Skocz do zawartości

iRiver t6 vs iRiver E50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was po raz kolejny! Ostatnio pomogliście mi w wyborze mojego, wysłużonego już T10 i słuchawek, teraz zwracam się do Was ponownie z prośbą o udzielenie kilku wskazówek! :) T10 do teraz uważam za świetny odtwarzacz i chyba bym go nie zmieniał, ale... W ostatnim czasie zaczęła mnie denerwować coraz częstsza wymiana baterii. Doszedłem do wniosku, że lepiej kupić coś z własnym akumulatorkiem i ładować we własnym zakresie. Do tego moje 512 MB wymienić na coś ciut większego. I tak zacząłem się rozglądać za czymś nowocześniejszym. Generalnie chcę zostać przy iRiver. W oko wpadły mi dwa modele tego producenta - T6 i E50. Oba 2 GB. Który z tej dwójki polecacie? Jakie mają wady i zalety, czym się różnią? Czytałem już troszkę na temat E50, o T6 cały czas szukam ale rzetelnych informacji nigdy za wiele. Ewentualnie jakiś inny iRiver, max do 250 zł. Ten T6 jest w tej chwili na allegro za 178 zł i strasznie mnie kusi. Proszę o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam E50 (obecnie korzystam z T60 1gb i E50 2gb), jeśli miałbym coś powiedzieć na temat E50 to tylko tyle, że w moim przypadku połączenie E50 z dokanałówkami philipsa SHE 9551 sprawdza się, łatwa intuicyjna obsługa, bardzo dobra jakość dźwięków, dobry tuner FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc czym tak w sumie się te trzy odtwarzacze różnią? Od jakiegoś czasu przymierzam się do e50, ale tu widzę że t6 a szczególnie e30 całkiem podobne do niego są są. I jeszcze jedno - na stronie irivera jest podane, że odtwarzacze mają pojemność 2 i 4 giga. Czy te 8 giga, o których pisaliście to oficjalna wersja, czy może jakaś podróba? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to podróby, sami je robimy u mojej cioci w piwnicy. Części wykręcamy ze starych tv kineskopowych.

 

 

Co do porównania jakości dźwięku z E30 i 50, przy plikach mp3 praktycznie nie ma różnicy. Przy flac zaczyna się zabawa. Flac+E30+np.AKG k420 moim zdaniem lepiej grają niz to samo na E50. Ile ludzi tyle opinii.

 

Ps. najlepiej grają te robione u cioci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

e30 i e50 obudową, chociaż dla Wojtka grają inaczej, ja tam złotouchy nie jestem i może po prostu nie słyszę, inna sprawa że nie mam za dużo FLACów i 2 playerów równocześnie pod ręką żeby sprawdzić. Ale możliwę ze jakieś kosmetyczne różnice występują.

 

t6 to zupełnie inny player ma dotykowy, podświetlany panel gra krócej i w mojej opinii znacznie gorzej. Nie obsługuje wspomnianych FLACów ale odtworzy OGG. Przejrzyj dokładnie specyfikację i sam zobaczysz czym jeszcze się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

bo się boję że dostanę rep - <hahaha>

 

 

dementując plotki: tak, na stronie wersje 8gb są nieoryginalne, składamy je pod biurkiem z egzemplarzy 4gb klonując kości pamięci w mikrofalówce ale tylko gdy kierownictwo nie patrzy

 

 

http://www.iriver.pl/produkty.php

 

http://www.iriver.com/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

paluchy nie szczególnie, ale trochę tak, pod tym względem e30 wygrywa, z drugiej strony e50 sprawia wrażenie poważniejszego urządzenia

 

 

a ciotka sprzedaję (bez się) tutaj http://www.mp3store.pl/informacje_o_sklepach.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa, a więc wychodzi na to, że im niższy numerek przy serii "E" to odtwarzacz gra lepiej :P

A czy moglibyście przyrównać dźwięk E30 do czegoś szerzej znanego publiczności?

Np. E10 / iFP / iHP / Clip albo chociażby starej serii T irivera (T10 albo T60)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeszcze dwa pytania mam. Jak to jest z regulacją głośności w e50? jest to dla mnie dosyć ważna kwestia, a coś nie widzę, żeby miał dedykowane do tego przyciski ;/. I po drugie, czy jak zamówię dzisiaj, to do wtorku dotrze?

 

EDIT

Tak teraz widzę, że e50 8 giga nie ma na stanie, więc rozszerzam moje pytanie również na e30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

2 przyciski bezpośrednio pod ekranem nad przyciskami prawo/lewo

 

jeżeli jest dostępny na stronie, to do wtorku na pewno dojdzie, powinien nawet do poniedzialku, bo zapewne zostanie jutro wysłany a kurier w weekend nie dowozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem prawie przekonany do kupna Fuze a teraz dowiaduje się, że gra mało emocjonalnie... :( No cóż, czyli E50 lepszy.

A na przykład Sony S638 w porównaniu do E50? Wiem że to wyższa półka cenowa ale bardzo ciekawi mnie to porównanie. Zależy mi na basie, i jak to się mówi "ciepłym brzmieniu".

Sorry, że tak się wcinam w czyjś topic, ale już nie będę zakładał nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję T6 4Gb od 08.2009r. Też stałem przed dylematem: T6 czy E50. Słuchałem obu (w warunkach) sklepowych i nie zauważyłem różnicy. Gra naprawdę przyzwoicie nawet na fabrycznych słuchawkach. Wybrałem T6 z uwagi na wg mnie solidniejsze wykonanie. Do minusów tego odtwarzacza mogę zaliczyć trochę niewygodne (przy moich paluchach) włączanie i łatwość opalcowania. Poza tym nie mam z nim żadnych problemów. Bateria też trzyma długo. Np. takiego Zenka V bije na głowę - kumpel kupił niedawno, więc mogłem porównać.

Czytałem o problemach z kolejkowaniem utworów - nie wiem o co chodzi, wszystko super da się poukładać jak się chce w dołączonym programiku:) Podsumowując: wydaje mi się bez względu, który wybierzesz - będziesz zadowolony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności