Skocz do zawartości

Zestaw dla studenta


Gość Deadpool

Rekomendowane odpowiedzi

No więc sesja w połowie, i chciałbym pozdrowić wszystkich zdających. Dzięki dobrej nauce udało mi się zaoszczędzić troszkę pieniędzy na stypendium, dlatego w końcu postanowiłem kupić jakiś lepszy sprzęt bo w dotychczasowym czuje pewien niedosyt (A3 + zen aurvana doki. Odtwarzacz głównie będzie używany w ruchu - autobus, uczelnia jakieś bieganie z rana.

Rodzaj muzyki hm dosłownie każdy, od muzyki klasycznej przez rock po elektro słucham wszystkiego dlatego chciałbym, żeby mp3 była w miarę otwarta na każde brzmienie.

Czas pracy oraz pojemność przydałaby się jak największa, bo często spotkałem się z tą irytacją gdy nie mogłem wrzucić sobie paru albumów i np 2 audiobooków.

Format no oczywiste .mp3 .wmv .flac i .aac raczej z innych formatów muzyki nie używam i nie spotkałem się póki co. Na odtwarzaniu filmów mi nie zależy. Warto jakby był obsługiwany SRS WOW HD bo można się pobawić oraz duże możliwości equalizera - własny i jak i wbudowane funkcje.

Budżet jakim dysponuje na dzień dzisiejszy to powiedzmy 500~600 zł. Póki co myślałem nad kupieniem jakiegoś standardowego nano tylko nie mam w ogóle pojęcia o tych generacjach itd. Słuchawki nad, którymi się zastanawiałem to koss port pro (doki, pchełki, ani żadne 'hełmofony' nie wchodzą w gre). Można jeszcze jakiś do tego wzmacniacz dorzucić. Mam nadzieje, że coś postaracie się polecić z tej chaotycznej wypowiedzi.

 

Pozdrawiam wpadne tutaj jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić KPP to proponuje jakiś chłodny odtwarzacz (w sensie prezentacji dźwięku :P )

Niemal idealny byłby iPod Nano 1G, ale tam bateria jest słaba (max 12h), więc może sprawdź Nano 2G, bo podobno to dźwięk bardzo zbliżony do tego pierwszego i można również wgrać Rockbox. Wiele osób chwali też Samsunga P3 lub yp-z5. Nie wiem czy interesują cię dyskowce jak iPod Video 5,5...

 

A tak w oderwaniu od synergii z KPP to dość dobry powinien być Sony NWZ-X1050 (ostatnio był na ibood za ~640zł), ale chyba będzie za drogi.

Ostatnio majkel pochwalił model Sony NWZ-E44x (ten a'la myszka micki, czy jak to się pisze :P ), ale brzmienie ocenił jako ocieplone, więc KPP chyba odpadają. Flac też nie odtworzy.

W lutym wyjdzie Sony NWZ-A840, ale cena 16GB będzie pewnie oscylowała wokół 800zł, więc pasowałoby troszkę dozbierać - za to jakość dźwięku zapowiada się obiecująco i może nawet KPP będą pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrząc na to czego oczekuje od odtwarzacza to i7 pasuje idealnie. Słuchawki ja bym mimo wszystko brał dokanałowe. Z przenośnych zdecydowanie zamknięte ( np we Wrocławiu w otwartych nie usłyszałem nic :P ), możesz popatrzeć k518Dj lub k420. W przypadku tych drugich w recenzji autor powiedział, że odtwarzacz musi mieć conajmniej po 5mW na kanał czyli norma. Niewiem jak one zagrają akurat z i7, są polecane do zimnych ipodów, może ktoś słuchał połączenia z i7. K518 grają dobrze z i7. Najlepsze byłyby CAL, ale to już hełm. Wzmacniacz sobie daruj niepotrzebny będzie, 52mW mocy w i7 troche naciągane ( cichszy od v39, 40mW), ale to tych słuchawek wystarczy mu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos przeciwko i7 i z5 - cena i7 jest absurdalna, chodź z kpp rzeczywiście powinien się zgrać, z5 ma dobrą obsługę przezspodniową, ale gra średnio, nie ten budżet.

W tej cenie proponuję touch 2g + zewnętrzna bateria. Z kpp gra świetnie (dobrze jest podbić soprany, dźwięk pozostaje naturalny) a jego możliwości i potencjlane zastosowania dla studenta są naprawdę rozległe (od wyborczej ściąganej co rano przez wifi, poprzez korzystanie z komputera przez vnc, słowniki, aż do aplikacji z wzorami z fizyki albo przepisami na drinki). Jeśli się poczekasz na dobrą okazję, w budżecie może zmieści się i jakieś FiiO E1 z pilotem, czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się: zastanawiam się nad iAudio 7 oraz 9. Który z nich będzie lepszy? Obecnie mam sony nwz e443 i gra on jak dla mnie super, tylko mógłby mieć większą moc. mam słuchawki shure srh240. Lubię granie basowe, ale i ze sceną, separacją i górą. czy te iAudio to zapewni w lepszym stopniu niż sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień słuchawki, połączenie sonego z shure srh240 nie jest dobre. Kupując i7 na dźwięku w porównaniu z sonym nie zyskasz, a raczej możesz stracić. Do soniacza jakies łatwiesze do napędzenia słuchawki, najlepiej dokanałowe i dobrze zgrywające się sennheisery IE7. Z nausznych kiedyś czytałę o audio technica es7 jako dobre połączenie, poszukaj ich recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień słuchawki, połączenie sonego z shure srh240 nie jest dobre.

 

skąd te wnioski, słuchałeś? jak dla mnie jest to zestawienie bardzo dobre (w porównaniu np. do dostatecznego z ipodem touch). jest czysto, przestrzennie, separacja ok, basik jest fajny, dość duży jak się w eq podkręci, ale nie zasłania reszty pasma. wysokie też ładnie wychodzą. wszystkie pasma są zrównoważone i słucha się bardzo przyjemnie. A moje pytanie dotyczyło nie tego, że sony gra źle (bo gra super) i trzeba go zmienić, ale czy mogę znaleźć coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień słuchawki, połączenie sonego z shure srh240 nie jest dobre.

 

skąd te wnioski, słuchałeś? jak dla mnie jest to zestawienie bardzo dobre (w porównaniu np. do dostatecznego z ipodem touch). jest czysto, przestrzennie, separacja ok, basik jest fajny, dość duży jak się w eq podkręci, ale nie zasłania reszty pasma. wysokie też ładnie wychodzą. wszystkie pasma są zrównoważone i słucha się bardzo przyjemnie. A moje pytanie dotyczyło nie tego, że sony gra źle (bo gra super) i trzeba go zmienić, ale czy mogę znaleźć coś lepszego :)

Sony gra lepiej od i7, ja bym jego nie kupywał, tylko poszukał słuchawek pod sonego (ath esw9 mi polecano jak miałem). Z i7 zgrywają sie bardzo dobrze CAL, jest to zimny odtwarzacz i góra w nim może sie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o playera to nie lepszego, tylko lepiej zgrywajacego sie z shure pewnie o to Ci chodzi sorki :D może samsung P3, ale wtedy może basu brakować jak na sonym Ci pasowało. P3 dla wielu gra lepiej niz sony, musiałbyś przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeglądnięciu wyszły na prowadzenie: ipod nano i ipod touche - sony wizualnie mi się jakoś nie podoba.

Która generacja nano jest w miarę najbardziej ogarnięta i sprawna warto pakować w 5 generacje czy sobie podarować?

Podobne pytanie to ipod'u touche 1 generacja - 1 brak głośnika, 2 genracja wydaje się najbardziej optymalna, znowu w 3 2x szybszy procesor niż w pierwszej teraz pytanie co wybrać?

Zastanawiałem się jeszcze w sumie nad kupnem psp - ale tam chyba dobrej jakości muzyki nie dostane ...

I jakie słuchawki najbardziej polecacie do ipodów ew. psp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności