Skocz do zawartości

iPod Video 5G 30GB - Pytanie o HDD / Dysk Twardy


Tomek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem trochę zmaltretowanego iPod'a Video 5G o pojemności 30GB.

 

Dzisiaj przywróciłem ustawienia za pomocą iTunes i z czystym dyskiem puściłem test programem HDTune 2.55, którego wynik wygląda tak:

 

HDTune iPod Video 5G 30GB.png

 

Czy Wasze dyski przy podłączeniu do komputera z USB 2.0 mają tak niską prędkość jak mój? To normalne? Czy powinienem się martwić?

 

Po teście wrzuciłem parę płytek zgranych do formatu FLAC.

 

Podczas zmieniania piosenek czy włączania lub wyłaczania iPod'a w cichym pokoju dośc wyraźnie mogę usłyszeć jak działa dysk.

 

To oznacza, że żywot HDD chyli się ku upadkowi? Czy od nowości tak wszystkie chodzą?

 

PS Jeśli ktoś ma czas to prosiłbym o wrzucenie testu prędkości swojego iPod'a Video zrobionego przy pomocy tego samego programu -> HDTune 2.55

 

Pozdrawiam

Tomek8888

 

----------------- [20.04.2010] -----------------

 

HDTune - iPod 5th 30gb - oryginalne oprogramowanie:

HDTune - iPod 5th 30gb - original.png

 

HDTune - iPod 5th 30gb - alternatywny rockbox:

HDTune - iPod 5th 30gb - rockbox.png

 

Od teraz będe przesyłał pliki tylko na oryginalnym oprogramowaniu - będzie 3x szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To że dysk słychać, to normalne przecież tam pracuję głowica. Ja mój też słyszałem i nie martwiłem się tym specjalnie. W komputerach masz taki sam dysk, tylko zamiast 3,5 lub 2,5 jak w lapkach jest 1,8 i te w komputerach też słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chrobotanie" dysku, czy też głowicy, zawsze było słychać, a tym bardziej czuć podczas trzymania w dłoni.

 

W moim 3-4-latku wynik HDTune też nie wygląda zachęcająco

HDTune_Benchmark_Apple___iPod.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z niskimi wynikami. Przestawcie na chwilę na oryginalne oprogramowanie i wtedy wykonajcie test. Wszystko powinno stać się jasne.

U mnie na roxboxie był nawet słabszy od waszych, a na os apple min:9.5 max:14.8 avg: 13.3 czas dostępu:20.3ms, BR 12.2, CPU 6.3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod Rockboxem 3.5.1 wygląda to tak jak na obrazku poniżej. Jedyne co może martwić to ten nagły spadek po przekroczeniu 20GB, ale i tak jest nieźle.

iPod HDD Benchmark.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy z niskimi wynikami. Przestawcie na chwilę na oryginalne oprogramowanie i wtedy wykonajcie test. Wszystko powinno stać się jasne.

U mnie na roxboxie był nawet słabszy od waszych, a na os apple min:9.5 max:14.8 avg: 13.3 czas dostępu:20.3ms, BR 12.2, CPU 6.3%.

 

Długo nikt nie o odpowiadał i już myślałem, że temat pozostanie pusty, a tu miłe zaskoczenie.

 

Dziękuje wszystkim za odopowiedzi.

 

Sprawdziłem wyniki tak jak I60R.

 

Rzeczywiście rockbox strasznie spowalnia pracę dysku.

 

Umieściłem nowe screenshoty w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności