecić irivra H100/H300 chociaż to leciwe sprzęciwo, calkiem ciekawy okazał się Samsung P3 i jestem z niego naprawdę zadowolony. Nieźle a za niewielkie pieniądze może zagrać ipod 5/5,5 g z kablem LOD... Oczywiście lista by się poszerzyła, gdybyś zrezygnował z flac'a, ale rozumiem, że zależy Ci na tym formacie, bo mam tak samo :D

 

Ponoc nowy Teclast T51 gra całkiem przyzwoicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden player to nie hi-end, w ogóle jak to brzmi. Po prostu 5,5 gra nieźle i tyle, a przez LOD to już w ogóle. Lepiej zagrałby pewnie Touch 2g, ale on nie odtwarza flac'ów.

Można wziąć pod uwagę również Sanse fuze, która również ma LOD.

 

Oczywiście najlepiej zagrałby, jak Matman wspomnial, jakiś iRiver H320 lub IHP'ek, ale nigdy ich nie polecam bo to cegły okropne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do Flac to odtwarzacz musi mieć sporą ilość pamięci.

Dźwiękowo polecam iRivera H300 lub iHP-100 + oczywiście każdy z nich wgrany RB obowiązkowo. Więcej można poczytać w dziale o recenzjach danych playerów. Dla mnie słabszą jakość dźwięku miał X5/X5L ale też jest to jeden z lepiej grających odtwarzaczy. Inna sprawa, że ze względu na dysk wymiary tych odtwarzaczy nie są małe, ale rekompensuje to wyjście line-out na wzmacniacz co jest przynajmniej dla mnie rozwiązaniem bardzo dobrym. Dobra bateria 2200mah pozwala na ponad 20 godz odtwarzania muzyki w mp3 ( w flac lub wave czas ten będzie naturalnie mniejszy, ale tak jest w każdym playerze ). Do flac możesz również zastanowić się nad samsungiem P3 32GB, odtwarza flac, z tym że ma on dotykowy wyświetlacz ( kto co lubi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3stor...portable-audio/

 

Jesli szukasz dobrze grajacego odtwarzacza to Sony NWZ-X1050 lub X1060 (32GB pamieci).Recenzja powyzej.

Flac nie zawsze jest gwarantem jakosci brzmienia.Sa tez inne dobre formaty.

Za kilka dni pojawi sie na rynku NWZ A845.

 

Z flac'iem polecam Irivery z serii H100/H300.

 

Sluchawki ktore wskazales to najnizszy model z serii sony o basowej charakterystyce.One graja glownie wielkim basem.To raczej "demonstracja basu" a nie hi-end.

Do hi-endu (wyrafinowane brzmienie) to im daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc nowy Teclast T51 gra całkiem przyzwoicie :)

Ponoć to on gra najlepiej ze wszystkich DAP'ów (z wyjątkiem hifmana) ;) ale nie uprzedzajmy faktów

 

Ja czekam, aż zrobisz recenzję tego playera odnosząc się dźwiękowo również do tych odtwarzaczy które posiadałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc nowy Teclast T51 gra całkiem przyzwoicie :)

Ponoć to on gra najlepiej ze wszystkich DAP'ów (z wyjątkiem hifmana) ;) ale nie uprzedzajmy faktów

 

Ja czekam, aż zrobisz recenzję tego playera odnosząc się dźwiękowo również do tych odtwarzaczy które posiadałeś ;)

Zapewne coś tam skrobnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z xd200 to akurat nawet byle jaki telefon wyciągnie wszystko więc dyskusja jaki odtwarzacz jest najlepszy jest już raczej jałowa...

Pytanie było głównie o odtwarzacz i wydaje mi się, że tej kwesti powiedziane zostalo juz wszystko.

Teraz miejmy nadzieję, że autor tematu zmieni plany co do zakupu słuchawek. Jeżeli nie, to jest tak jak mówisz, szkoda gadania na temat playera bo sluchawki mogą nie wykorzystać jego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony dodam, że ihp-100 przestaje grać powyżej ogg q8.

po prostu nie słychać na nim większej ilości szczegółów.

 

uprzedzając spekulacje odnośnie mojego aparatu słuchowego ;d - na nadzie słyszę więcej szczegółów ;pp

 

jak chcesz namiastke hi-endu, to kup sprzęt stacjonarny.

w przypadku przenośnego możesz liczyć "co najwyżej" na świetny dźwięk ;p

i h100 sie nie nadaje na przenośny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bateria 2200mah pozwala na ponad 20 godz odtwarzania muzyki w mp3 ( w flac lub wave czas ten będzie naturalnie mniejszy, ale tak jest w każdym playerze ).

Nonsens. W moim H340(2200mah) przy odtwarzaniu flac bateria wytrzymuje ponad 20h :D

 

i h100 sie nie nadaje na przenośny..

Z tym też się nie zgodzę, irivera zawsze mam przy sobie w jednej kieszeni, a w drugiej telefon ;) (czasem w jednej kieszeni razem z telefonem :P )

 

Przykładem niezłych przenośnych słuchawek mogą być Sennheiser HD25-1, które mają nawet umiarkowaną cenę ;) Jednak nie mam pomysłu z jakim odtwarzaczem mającym flac mogły by się zgrać...

Czytałem, że właśnie z H1xx/H3xx się świetnie zgrywają, swego czasu chciałem je zakupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i h100 sie nie nadaje na przenośny..

Z tym też się nie zgodzę, irivera zawsze mam przy sobie w jednej kieszeni, a w drugiej telefon ;) (czasem w jednej kieszeni razem z telefonem :P )

 

 

Czy nadaje sie na przenosny to wychodzi tez istotna kwestia - wielkosc kieszeni :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo do tak szumiącego playera, jeszcze dyskowca.

Rozumiem, że próbowałeś takiego zestawienia?

Do tego playera były podpinane ES2(customy,4000zł) i grały iście Hi-end "1 klasa". Także jesteś pewien, że wiesz co mówisz?

UM3x to na szczęście nie customy, dzięki czemu są dużo tańsze i wiele osób preferuje ich dźwięk bardziej od ES2.

 

No ale cóż, zawsze możesz mieć rację, jak nie zakupię to się nie przekonam.

Dobrze by było gdybym oddał H340 w dobre ręce, bo wtedy by mnie nie kusiło i zaoszczędziłbym tego tysiaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo do tak szumiącego playera, jeszcze dyskowca.

Rozumiem, że próbowałeś takiego zestawienia?

Do tego playera były podpinane ES2(customy,4000zł) i grały iście Hi-end "1 klasa". Także jesteś pewien, że wiesz co mówisz?

UM3x to na szczęście nie customy, dzięki czemu są dużo tańsze i wiele osób preferuje ich dźwięk bardziej od ES2.

 

No ale cóż, zawsze możesz mieć rację, jak nie zakupię to się nie przekonam.

Dobrze by było gdybym oddał H340 w dobre ręce, bo wtedy by mnie nie kusiło i zaoszczędziłbym tego tysiaka :)

Poczytaj najpierw sporo o tych słuchawkach, ale nie recenzji a opinii. Ludzie szukają "dead silence source" bo każdy player na nich szumi. Szczególnie po amplifikacji.

ES2 mają czułość na poziomie 119dB a UM3x 124dB.

Pomijam fakt że to zupełnie inna konstrukcja ES mają dwa przetworniki a UM3x ma jeden przetwornik + jeden dual driver.

Poza tym :lol: ES2 nie kosztują 4k zł nie wiem skąd taka cena. Ale za mniej można mieć JH16Pro (8 przetworników na słuchawkę) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo do tak szumiącego playera, jeszcze dyskowca.

 

H320 szumiący? Nie zauważyłem.

:lol: przecież masz CF moda... wiadomo że karta flash nie szumi. Mnie H340 szumiała na audeo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES2 mają czułość na poziomie 119dB a UM3x 124dB.

Pomijam fakt że to zupełnie inna konstrukcja ES mają dwa przetworniki a UM3x ma jeden przetwornik + jeden dual driver.

Noi? Ludzie podpinają UM3x, do tego samego do czego podpinali ES2, więc co do tego ma konstrukcja słuchawek?

 

Poza tym :lol: ES2 nie kosztują 4k zł nie wiem skąd taka cena.

Liczyłem już z odlewami. Choć teraz kosztują 650$ + odlewy to jakieś ~3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi? Ludzie podpinają UM3x, do tego samego do czego podpinali ES2, więc co do tego ma konstrukcja słuchawek?

To, że nie możesz porównywać tych słuchawek 1:1. Słuchawki o mniejszej czułości będą mniej szumiały, nawet jeśli mają niższą impedancję. Dlatego w tym przypadku konstrukcja słuchawek jest ważna.

Liczyłem już z odlewami. Choć teraz kosztują 650$ + odlewy to jakieś ~3000zł.

Odlewami? Odlewami czego? Jeśli chodzi Ci o wyciski to kosztują od 0zł(obecnie już prawie nikt nie robi za darmo) do 100zł(liczą Ci po cenie wkładki przeciw hałasowej) Najpopularniejsze ceny to jednak między 20 a 60zł za parę.

Nie wiem więc o jakich odlewach mówisz i nie wiem czemu chciałbyś za nie płacić ~1000zł serio taniej wyjdzie JH 13 lub 16 pro, albo nawet UE18Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności