Skocz do zawartości

mp3store na papierze ?


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

być może pieniądze to nie będzie problem ... przypominam jednak , że chcemy was w to zaangażować... oczywiście to nie o to chodzi by zwalić na was obowiązki od niczego nie umywamy rąk ale zacznijmy od początku małymi krokami ... próbny numer , recenzja wasza co do pierwszego numeru i ewentualne poprawki

... trzeba zacząć od znalezienia chętnych , którzy tworzyli by redakcję ... podzielić ów redakcję na działy...

potrzebni dziennikarze, graficy , "redaktor naczelny" ... marketing i PR zostanie po naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W pierwszym numerze machnąłbym np.

 

1)tutek rejackingu słuchawek.. wiele osób nie wie że można naprawić słuchawki za kilkanaście pln..

2) coś w stylu "nutka historii" czyli np opisać IFPka czemu dalej chodzi po takiej cenie etc..

3) jakąś nowość, czyli nowa recenzja np. Vedii B6 czy czegoś innego niedawno po premierze

4) recenzja ciekawych słuchawek, tego akurat mamy całą mase tylko wybierać..

5) można by zaczać coś stylo seria o dźwięku, czyli opis formatów etc.. w pierwszzym numerku machnąć np. artykuł o Mp3 o cho chodzi z jakościę etc.. w kolejnych można opisac ogg bestratne i tak dalej.. wiele ludzi nie wie że w ogóle istnieją inne formaty

6) kącik najczęściej zadawanych pytań na forum czyli np. co do 300zł, słuchawki do 100 i takie tam..

7) i na koncu mały słowniczek w którym co mumer będzie po kilka haseł z tłumaczeniem typu ; UMS, IEM i takie tam..

 

Edit: Superata, pamiętaj ze tu każdy jest z innego krańca Polski, jak sie porobi redaktorów, dzennikarzy i całą rade nadzorczą to wszytsko stanie w miejscu..

 

IMo tak na prawdę potrzebne są do tego 2 osoby, dobry grafik, który poskłada to w całość i właśnie jakiś redaktor naczelny który ułoży plan kolejnego numeru i który będzie dostawał materiaqły od MP3storu... Osoba której się będzie mówiło jakie reklamy mają być w danym numerze, i która będzie miała dostep do ewentualnego wypozyczania sprzętu na testy...

Ktoś kto będzie ścisle współpracował z MP3storem

 

Dziennikarzem może być kazy na forum, po prostu jak już będzie plan numeru, to główny gazetki wybiera osoby które chcą i przydziela im poszczególne tematy i wysyła do nich sprzęt jeśli to np. ma być recenzja czegoś nowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wyjdzie z "kolejnymi" numerami, jeśli ta gazetka miałaby być dodawana do kupowanych produktów w mp3store.

raczej nikt nie przyszedłby po następną.

 

proponuje dla takich osób zrobić jakąs mejlową subskrybcję, zeby im pdf'y wysyłać.

 

jak widać zainteresowanie pisaniem i ogólnie powstaniem takiego czasopisma jest spore.

jak to wygląda od strony prawnej? trzeba zarejestrować to gdzieś?

a dla ekipy mp3store mam prośbę, zeby zaczęli mówic o konkretach ;p

bo póki co brakuje hasła: "mamy kase. piszcie artykuły". jak takie zdanie padnie, to myśle, że w ciągu 2-3 tygodni może powstać pierwszy numer. (pdfowy, ofc, ale z nadziejami na druk od np. 2. numeru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiką mógłbym się zająć ja. Z resztą pisałem to już w wątku, z którego wykluł się obecny.

 

Pomyślcie o korekcie. Tym od bidy też mógłbym się zająć, ale tylko w kryzysowych sytuacjach. Mógłbym też pisać jakieś felietony czy artykuły od czasu do czasu, jak by mi coś przyszło na myśl. Muszę się nad tym jeszcze zastanowić, ogólnie nie siedzę w tej branży.

 

Ale na grafika zgłaszam się z ogromną chęcią.

 

Tyle ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jini, nie trzeba kończyć studiów, żeby móc coś ciekawego przekazać. Wystarczy mieć trochę polotu i nie być analfabetą. A takich osób jest tutaj, z tego co widzę, całkiem sporo.

 

Oczywiście wiadomo, że nie będzie to pismo profesjonalne. No, ale popatrz na taki PC Format, który ostatnio się tutaj przewinął. Niby profesjonaliści, ale ich rankingi mp3 są tworzone na podstawie tego czy player ładnie się błyszczy i świeci. Jeśli tak dziś wygląda profesjonalizm to wolę czytać takie amatorskie czasopisma, w których ludzie piszą z zamiłowania, a nie dla pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś być dziennikarzem w terenie i jeździć po sklepach audio i zdawac relacje :P Oczywiscie transport we własnym zakresie :P

 

Edit:

 

@Andy_

 

Chodziło mi tutaj, żeby ktoś najbardziej zorientowany w temacie dziennikarstwa zajął się organizacją, tzn. był naczelnym. A poszczególne artykuły/relacje/newsy mógłby pisać ktokolwiek byle poprawnie po polsku ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę przeprowadzić wywiad z Roni11 i ksy.

mogę zrobić to nawet przez skajpa, mimo, że się wstydzę.

mogę też dostarczyć swoje śmieszne zdjęcia (np. z czymś co wygląda jak kupa, pod nosem) do każdego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę przeprowadzić wywiad z Roni11 i ksy.

mogę zrobić to nawet przez skajpa, mimo, że się wstydzę.

mogę też dostarczyć swoje śmieszne zdjęcia (np. z czymś co wygląda jak kupa, pod nosem) do każdego numeru.

 

ale te fotki już były na forum, mieli je potajemnie umieścić na okładce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale jak przy każdym organizowaniu czegoś w tym stylu zawsze jest: hurra wszyscy chętni na początku a jak przychodzi co do czego to robić nie ma komu. Nie można do tego dopuścić tutaj, bo nie ma na rynku porządnego pisma o sprzęcie przenośnym i stacjonarnym nie-hi-end.

 

Najpierw trzeba pomyśleć jakie działy znajdą się w gazecie. Nowiści, DIY, testy, zestawienia, humor i ?.

 

Do składania zgłosił się Andy, więc grafika mamy.

 

Ktoś kto to będzie ustalał co znajdzie się w numerze- tu trzeba kogoś znaleźć, albo tematy wyłonią się same z dyskusji.

 

Materiałów na 1 numer jest sporo, klika osób wyżej już zgłosiło sie do napisania.

 

Więc na co czekamy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zbieramy liste tematów.

 

1. mp3 co to jest.

2. ifp legenda. czemu warto płacić 100zł za 512MB.

3. roni11+malas humor z zartami o Żydach

4. przedstawienie jakiegoś taniego, prostego wzmaka DIY (mxm, cmoy, moon v1-4?)

5. coś o czymś nowym - tutaj jestem zielony. jakaś vedia, te dziwne słuchaweczki z pl[ileś]

6. czekam na Wasze propozycje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony proponuję taki układ:

- wstęp od ekipy

- wiadomości ze świata mp3

- "temat numeru", czyli jakiś duży artykuł/recenzja

- dwie/trzy mniejsze recenzje sprzętu

- później też coś o audio, może o wzmacniaczach... nie wiem.

- dział muzyczny (bo o muzyce też coś miało być) z jakimiś newsami, recenzjami...

- dział na luzie i felietony

- "w następnym numerze" i stopka redakcyjna

 

Jeżeli chodzi o szatę graficzną to proponuję coś prostego i czytelnego. W końcu mamy prezentować dość wysoki poziom, czyli nie powinno być tam moim zdaniem jakichś pstrokatych elementów i błyszczących tabelek jak w większości czasopism dzisiaj. Prostota i przejrzystość, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo proszę.

do tego można jakieś info o koncertach etc.

ostatnio zdarzyło mi się być na chórze alexandrowa w kongresowej i upiorze w romie.

w zasadzie mogłym coś krótkiego spróbować skrobnąc ;pp

 

co do płyt to warto zając sie mniej znanymi zespołami etc.

nikt nie bedzie sie wtedy pluł o podstawy prawne. no i może kogoś zachęcimy do poszerzania swoich muzycznych horyzontów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było wspominane, ale można by było dać co numer- "jak rozpoznać podróbki słuchawek". Co do kosztów produkcji- spójrzcie kiedyś w empiku albo większych kioskach- "magazyn fantastyczny". jest niemalże drukowany na papierze ledwo, ledwo trzymającym się- a i tak wszystko fajnie widać itp, i koszta mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przedsięwzięliście bardzo słuszną inicjatywę, wyssanie esencji z tego forum i przelanie jej na papier to potencjalnie najlepszy pomysł jaki ostatnio się tu narodził ;)

 

Może recenzje płyt muzycznych?

Skoro tak luźno gdybamy - gdyby zaimplementować recki muzyczne do takiego pisma, dobrze by było zrobić wśród nich np taki podział:

1 część: recenzje płyt jako takich czyli recka w klasycznym rozumieniu

2 część: recenzowanie płyt z uwagi na ich walory brzmieniowe. Myślę że warto ludziom dać możliwość testowania i sprawdzania własnego sprzętu na dobrze zrealizowanych płytach i wyselekcjonowanie tych naprawdę porządnych - nie mówię tu o pokazywaniu muzyki DOCELOWO pisanej pod bycie "audiofilską", a jedynie tej, która stoi sobie na sklepowych półeczkach jednocześnie reprezentując wysoki poziom brzmienia (albo to może działać też w drugą stronę, czyli możemy krytykować pewne albumy i odradzać je biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie kryteria ich złej realizacji) - słowem spróbować rozwinąć trochę ten temat: http://forum.mp3store.pl/topic/48440-najlepsze-i-najgorsze-brzmieniowo-plytki-z-naszych-zbiorow/

Ale to tylko mała propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności