Skocz do zawartości

Earphonesolutions.com


Rekomendowane odpowiedzi

Buuuu szkoda szkoda...

No nic, jakoś sobie poradzimy, dowiedziałem się np. że mój bank oferuje karte VISA classic za 75 zł, bez późniejszych oplat za korzystanie i transakcje bezgotowkowe, heh :)

Oplaty za transakcje bezgotowkowe ??? To wrecz dziwne, wszystkie VISY z ktorymi mialem do czynienia z roznych bankow

obciazaly prowizja tylko wyplate gotowki z bankomatu. Przy bezgotowkowych prowizje zawsze placi merchant.

 

Btw, jak chcesz miec tanio a masz konto na allegro wyrob sobie alle-karte. Dostajesz za free, konto do karty masz bez oplat

za prowadzenie i mozna placic w internecie, mimo iz nie jest to karta wypukla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mejlowania:

 

If I remove from my order the UM2 or UM2 + UM1 ,will you ship them not by FEDEX. It is realy important for me to have this earphones until end of march and i am a bit surprised because my friend ordered UM2 from your store without any problems (International Mail Shipping).

 

thanks in advance

Matez

 

i odp.

 

Subject: Re: Order information from FMASolutions.com

 

Dear Mateusz,

 

The problem is that there is no insurance via MAIL and we are not willing to take the risk.

 

If you want we can declare a lower amount such as $35 per earphone via FedEx.

 

Thank you,

 

 

So there is not any possibility to order any od your's store equipment via International mail? Even orders eg. under 100$?

 

Best regards

Matez

 

i wszystko jasne:

 

Not to Poland.

 

Wygląda na to ,że jesteśmy nadal traktowani jako zaplecze europy... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO prostu zamowiles zbyt duza ilsoc rzeczy na raz i poniewaz waga przesylki wyniosla ponad 2 lbs to wysylaja to fedexem.

 

Zamawialem u nich sluchawki jakies poltora miesiace temu (westone)  i przyslali mi je poczta, nie fedexem (shipping 20 USD),

ponadto sklep bez slowa ani prosby z mojej strony wypelnil deklaracje celna piszac na niej "earphones 8.50 USD gift" :-)

 

To ze nie ma polski na liscie to nie krajow, wystarczy wybrac dowolny i notatkach zaznaczyc ze np. 'shipping country is poland, not sweden".

Przecież wyraźnie napisali "for both reasons" - czyli nie wysyłają do Polski via Int. Mail. Proponowałem później ,że zostawie w zamówieniu jedną sztukę UM1 + tipsy i coś do czyszczenia dla Olivera ,ale i tak powiedzieli ze wysłanie tego do Polski jest możliwe tylko FEDEX'em...

 

Wczesniej pytałem się ich o szczególy wysyłki do Polski i odpowiedzieli mi ,że nie ma problemu... tak niekompetentnych i niepoważnych ludzi dawno nie widziałem...

 

A co do wczesniejszych zamówien z Polski ,to były możliwe do czasu gdy zaginęła jakaś ich paczka international mail i od tego czasu pewnie nie chcą stracić kolejnej - taka jest moja teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. sam osobiscie kilka razy zamawialem z earphonesolutions (ostatni raz z miesiac temu) i nigdy nie stwarzali jakichkolwiek problemow...

troche mnie to martwi - bo chcialem tam jeszcze pare rzeczy zakupic (konkurencyjne ceny, szybka dostawa, bezproblemowy do tej pory serwis)... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez paniki. Napisalem maila o takiej tresci:

 

Hi

 

I am returning customer of yours. Some time ago I've ordered Westone

UM1 that arrived via international priority mail package.

 

Im considering ordering some other items from your page, but

have question with regards to shipping cost.

 

The thing is a friend of mine placed order on your webpage

recently, and he received a message stating that you can

only send items to Poland via fedex.

 

My question is has the policy changed ?

 

Can I still order items as it's told on the webpage ?

 

To be honest ordering via fedex makes whole thing

non-sense, because of huge shipping rates and

and 29% custom fees (7% customs + 22% vat).

 

Are the times where Westones UM1 arrived to me

as "8.50$ earphones" , gone ?

 

Thank you for the prompt reply!

 

Best regards

Kris

 

i dostalem taka odpowiedz:

 

SUBJECT: international order question

 

Krzysztof,

 

Thank you for contacting us.

 

If ordering more than one item you will have to go with FedEx. However, we could declare the items as a lower price.

 

Please feel free to contact us if you have any additional questions.

 

 

Thank you,

 

 

Jaime

EarphoneSolutions.com

MicrophoneSolutions.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze w ramach ciekawostki, jakby ktos chcial zamawiac cos w Stanach, firma nie wysyla do Polski,

a nie ma brata, wujka cioci itp w usa. Jest firma, ktora zajmuje sie posrednictwem w takich zakupach.

 

Link do nich -> http://www.gt4all.biz/

 

Zalety: dobry, szybki kontakt po polsku (to polacy mieszkajacy w usa), wysyla sie kase na konto zlotowkowe w Polsce

wg kursu dnia, mozna dogadac sie co do formy przesylki towaru do PL, wypelniaja tak deklaracje, ze nie placi sie cla

 

Wady: pobieraja spora prowizje, bo 20% wartosci, wiec nie zawsze wszedzie bedzie sie oplacalo. Do skorzystania

jak juz nie ma innej mozliwej opcji, albo wiadomo ze bedzie clo, wtedy oszczedza sie 9% (29% cla i vatu vs 20% prowizji).

 

Polecic moge z czystym sumieniem zamawialem przez nich towary o wartosci kilkunastu jak i kilkuset dolcow. Spoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedz na mój mail z prośbą o wyliczenie kosztów przesyłki Um1, napisałem ze jestem zainteresowany zakupem itp.

 

Subject: shipping to Poland costs?

 

Dear Customer,

 

Just so you know, we charge a flat $19.95 fee for international Global Priority Mail. Approximately $9.95 shipping + $10.00 handling. The handling covers the cost for an employee to actually go to the Post Office, and stay in line to sign the custom declaration. In this case, usually, you shouldn't have any tax upon arrival. Transit time can be anywhere between 5-25 days depending on customs and security delays at airports and borders. There are no tracking numbers with this option.

 

Or, we can ship it via FEDEX for $38.00. Transit time is 3-4 days.

 

There's a tracking number and you would be responsible for ALL tax, duty and brokerage fees upon arrival.

 

 

Thank you,

 

Zatem nic nowego, na dniach składam niosek o wydanie Visy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jeszcze jeden mejl do nich i okazało się ,że via International Mail wysyłają paczki do ok. 100$ (gdziekolwiek - nie tylko do Polski). Oczywiście na naszą odpowiedzialność mogą wysłać każdą paczkę via IM ,niezależnie od wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jeszcze jeden mejl do nich i okazało się ,że via International Mail wysyłają paczki do ok. 100$ (gdziekolwiek - nie tylko do Polski). Oczywiście na naszą odpowiedzialność mogą wysłać każdą paczkę via IM ,niezależnie od wartości.

Wtedy masz 99% szansy na doliczenie cła i VAT-u :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jeszcze jeden mejl do nich i okazało się ,że via International Mail wysyłają paczki do ok. 100$ (gdziekolwiek - nie tylko do Polski). Oczywiście na naszą odpowiedzialność mogą wysłać każdą paczkę via IM ,niezależnie od wartości.

Wtedy masz 99% szansy na doliczenie cła i VAT-u :(

Nie ,bo paczki via International Mail wysyłali jako gift i podawali wartość ok 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakac ;) Bo jakby mi zaginelo 120$ na statku to mogloby byc niemilo. Chociaz w sumie sporo znajomych dostawalo paczki z usa i kanady via IM i nigdy nic nie zginelo, takze jak bede mial kase to zaryzykuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

też przez dłuższy czas próbowałem w rozsądnej cenie kupić UM1 ze Stanów. Odstraszały mnie koszty wysyłki i płatności. Przez Paypal nie chcą akceptować ponieważ nie masz "confirmed adress". Pozostaje money order albo Western Union, a to kosztuje. W końcu na eBayu trafiłem na gościa, który nie miał problemu z Paypalem i wysyła do polski za 10$. Oto namiary na goscia, notabene dystrybutor Westona:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?...2182673&frm=284

ksywka: zolton2

Możecie sprawdzić - ja kupiłem od niego UM1 na eBayu jako "mandek67"

 

Jeżeli ktoś by się zdecydował na zakup, to ja bym prosił o zamówienie dla mnie tipsów, tych krótszych. Oczywiście zapłacę za tipsy ;))

 

Acha, paczka doszła w tydzień, na cle się nie czepiali - koleś wpisuje jakąś śmieszną kwotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by się zdecydował na zakup, to ja bym prosił o zamówienie dla mnie tipsów, tych krótszych. Oczywiście zapłacę za tipsy ;))

Może zainteresuj się TYM

 

A recke UM1 też chętnie bym przeczytał (... pierwsza polska?)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej sceptycznie podchodze do ewentualnego zakupu UM1... Kolega dostal shure E2c ktore jednak sa praktycznie z tej samej polki cenowej co westone. A nie chce zaplacic za sluchawki okolo 400 zlotych jezeli maja mi nie wystarczac. Wiem, ze E2c brzmia po prostu najslabiej w tej klasie, ale jak duza jest roznica miedzy UM1 a E2c? Jestem jednak wymagajacy co do brzmienia i mam coraz wiecej watpliwosci <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze E2c brzmia po prostu najslabiej w tej klasie, ale jak duza jest roznica miedzy UM1 a E2c? Jestem jednak wymagajacy co do brzmienia i mam coraz wiecej watpliwosci <_<

 

Linkwitz, guru wśród konstruktorów głośników, ma inne zdanie o E2:

http://www.linkwitzlab.com/reference_earphones.htm

 

Uważaj bo wpadniesz w pułapkę audiofilską ;)

Będziesz nosił słuchawki za 2k zł i chodził w dziurawych butach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "audiofilska plapke" juz wpadlem poniekad :P Ale bez przesady... Oliver przeciez recenzowal E2c i podobno nie warto kompletnie swojej ceny :) Nie chce zaplacic po prostu 400 zlotych za sluchawki ktore beda brzmialy "tak sobie". Dlatego jestem bardzo ciekaw jakiejs polskiej recenzji UM1, a szczegolnie bym przeczytal konfrontacje UM1 vs E2c vs super.fi 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo wpadniesz w pułapkę audiofilską

Będziesz nosił słuchawki za 2k zł i chodził w dziurawych butach

 

Czyli zagadka rozwiązana - Jarosław jest audiofilem :D Dla niezorientowanych - na poniższym obrazku widnieje but nadprezydenta Jarosława :)

 

kacz2.jpg

 

 

 

Forza --> Daj znać jak już dostaniesz te słuchawki i wszystko będzie OK. Wyszedłem już z dołka finansowego po zakupie X5, więc czas na UM1 + kilka Żubrów w dowód wdzięczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten but mnie zszokował :D

 

Forza --> Daj znać jak już dostaniesz te słuchawki i wszystko będzie OK. Wyszedłem już z dołka finansowego po zakupie X5, więc czas na UM1 + kilka Żubrów w dowód wdzięczności :)

 

Oka :) Prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia :)

 

Jak dostane słuchawki to planuje napisanie jakiegoś krótkiego FAQ odnośnie zakupów słucahweki na Ebay.com i w sklepach USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności