Skocz do zawartości

Nokia 5800 - jaka jakośc dźwięku?


Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie tysiące audiofilów z head-fi się mylą a jeden jedyny kurop z mp3store ma racje. (:

 

A ja dorzucę swoje 5 groszy .. Dla mnie 5800 ma dzwięk po prostu żałosny ... Testowałem na Phonakach i Atrio i nie zdzierżyłem.

Dla porównania odpalilem to samo na touchu 2gen .. i załamka .. touch zmiażdzył nokie tak od strzału ..

Pomijam w ogóle fakt że jest nędznie cicho .. A przy prawie maxymalnej głośności wchodzą już zniekształcenia wszelakiej maści ..

 

Ja od siebie jeśli chodzi o dzwięk w nokii , z nowszych modeli mogę polecić nokie E52 i E55 , brzmią o niebo lepiej ..

 

Update: Z ciekawości zmieniłem słuchawki z ciepłych na zimnie .. i co ? I stała się światłość .. nokia zaczęła grać jak czlowiek ... nie ma tego masakrycznego basu i zmiekształconych wysokich ...

 

I tu Roland miałeś rację ... dobrze ze jednak mam te ex500 ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zgadzam się z Kolegą. Nokia napędza bardzo dobrze słuchawki membranowe, a na każdej armaturze brzmi skandalicznie.

 

Zresztą moim zdaniem armatury to ogólnie nieporozumienie jeśli idzie o aplikację w słuchawkach adresowanych melomanom, co innego do monitorowania, do TV czy na scenę, to jest ich domena, słuchanie dla przyjemności - nie znam po prostu armatury mogącej zbliżyć się do dobrych membran - np. linii IE Sennheisera czy najlepszych Sony EX.

 

Armatury stosuje się najpowszechniej...w telefonach i ich brzmienie w słuchawkach dokanałowych przypomina mi ten dźwięk z telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Kolegą. Nokia napędza bardzo dobrze słuchawki membranowe, a na każdej armaturze brzmi skandalicznie.

 

Zresztą moim zdaniem armatury to ogólnie nieporozumienie jeśli idzie o aplikację w słuchawkach adresowanych melomanom, co innego do monitorowania, do TV czy na scenę, to jest ich domena, słuchanie dla przyjemności - nie znam po prostu armatury mogącej zbliżyć się do dobrych membran - np. linii IE Sennheisera czy najlepszych Sony EX.

 

Armatury stosuje się najpowszechniej...w telefonach i ich brzmienie w słuchawkach dokanałowych przypomina mi ten dźwięk z telefonów.

Z tego co wiem to Atrio to membrany i to właśnie jedne z lepszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i...?

 

Roland zrobiłem już update mojego posta po zmianie słuchawek ... No i miałeś rację, a ja odpaliłem nokie na słuchawkach które nie pasują do nokii za cholere ...

 

A tu link dla wszystkich jak grają wszystkie nokie express muziki w porównaniu do toucha 2gen .. http://www.gsmarena.com/nokia_5530_xpressmusic-review-387p6.php

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

z PL11 powinna się fajnie zgrać, nie próbowałem bezpośrednio na nich ale na dość zbliżonych philipsach she9550 i zestaw się dobrze uzupełniał

jak wolisz mniej basu to rozważ PL12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z PL11 powinna się fajnie zgrać, nie próbowałem bezpośrednio na nich ale na dość zbliżonych philipsach she9550 i zestaw się dobrze uzupełniał

jak wolisz mniej basu to rozważ PL12

 

To chyba kupię PL11, bo najbardziej mi przypadły do gustu słuchając u kolegi. A jak porównujesz 5800 do clixa2? ;] Pytam z ciekawości, bo też miałem taki zestaw, tylko nie chciało mi się nosić/zapominałem brać clixa - telefon jednak zawsze ma się przy sobie. Wolę mieć dostęp do muzyki zawsze kosztem jakości.

 

Edit: na czym słuchacie FLACów? Bo PowerMp3 ich nie obsługuje. LCG Jukebox nie przypadł mi do gustu, bo ciężko trafić w jego małe przyciski idąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

juz od dość dawna nie mam 5800 więc za wiele ci nie powiem

pamiętam że różnica SQ była na tyle niewielka że często nie brałem clixa jako osobnego playera, ale też używałem she9550 czyli nienajwyższa liga. Na słuchawkach tej klasy różnica była naprawdę znikoma

 

A po co ci FLAC do tego playera i słuchawek? Nie wystarczy ci Mp3 320kbps czy ogg? chyba że musiałbyś wszystko konwertować to wtedy rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odswieze nieco. Jako, ze 5800 mozna dorwac za 450zl na Allegro jak sie poczeka na okazje, to juz jest to dla mnie znosna cena za telefon jezeli mialby robic do tego za odtwarzacz. Tak czytajac ten temat, dalej nie wiem czy warto pozbywac sie mp3 na koszt telefonu, czy lepiej zostac przy mp3. Jednak duzo wygodniej nosic jeden przedmiot, ktory zajmuje i wazy 2x mniej. Jak kiedys przez dluuugi czas sluchalem mp3 z Sony Ericssona W810i, to nie narzekalem na jakosc (chociaz audiofil ze mnie zaden). Prosilbym bez propozycji iPhone/Toucha, bo chcialbym ale nie ta polka cenowa.

 

E: Aha, nie interesuje mnie glosnik, tylko sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności