Skocz do zawartości

xonar dx vs beresford..


paul360

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy temat na tym forum i od razu oznajmiam, że w sprawach dźwięku nie za dobrze się znam więc nie bijcie :D

 

Tak jak w opisie tematu, słucham muzyki/ogladam filmy głównie na CAL!-ach, mieszkam z rodzicami, którzy nie bardzo trawią rocka więc zostają mi słuchawki (z tego powodu nie narzekam bo nawet wolę je od głośników). W komputerze mam starego soundblastera Live! 24 bit i z tego co wyczytałem to mocno te słuchaweczki ograniczam. Do tej pory myślałem żeby kupić Xonara DX za ok 250 zł (allegro..) który zarówno na tym jak i innych forach jest bardzo polecany.. ale wpadłem w internecie na co innego - mianowicie przetwornik cyfrowo - analogowy firmy Beresford.

Urządzenie te można dostać za około 700 zł ((7510)(oczywiście są też droższe modele)) i po opiniach ludzi zaczynam się na to napalać I teraz takie pytanie - czy miał ktoś porównanie tego xonara vs beresford ??

Jeśli tak to czy opłaca się wydać te 400-500 zł więcej na tego dac-a, jeśli głównie słucham właśnie na CAL!-ach ?

Ps. ja rozumiem że porównywanie karty dźwiękowej dla pc z tym dac-iem dla niektórych (tych obeznanych) może być wręcz śmieszne - ale jest też spora różnica w cenie.. a na kasie mi też zależy, jednak jeśli ten dac będzie rozwiązaniem o niebo lepszym niż ten xonar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby kupić Xonara DX za ok 250 zł (allegro..) który zarówno na tym jak i innych forach jest bardzo polecany.. ale wpadłem w internecie na co innego - mianowicie przetwornik cyfrowo - analogowy firmy Beresford.

Urządzenie te można dostać za około 700 zł ((7510)(oczywiście są też droższe modele)) i po opiniach ludzi zaczynam się na to napalać I teraz takie pytanie - czy miał ktoś porównanie tego xonara vs beresford ??

Jeśli tak to czy opłaca się wydać te 400-500 zł więcej na tego dac-a, jeśli głównie słucham właśnie na CAL!-ach ?

Ps. ja rozumiem że porównywanie karty dźwiękowej dla pc z tym dac-iem dla niektórych (tych obeznanych) może być wręcz śmieszne - ale jest też spora różnica w cenie.. a na kasie mi też zależy, jednak jeśli ten dac będzie rozwiązaniem o niebo lepszym niż ten xonar..

 

Zapomnij, że ktoś udzieli Tobie porady która będzie prawdziwa w twoim przypadku.

Musiałbyś posłuchać obu urządzeń, żeby samemy zadecydować.

Próćz ewidentnej róznicy ważny jest rodzaj muzyki, jej jakość, co każdemu sprawia większą przyjemnośc, co kto uznaje za dobry/ciekawy dzwięk (nie zawsze pokrywa się to z opiniamii innych)

 

Poniżej kilka słów informacji, które mogą pomóc:

- mam Beresforda 7510 od 1.5 roku. Do tego światłowód Beresforda i PCLink

Bez tych urządzeń nie podłączysz wersji 7510 do komputera. PCLink podłączasz kablem USB do komputera

Jest widziany jako zewnętrzna karta muzyczna. PCLInk ma wyjscia cyfrowe

coaxialne lub otyczne (czyli takie, które akceptuje Beresford).

Światłowód Beresforda można polecać w ciemno

ale to wydatek 150 PLN (patrz Allegro).

Karta PCLInk modyfikowana przez GRADO__Fan-a (dystrybutora Beresa) to kolejny wydatek 250 PLN.

 

- wersję 7520 możesz wyporzyczyć od wspomnianego GRADO__Fan-a.

Tej wersji wystarczy kabel USB, chociaż można znaleźć opinie, że z PCLinkiem GFmod v4

i swiatełkiem jest lepiej.

Na pewno jest wtedy separacja urządzeń. Nie ma połączenia elektrycznego Beres <-> PC.

 

- słuchałem CAL na Xonarze i dla mnie nie było znacząco lepiej niż z mojej integry lapka HP.

- natomiast Beresford dobrze temperuje bas w CAL! i (DLA MNIE) jest duża róznica integra a Beres

 

- Były posty, że niektórym przeszkadzał szum na 7510 i (chyba) CAL!. Słyszalny przy bardzo cichym słuchaniu

- Na słuchawkach GRADO ten szum praktycznie nie występował

 

Niektórzy uważają, że CAL-e grają dopiero po wymianie kabla (ale spontaniczna i bardzo pozytywna recenzja CAL! dotyczyła wersji bez zmienionego kabla). Osoby które mają taką wersję mogą odczuwać różnicę mocniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł to już lepiej kupić Xonara ST/STX. Możliwości rozbudowy większe, do komputera znacznie lepszy użytkowo, grać też powinien lepiej. Mam Beresforda TC-7520, kupiłem go w mniej więcej podobnej sytuacji jak Ty i według mnie nie jest warty tej kasy (o tym co robił właściciel firmy, Stanley, już wspominać nie będę). Na chwilę obecną na rynku jest masa ciekawszych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no właśnie nie mam ochoty wydawać tak dużo, ale te opinie które przeczytałem o beresfordzie..

A może jest jakieś tańsze rozwiązanie a niewiele gorsze ? Chodzi mi głównie żeby posłuchać jak CAL-e naprawdę grają bo na sb live! 24-bit jest dobrze ale z tego co czytałem to mogą dać z siebie o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoku się nie spodziewaj na CAL przy takiej zmianie sprzętu. Przechodziłem z SB!Live i wielkich różnic nie ma, a dodatkowo było strojone, bo normalnie grał za ciepło i za dusznie jak na CAL. Kilka razy większe zmiany wprowadzają modyfikacje słuchawek. Możliwe, że po nich różnica między kartami rośnie i wychodzą błędy grania źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no właśnie nie mam ochoty wydawać tak dużo, ale te opinie które przeczytałem o beresfordzie..

A może jest jakieś tańsze rozwiązanie a niewiele gorsze ? Chodzi mi głównie żeby posłuchać jak CAL-e naprawdę grają bo na sb live! 24-bit jest dobrze ale z tego co czytałem to mogą dać z siebie o wiele więcej.

 

 

 

 

Dlatego najlepsza rada to wypożyczenie Beresforda

Widziałem na allegro nadal taką aukcję (wypożyczenie Beresforda). Poniesiesz koszt przesyłki (razy dwa) i dowiesz się czy warto ... Dla mnie na 7510 było bardzo dobrze (w porównaniu do integry i nawet wyjscia w moim CD -> które to wyjscie należy do raczej dobrych). Z kolei HD595 grały gorzej z 7510 niż z dziurką CD. Dlatego należy testować a nie opierać sie na opiniach.

 

Albo wypożycz albo kup używaną kartę lub Beresa (odsprzedasz w podobnej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepsza rada to wypożyczenie Beresforda

Widziałem na allegro nadal taką aukcję (wypożyczenie Beresforda). Poniesiesz koszt przesyłki (razy dwa) i dowiesz się czy warto ... Dla mnie na 7510 było bardzo dobrze (w porównaniu do integry i nawet wyjscia w moim CD -> które to wyjscie należy do raczej dobrych). Z kolei HD595 grały gorzej z 7510 niż z dziurką CD. Dlatego należy testować a nie opierać sie na opiniach.

 

Albo wypożycz albo kup używaną kartę lub Beresa (odsprzedasz w podobnej cenie).

Z całym szacunkiem, ale osobie, która nie słyszała nic lepszego to oczywiście, że się spodoba. Rzecz w tym, że w cenie Beresforda, a nawet taniej, można dostać coś sonicznie lepszego (na przykład takiego Zero, z już wbudowanym USB). Moim skromnym zdaniem to już Sony X1050 (tak, odtwarzacz przenośny!) zagrał na K701 lepiej od TC-7520, nad którym słyszy się same ochy i achy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no właśnie nie słyszałem CAL! -i na żadnym dobrym źródle (słucham ich na tym sb live 24bitowym i ipodzie nano).

A może to >> http://www.allegro.pl/item791241240_esi_dr_dac_nano_interfejd_96khz_usb_sound_import.html będzie dobre ?? Lepsze takie rozwiązanie niż np kupno Xonara DX??..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to już Sony X1050 (tak, odtwarzacz przenośny!) zagrał na K701 lepiej od TC-7520, nad którym słyszy się same ochy i achy.

 

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem

 

Słuchałem tego Sonikaka i z HD595 się nie zgrywa wcale zbyt dobrze :P

 

Dlatego jedyna metoda to wypożyczenie, kupno używki i przetestowanie.

Z tego co pamiętam to @rolandsinger wyraźnie zaznaczył, że ten soniak zagrał wysmienicie akurat z SH.

Co do Beresa -> sam napisalem, ze mi z CAL! grało baaardzo dobrze a z HD595 nie. Już wolałem RIO KARMA z HD595, ze nie wspomnę o dziurce CD Vincenta.

 

Ja zaproponowałem wypożyczenie od GF lub kogoś kto ma 7510 lub kupno używki.

To samo można zrobić z wymienionymi przez Ciebie urządzeniami. Niestety dopiero mając kilka takich można coś wybrać.

I wcale nie jest powiedziane, że jak Tobie coś się bardziej podoba to osobie pytającej też ...

 

*****

 

Do osoby pytającej -> opcja bezkosztowa to przejść się do salonu audio i posłuchac z dziurki jakiegoś CD.

Maranz, Rotel, Vincent, Denon -> tylko najlepiej te z polecanymi wyjsciami słuchawkowymi.

 

Jeżeli to co usłyszysz uznasz za warte walki to spróbuj z Beresem lub innym DAC-iem ...

 

hmm no właśnie nie słyszałem CAL! -i na żadnym dobrym źródle (słucham ich na tym sb live 24bitowym i ipodzie nano).

A może to >> http://www.allegro.pl/item791241240_esi_dr_dac_nano_interfejd_96khz_usb_sound_import.html będzie dobre ?? Lepsze takie rozwiązanie niż np kupno Xonara DX??..

 

 

 

 

Napisz do sprzedającego czy możesz odesłać jak się nie zgra z twoimi słuchawkami.

Teoretycznie kupując przez internet masz 10 dni na odsyłkę. Możesz połączyć ten zakup z opcją wypożyczenia Beresofrda i sobie porównać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm tak musze zrobić, zabrać CAL-e do jakiegoś salonu z audio :P ale najpierw odwiedze brata który ma kino domowe z onkyo :)

 

Dobry pomysł z tym wypożyczeniem też :) hmm czyli np o Xonarze DX zapomnieć ? bo taki DAC choćby za 300 zł (jak ten dr Dac) będzie lepszym wyborem pod słuchawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm tak musze zrobić, zabrać CAL-e do jakiegoś salonu z audio :P ale najpierw odwiedze brata który ma kino domowe z onkyo :)

 

a co do tego co pytałem , jest sens pchania się w tańsze (od beresforda) dac-i pod usb jak np ten Dr Dac lub E-mu 0202 ? Jest to lepszy pomysł niż kupno tego Xonara DX ?

 

 

 

Nie zauważyłeś mojej odpowiedzi:

 

Napisz do sprzedającego czy możesz odesłać jak się nie zgra z twoimi słuchawkami.

Teoretycznie kupując przez internet masz 10 dni na odsyłkę. Możesz połączyć ten zakup z opcją wypożyczenia Beresofrda i sobie porównać ...

Z kinem ONKYO nie porównuj. Mam takowe i jest tragiczna jakość z dziurki AMP-a. No ale może brat ma jakiś wybitnie wysoki model (ja mam sredni przedzial ONKYO). Jak mieszkasz w okolicy W-wy luk Kraka to w jednym z salonów Audiosystemu posłuchaj z dziurki VIncenta CD S1.1

Bardzo dobrze "temperuje" te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek, chodzi mi tylko o to, że Beresford jest już u nas strasznie przereklamowany, biorąc pod uwagę jego możliwości, konstrukcję oraz cenę (porównanie z Sonym było po to, żeby to zobrazować, a jak pewnie wiesz - K701 są dosyć wymagające). Na rynku pojawiła się ostatnio masa ciekawych DACów (Style-Audio, Audio-GD i inne azjatyckie firmy), które mają duże szanse okazać się lepszymi od Beresforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok o beresfordzie zapominam, celuje teraz w coś tańszego, niestety nie mam jak porównać, a z tym że w 10 dni mogę oddać sprzęt jak co wolę się nie bawić...

Przeglądałem różne fora i dalej nie wiem co lepiej wybrać.

 

Xonar DX/D1 czy może lepiej dołożyć te 170 zł do E-mu 0202 lub ok. 100 zł do Dr Dac-a ??? przypominam, że głównie do słuchawek (CAL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalicytowałem już E-mu 0202 za 339 zł (używany około 2 tygodnie, 2 lata gwarancji) - dobry deal ?

Mam nadzieję że odczuje różnice z sb live :D

 

 

 

 

 

 

Nie bierzesz pod uwagę faktu, czy ta karta zgra się z CAL. Jest ona chwalona przez użytkowników sennheiserów << np tu >>

Na moim sprzęcie, tam gdzie CAL bardzo dobrze grały to moje Senki nie (i na odwrót). Ale mam nadzieję, że będzie OK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję :D (taa, wiem, nadzieja matką głupich :D) ale CAL-e mają ciepłe brzmienie a ten E-mu ma raczej zimne. od jednej osoby która posiada E-mu + AKG K530 (wcześniej CAL!-e) dowiedziałem się, że CAL!-e powinny się zgrać lepiej właśnie z nim niż z Xonarem DX , no i E-mu mają wzmacniacz słuchawkowy.. więc pomyślałem że ten E-mu to jednak lepszy wybór niż Xonarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między każdą zintegrowaną kartą a xonarem jest miażdżąca, mój ojciec ma laptopa HP Pavilion i po podłączeniu do niego CALi, brzmią jak zwykłe słuchawki za 50zł. Xonar i CAL to BARDZO dobre połączenie, ciężko mi wyobrazić sobie coś lepszego za takie same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Xonar i CAL to BARDZO dobre połączenie, ciężko mi wyobrazić sobie coś lepszego za takie same pieniądze."

No e-mu 0202 jest nieco droższe bo chodzi po ok. 400 zł , ale znam osobę która ma zarówno te E-mu jak i Xonara Essence (stx) który kosztuje ok. 600 zł i mówi że grają na tym samym poziomie. A jak wiadomo Xonar DX nie zagra jak Essence.. no ale to opinia tylko jednej osoby więc różnie może być :). Przekonam się jak w końcu do mnie dotrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności