Skocz do zawartości

iAudio 9,moc wyjściowa,problem


norbertb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Mam mały problem, wczoraj odebrałem cowona iaudio 9 i bardzo mnie zdziwiło jak cicho gra.Nie wiem czy to może coś w ustawieniach,czy może powinienem go odesłać do naprawy? Ponad dwa lata temu miałem iaudio 7 (bił go na głowę) z którego byłem bardzo zadowolony, grał bardzo głośno i dynamicznie ,miał moc ,po tym jak mi go skradziono kupiłem Sony S639F którego mam do teraz, gra czysto ale nie ma takiej mocy jak cowon 7. Zgodnie z opisem 9 powinna mieć trochę większą moc wyjściową niż 7 jednak gra jakieś 30% ciszej, do tego gra też ciszej niż Sony który który ma zgodnie z opisem dużo mniejszą moc.Czy któryś z użytkowników 9 mógłby się wypowiedzieć na ten temat?Jak sytuacja wygląda u was?Zainstalowałem nowy firmware V1.11 ale nic to nie zmieniło.

 

 

PS sorki za styl ale nie jestem specem w Mp3-jkach

 

 

A tak poza tym to NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2010 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak jest jak mówisz,tylko dziwne jest dla mnie że i9 gra ciszej od Sony który z kolei gra sporo ciszej od i7,w końcu to nowy produkt,więc powinni bardziej się postarać,słabsza moc do tego prawie połowę krócej działa na baterii jaki byłby sens wprowadzać taki produkt,wyślę do naprawy to mi powiedzą że przecież gra,ustawienia przeleciałem wszystkie po kilka razy ,w tym momencie planuję go sprzedać i chyba ponownie kupię i7.Tylko jest mały problem w tym że jestem w Anglii a już nie sprzedają tu i7 przeszukałem wszystkie sklepy internetowe więc poszukam używany,wkopałem się trochę, 120F poszło się... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy testowałem i9 w sklepie grał na poziomie pozostałych playerów cowona. Dla mnie było to bardzo głośno. W poniedziałek sprawdzę jak to wygląda w bezpośredniej konfrontacji z i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem i9 i nie zauważyłem problemów z moca na standardowych słuchawkach.

Na pewno nie da się tego słuchać na full.

Wczoraj testowałem play-erek we wrocławskim sklepie" nie dla idiotów" i z wiąkszością słuchawek radził sobie dość dobrze, jednak przy CAL! było dużo ciszej tak jakby to już było poza jego zasięgiem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możliwe jednak że jest zepsuty,w poniedziałek zadzwonię do tego sklepu,zobaczymy co powiedzą.

 

Na pewno nie da się tego słuchać na full.

 

Właśnie tak grał mój stary i7,ale w tym momencie różnica w głośności między i7 a i9 jest spora

 

EDIT: zapomniałem dodać słuchawki na jakich testowałem to sennheiser cx500 i sony ex82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Player już działa i gra jak powinien :) wysłałem wiadomość do Cowon z zapytaniem i dostałem odpowiedź,zamieszczam bo być może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem :)

 

The comments for your ticket are

If you had selected 'European union' for the country setting when the iAudio 9 was first used this will result in a very noticable cut in output power due to EU legislation concering the outputs of media players.

 

Connect the iAudio 9 via USB and delete the 'param.cfg' file from the 'system' folder on the player. When you then turn the player on, select 'Non-European Union' when configuring the player, this will now ensure the full output power is set on the player.

 

Czyli podłączamy player do komputera przez USB,usuwamy plik 'param.cfg' z folderu system i przy następnym uruchomieniu wybieramy opcję 'Non-European Union' wtedy odblokowujemy moc wyjściową do tej podanej przez producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Player już działa i gra jak powinien :) wysłałem wiadomość do Cowon z zapytaniem i dostałem odpowiedź,zamieszczam bo być może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem :)

 

The comments for your ticket are

If you had selected 'European union' for the country setting when the iAudio 9 was first used this will result in a very noticable cut in output power due to EU legislation concering the outputs of media players.

 

Connect the iAudio 9 via USB and delete the 'param.cfg' file from the 'system' folder on the player. When you then turn the player on, select 'Non-European Union' when configuring the player, this will now ensure the full output power is set on the player.

 

Czyli podłączamy player do komputera przez USB,usuwamy plik 'param.cfg' z folderu system i przy następnym uruchomieniu wybieramy opcję 'Non-European Union' wtedy odblokowujemy moc wyjściową do tej podanej przez producenta :)

 

tylko ze radio nie bedzie dzialac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności