Skocz do zawartości

Cowon E2


Maciejewski

Rekomendowane odpowiedzi

Cowon E2 to naprawdę małe urządzenie. Mniejsze niż wazon, mniejsze niż kubek do picia herbaty, ale niewiele większy niż spinacz. Cowon E2 to odtwarzacz mp3, który rusza do walki z jedynym na rynku i również mikroskopijnym sprzętem jakim jest iPod Shuffle. Ten malutki iPod powinien być Wam znany, gdyż głośno było o nim podczas konferencji firmy Apple, która w całości była poświęcona zachwalaniu nowego urządzenia. Nie ma się czemu dziwić. Faktycznie jest co zachwalać.

 

Do tej pory żadne urządzenie (oprócz iPoda) nie było tak „spakowane”, tak „skondensowane” do niewielkich rozmiarów, które wynoszą tylko 26,4 x 64 x 7,6 mm. Cowon E2 waży tyle co około dziesięć plasterków szynki, czyli 16,7 grama. Waga i rozmiary mogą nam sprawić sporo trudności, gdyż naprawdę łatwo go zgubić.

 

Od swojego konkurenta różni się wyglądem. Cowona E2 ce****e futurystyczny wygląd, a w kolorach obudowy możemy przebierać do woli. Jest ich aż osiem. Nie posiada wyświetlacza, a o poziome baterii informuje nas mała migająca dioda na zielono (bateria naładowana) lub na czerwono (bateria wyczerpana). Ładowanie Cowona odbywa się za pomocą kabla USB, który jest dołączony w zestawie. Proces naładowania baterii trwa około 1,5 godziny, a sam odtwarzacz może pracować przez mniej więcej 12 godzin. Pojemność odtwarzacza została ograniczona do dwóch wersji – 2Gb (wersja testowana) i 4Gb - identyczne pojemności pamięci ma iPod Shuffle.

 

Moc urządzenia, co może zaskoczyć jest naprawdę imponująca. Cowon E2 bije pod tym względem najmniejsze dziecko iPoda, a także pospolite „mptrójki” pospolitych firm serwujących nam urządzenia RTV i AGD. Wracając do możliwości E2. Cowon korzysta z technologii BBE+ i posiada osiem możliwości ustawień equalizera. Obsługuje podstawowe formaty plików dźwiękowych jak: MP3, WMA, OGG i FLAC.

 

Cowon E2 nic oprócz odtwarzania muzyki nie jest nam w stanie zaoferować, ale nie ma się czemu dziwić. Został stworzony by konkurować z iPodem Shuffle i by być małym urządzeniem chyba jedynie dla gadżeciarzy. Jeżeli chcemy odtwarzacz mp3, który nas zadowoli w podstawowym stopniu to kupmy E2, ale jeśli oczekujemy czegoś więcej to jest mnóstwo odtwarzaczy, które "dają rade".

 

W zestawie otrzymamy: Cowon E2 2Gb, kabel USB, standardowe słuchawki i 2-letnią gwarancję. Całość będzie nas kosztowała około 250 PLN.

 

Podsumowanie:

+ posiada wystarczającą moc by posłuchać muzyki podczas jazdy komunikacją miejską

+ dobry konkurent dla iPoda Shuffle

- minusów jako takich nie ma, bo jak je znaleźć

COWON_E2_mainsmall.jpg

Cowon-iAudio-E2_2__.jpeg

e2_shuffle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje poczucie humoru jest bardzo specyficznem to nie Szpilki - kiedys było takie czasopismo. O sprzęcie nie napisałeś tak naprawdę nic. To co napisałes mamy na stronie produktu w naszym sklepie. Czy to jest test/recenzja??? Panowie z forum proszę o opinie albo moderatorów o zmiane miejsca tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość będzie nas kosztowała około 250 PLN.

to jest najlepsze ;D

nie wiem czemu, ale jakoś wolałbym masę innych odtwarzaczy w tej cenie od E2. Taka lekko przegięta jest..

i fakt. nie napracowałeś się za bardzo. brakuję wielu rzeczy, np. opisu dźwięku, zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry wstęp i zakończenie recenzji jednak najważniejszego brak. Wygląda to trochę jak sponsorowany opis/zachwalanie...

 

Ciekawe co powiesz o mojej (prawdopodobnie już dziś) :P. Pewnie że przekupili mnie mercedesem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry wstęp i zakończenie recenzji jednak najważniejszego brak. Wygląda to trochę jak sponsorowany opis/zachwalanie...

 

Ciekawe co powiesz o mojej (prawdopodobnie już dziś) :P. Pewnie że przekupili mnie mercedesem :D

Jeśli twoja recenzja będzie wyglądała tak jak ta, czyli nie będzie miała wartości merytorycznej, prawdopodobnie powiem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka słów z mojej strony.

Cowon E2 to odtwarzacz mp3, który rusza do walki z jedynym na rynku i również mikroskopijnym sprzętem jakim jest iPod Shuffle.

W sumie nie jedynym.

Mamy przecież np SanDisk'a Sansa Clip, który jest podobnych rozmiarów (nie wiem czy nie mniejszy od e2 jeśli chodzi o wysokość) a ma wyświetlacz.

A jeśli chodziło ci o odtwarzacze bez wyświetlacza, to są np jeszcze Creative Zen Stone, Archos Clipper, Creative T100, Samsung S2.

 

Ten malutki iPod powinien być Wam znany, gdyż głośno było o nim podczas konferencji firmy Apple, która w całości była poświęcona zachwalaniu nowego urządzenia. Nie ma się czemu dziwić. Faktycznie jest co zachwalać.

Wg mnie nie ma, jeśli chodzi o 2 Gen i wyżej. ;)

 

Do tej pory żadne urządzenie (oprócz iPoda) nie było tak „spakowane”, tak „skondensowane” do niewielkich rozmiarów

Patrz wyżej. ^^

 

Jeżeli chcemy odtwarzacz mp3, który nas zadowoli w podstawowym stopniu to kupmy E2, ale jeśli oczekujemy czegoś więcej to jest mnóstwo odtwarzaczy, które "dają rade".

W podstawowym stopniu?

Mi osobiście ten odtwarzacz nie podszedł dźwiękowo, ale chłopaki na meetingu w łodzi ocenili go bardzo dobrze.

 

Podsumowanie:

+ posiada wystarczającą moc by posłuchać muzyki podczas jazdy komunikacją miejską

Ja bym raczej nie radził słuchać odtwarzaczy "na maxa". Szkoda słuchu.

Lepiej radziłbym kupić do odtwarzacza słuchawki dokanałowe i słuchać ciszej.

 

Podsumowanie:

+ dobry konkurent dla iPoda Shuffle

Ten plus to już chyba tak na siłę. :P

 

Podsumowanie:

- minusów jako takich nie ma, bo jak je znaleźć

Dla mnie minusem jest np cena.

 

Co do całości recenzji, to uraczyłeś nas suchymi danymi. Ładnie przystrojonymi w słowa, ale to te same dane które możemy znaleźć na stronie producenta.

 

Mogłeś dodać:


     
  • cokolwiek o dźwięku
  • test baterii (wiemy ze dane producenta można sobie miedzy bajki wsadzić)
  • jakieś swoje spostrzeżenia jako użytkownika ;)

 

EDIT:

Tutaj macie 2 zdjęcia Cowon'a vs Shuffle 1Gen:

IMG_2603.JPG IMG_2604.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maciejewski chce u nas pisać testy. Warsztat ma, ale nie czuje blusa. Prosze nie obraź się na naszą krytyką, raczej poczytaj testy/recenzje np te z tematu najlepsze 2009 - zrozumiesz o co chodzi. Dzis miałem 8 - osiem zapytań na gg czy ty u nas pracujesz? Więcej od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to zgadzam się ze zdaniem kolegów wyżej . 

 

Tekst wydaje się tylko reklamą producenta i na pewno nie jest recenzją . 

 

Właściwie więcej się dowiadujemy w poście @Roni11 niż w twoim tekście (?) .

 

Bardzo mnie dziwią porównania do wazonu, kubka i spinacza ... cóż niewiele mi mówi, że odtwarzacz jest większy od spinacza a mniejszy od wazonu :lol: ( być może był to taki żarcik ale ... :X )

 

Co jest źle ? wystarczy Zobaczyć na kilka innych recenzji które są umieszczone w tym dziale : np. Cowon S9 by Siekiera 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności