Skocz do zawartości

Coś do 600 zł i hd 595


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od tygodnia zapoznaję się ze swoimi nowymi hd 595. Wiem że nie są one do mp3 ale jednak chciałbym czasem móc podłączyć je do bardziej przenośnego playerka.

Jak narazie po lekturze forum wybrałem ipoda touch 2 generacji i sonego s638f. Sonego mialem okazję posłuchać w sklepie na px100 i mialem pozytywne wrażenie.

Na rzecz sonego przemawia jego rozmiar bo nie oczekuję od mp3 jakiś zbednych bajerów. Z drugiej strony chyba słuchawki lepiej zgrywają się z touchem.

Myślałem jeszcze że fajnie by było jakby była obsluga flaca bądź Ape ale żaden z nich tego nie oferuję. Może jakieś inne propozycję.

Będę jeszcze używał odtwarzacz ze swoimi pmx100 jako stricte przenośny zestaw także nie wiem jak to połączenie z ipodem bo co do sonego to wiem że będzie dobrze.

 

Muzyka jakiej słuchaw to glównie rock, britpop no i trochę punk.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony będzie miał problem z HD595, nie ma on za dużo mocy i nawet pod względem głośności będzie słabo.

Touch 2g to bardzo dobrze grający a przy tym mocny player. Nie słuchałem go na HD595 ale na forum Rolandsinger pisał, że to świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Właśnie jestem w trakcie testowania połaczenia hd 595 z touchem i nie mogę się zdecydować czy mi to odpowiada. A spodziewałem się że odrazu mi sie spodoba ten dźwięk. W tym połaczeniu czegoś mi brakuję ale nie wiem czego może się przyzwyczaiłem do brzmienia T60. Czy jest jakiś inny player który mógł by stworzyć z moimi słuchawkami dobre połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz to samo co ja:P też mi nie odpowiada dźwięk toucha z moimi hd555 (grają tak samo jak HD595). Byłem ostatnio w sony center spróbować z sonym x1050 - i brzmiało to zdecydowanie lepiej od toucha. Pytałem też o sonego a845 i mówili że będą go mieć tak do miesiąca i ma grać tak samo jak X - przejdź się też i popróbuj;). W Xie nie wiem czemu ale jak się coś zmienia na equalizerze to dźwięk staje się cichszy i to znacznie co mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość basu W połaczeniu T2G +HD595 jest bardzo dobra jedyne do czego można się przyczepić to jego impakt i zejście ale kontur i wybrzmiewanie jest wporządku chyba, ze się jest bassheadem to wtedy lepiej iść w kierunku ultrasone'ów. Jeszcze jedno: T60 + HD595/HD555? To jakiś żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nic nie pisałem ale nie maialem za bardzo możliwości. Zapoznałem się za to przez ten czas bliżej ze swoim nowym zestawem. I muszę przyznać faktycznie dużo zrobił ten czas. Poprostu musiałem się przyzwyczaic bo bylem raczej przyzwyczajony do ciepłego T60 a tu odrazu neutralny touch. Ale muszę sie zgodzić z HorvaTT`em że temu połączeniu trochę brak tego impaktu i głębi. Nie uważam się za basshead`a ale troche mi tego brakuję ale nie na tyle by zmienić playerka. Narazie zostane przy touchu. Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennki nie mają aż takiego impaktu, po prostu go w nich nie znajdziesz, niezależnie na jakim plejerze. One mają grać spokojnie, taka ich charakterystyka. Wygrzej dobrze słuchawki, oswój się jeszcze parę tygodni. Zobaczysz co będziesz później mówił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 bez wzmacniacza słuchawkowego grają bez sensu. Żaden grajek nie wyciśnie z nich tego, co sprzęt stacjonarny, albo wzmacniacz słuchawkowy.

Zdaję sobie z tego sprawę dlatego jak tylko uzbieram trochę kasy to kupię jakiś wzmacniacz słuchawkowy do sennków, bo wydaje mi się że długo nie będe chciał się z nimi rozstać. Wiem ze to nie ten dział ale jaki wzmak byłby dobry? Żebym wiedział ile kasy będzie mi potrzebne. Bo zobaczyłem że jest coś takiego jak fiio e5 na allegro ale wydaję mi sie że nia ma sensu tracić kasy tylko później kupić coś porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności