Skocz do zawartości

Monitor


ar_so

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu planuję zakup nowego monitora i tak przeglądam oferty na allegro i w sumie jakby zagłębiać się w opisy to wszystkie mają generalnie to samo, dlatego chciałbym skorzystać z doświadczenia kogoś kto kupił niedawno monitor i jest zadowolony, albo ostrzeżenia kogoś kto gotówkę wtopił. Wymagania ? 22-25 cali, koniecznie HDMI, no oczywiście VGA czy to takie nowsze co nie wiem jak się nazywa :P no nie ważne - do kompa toto no i musi być jakiejś marki która zapewni mi gwarancje możliwą do zrealizowania, odpadają no-namy i Medion. Mój budżet to jakieś 1000zł, ale wiadomo - im taniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł IMO niema nic lepszego niż Dell 2209WA.

Świetne wykonanie, matryca IPS robiąca przynajmniej na mnie bardzo pozytywne wrażenie (na tle szajsungów i lg) i 3 lata gwarancji na zero martwych pixeli (nie tak jak u większości miesiąc).

Nic tylko brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do rozwiązań multimedialnych szukaj monitorów z matrycą IPS ponieważ przewyższają mimo wszystko TN :) . Polecany przez kolege wyżej dell powinien być niezły :) . Aha i radzę odbierać monitor osobiście / kupić w sklepie stacjonarnym bo mamy możliwość sprawdzenia na programie testowym czy nie ma uszkodzonych pikseli od nowości co oczywiście nie daje gwarancji , że potem się nie pojawią . Nie chce też straszyć ale przezorny zawsze ubezpieczony :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przejrzeć te rankingi i testy zrobione przez chipa. Bardzo dobrze się to przegląda i może być pomocne w wyborze monitora. Jeśli monitor będzie służył do gier to nie radziłbym kupować sprzętu który będzie miał >8ms.

 

Strona do monitorów:

Monitory 22 cale

Monitory 24 cale

Monitory >24 cale

 

Mając 1000 zł na monitor kupiłbym 24 calowy, nad 22 bym się nie zastanawiał w tej cenie, ale jak kto woli. Niekiedy miejsce na biurku nie pozwala niektórym na więcej niż 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item816480225_dell_u2410_ips_24_bezposrednio_od_producenta.html

Ten byłby idealny. Pełna matryca IPS, HDMI, DisplayPort. Tylko cena zabija. Osobiście polecę ci Della 2209wa. Kupiłem miesiąc temu za 970 zł. 22" do kompa to wystarczająco. DO PS3 zdecydowanie za mało. Kąty ma naprawdę dobre. Kolory bardzo soczyste. Na początku denerwuje bardzo mocne podświetlenie (fabrycznie ustawione 70/100). Ja osobiście używam 20/100.Matryca eIPS robi dobre wrażenie. Trochę drażni prześwitująca czerń, ale to wina tańszego podświetlenia. jak na LCD matryca jest na prawdę szybka. Grając w GTA4, NFS: Shift czy w Devil May Cry 4 na PS3 nie wychwyciłem żadnego smużenia.

Przyznam, że port HDMI byłby przydatny, ale bez tego też da się żyć. PS3 podłączyłem kablem HDMI - DVI-D, a dźwięk puściłem z ps3 optycznym i da się żyć. W ps3 przy oglądaniu filmów można odpalić dopalacz czerni. Wtedy jest już tak jak być powinno. Na 2209wa przesiadłem się ze starego CRT 17" i w końcu doceniłem filmy w hd 720p i 1080p.

Po wykonaniu widać, że to Dell. Plastiki spasowane idealnie, grube, elastyczne przewody z filtrami (w zestawie zasilający, dvi, d-sub). Wygodny 4-portowy hub usb. Przy ściśnięciu żaden plastik nie trzeszczy. Zawiasy i podstawka są naprawdę masywne. Mój monitor został wyprodukowany w Chinach w we wrześniu 2009, a niby z Chin najsłabiej wykonane. Sam się zdziwiłem, gdy zważyłem pudło - 11 kg.

No i oczywiście gwarancja NBD 3 lata a 1 bad pixel. Z innych forów wyczytałem, że ludzie wymieniali w ramach gwarancji monitory i dostawali używane wolne od wad. Osobiście póki co nie zdarzyło mi się to.

Kilka pomocnych informacji nt. tego della tutaj: http://blog.szynalski.com/2009/05/01/review-of-the-dell-2009wa/

Nie żałuję zakupu. W porównaniu do lg i samsungów znajomych to naprawdę dobry monitor. Zastanawiałem się jeszcze nad samsungiem fp2380 ale tam podobno kąty i kolory mimo matrycy s-pva nie spełniają oczekiwań graczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce IPS mają to do siebie, że jest widoczne na nich smużenie. Da się to zauważyć, szczególnie podczas grania w shootery gdzie są bardzo szybkie ruchy myszką i dynamiczna akcja. Oczywiście w topowych modelach ten problem nie występuje, jednak pierwsze jak również starsze modele mają ten "defekt".

W cenie do 1000 zł lepiej będzie coś kupić z 24 calowych monitorów z matrycą TN, jakość obrazu będzie bardzo porównywalna do tej z IPS, dodatkowo matryce TN są znacznie szybsze i tańsze, kąty widzenia również bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności