Skocz do zawartości

Test Sonego S545


lolek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu zostałem jak na razie szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego Sonego i chcę się podzielić paroma spostrzeżeniowymi i moja ogólną opinią na jego temat.

 

 

Zaczynamy!!!

 

Wykonanie i obudowa:

Po otwarciu pudełka byłem bardzo miło zaskoczony, oczywiście odtwarzacz nie jest zrobiony z aluminium ale za tą cenę nie można się niczego innego spodziewać. Plastiki wydają się dobrej jakości i są dobrze spasowane ( nic nie trzeszczy, przyciski nie mają żadnych luzów). Najbardziej rozbawił mnie fakt, że z przodu stworzone wyloty to jedynie atrapa głośników dźwięk wydobywa się z tyłu odtwarzacza co oczywiście w niczym nie przeszkadza ;)

 

Głośniki:

Seria S chwali się głównie tym że posiada głośniki, co mogę potwierdzić ;D głośniki są stosunkowo głośne i dźwięk wydobywający się z nich czysty nie słychać żadnych szumów ale głośnością np. komórki nie przebije chociaż jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza od przeciętnej komórki.

 

Ekran:

2.4 cala całkowicie wystarczają do oglądania filmów i zdjęć, obraz przechodzi płynnie, jest ostry jedynie przy przeglądaniu zdjęć player potrzebuje trochę czasu by wyostrzyć zdjęcie to chyba jedna z nielicznych wad tego playera.

 

Muzyka:

Do zestawu dołączone są słuchawki bardzo kiepskiej jakości ale od biedy można na nich czegoś posłuchać, natomiast po podpięciu jakiś porządniejszych jakość dźwięku wydaję się bardzo dobra, a między ipodem jest znaczna przepaść (porównywuje do ipoda ponieważ to był mój wcześniejszy player ;) )

Equalizer działa fajnie jest jedynie parę opcji do wyboru, ale można również ustawić własną konfiguracje (to chyba dla bardziej wymagających audiofilów) ale bardzo przydatna funkcja. Bass bardzo czysty i mocny, a głośność maksymalna zadowoli chyba każdego.

 

Radio działa poprawnie i tyle co mogę o tym powiedzieć.

 

Funkcjonalność:

Szukanie odpowiednich utworów nie sprawia większego problemu, przyjemna funkcją jest znajdywanie utworów, płyt i artystów wyselekcjonowanych w przedziały literowe np. od J-L . nie jest to co Cover Flow, ale daje radę. Minusem jest to, że niektóre okładki mi się nie wyświetlają i nie wiem dlaczego bo kopiowałem z iTunesa może jeszcze do tego dojdę jak to zmienić. Menu jak w telefonie działa sprawnie i bez cięcia, na razie. Odtwarzacz posiada jakieś 15Gb na początku bo tyle zajmuje oprogramowanie i pliki się na nim znajdujące. Jest on niedużych rozmiarów, stosunkowo cienki i dobrze leży w dłoni, niestety przyciski nie mają specyficznych kształtów i nie są zbytnio wypukłe także sterowanie nim z kieszeni jest stosunkowo utrudnione. Posiada również wejście na smycz co chyba powinno być dobrym rozwiązaniem. Niestety brak języka polskiego, ale ktoś kto ma chociaż małe pojęcie i się chociaż trochę orientuje nie powinien mieć większych problemów. Fajną sprawą jest też możliwość przeglądania muzyki przez foldery co niektórym ułatwi życie.

 

Podsumowując:

Player jak najbardziej adekwatny i chyba najlepszy w tej cenie z tą pamięcią. Największy minus to chyba te słuchawki ale zaoszczędzając na playerze można zainwestować jakieś fajne headphony ;) Pod dołem parę zdjęć

Kolaże.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja krótka dosyć... Taka nic mi nie mówi... Opisz moze bardziej dźwięk. :)

Jeśli chodzi o dźwięk tak więc:

Największe wrażenie robi bas naprawdę wyrazisty i głęboki, equalizer jest bardzo czuły każda zmiana ustawienia jest wyraźnie odczuwalna, a nie jak w przypadku np ipoda nano gdzie różnicy po prostu nie ma. Bass mimo tego że jest bardzo wyraźny nie zagłusza muzyki i i wokalu. Przy utworach nagrywanych w gorszej jakości jest wyczuwalna zmiana jakości i niezbyt przyjemnie się nutek w jakości np 128 słucha. Bardzo dobrze sprawdza się szczególnie w szybszych tunach, nie zatracają się innego instrumenty każdy bardzo wyraźnie słychać co łącznie daje przyjemny efekt. Nie można zarzucić mu jednego - dźwięk bardzo przestrzenny, można powiedzieć, że ma się poczucie, że cię otacza. Do tego playera najlepiej moim zdaniem sprawić sobie dokanałówki, bo dopiero przy odpowiednim wytłumieniu dźwięku można poznać jego możliwości. To chyba do muzyki wszystko co mogę napisać jako laik ;) aa dodam jeszcze dwie sprawy bateria bardzoo wytrzymała co jest zdecydowanym plusem i jeszcze jedna śmieszna sprawa w zestawie dostajemy małą podstawkę służącą do odtwarzania filmów w poziomie bez konieczności trzymania grajka - jest to mały kawałek plastiku który jasne spełnia swoje zadanie ale nie jest zamocowany na grajku i łatwo go zgubić, poza tym nie wygląda to zbyt trwale ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem S545 przez chwilę w MM. Mam S638, słuchałem na Audeo. Mogę jedynie powiedzieć, że S545 brzmi bardzo dobrze i nie potrafię jednoznacznie stwierdzić czy lepiej, czy gorzej niż S638.

 

Być może po prostu słuchałem za krótko, być może dlatego, że na plejerze było tylko kilka nie znanych mi kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja już miałem kilka S-playerów i wydaje mi się że grają bardzo podobnie, jak nie identycznie.

Bardzo dobrze grają ze słuchawkami Sony serii EX82/85; ja używam teraz EX500 i jest lepiej niż dobrze.

 

Natomiast moim zdaniem umieszczenie głośników w MPtrójce to pomyłka.

W ogóle dzisiejsza moda na słuchanie brzęczenia z komórek na ulicy przypomina mi dawne chodzenie

z boomboxem na ramieniu. Były takie czasy... Ale z boomboxa coś słychać było przynajmniej.

 

A co słychać z takiego brzęczka ? Dumny posiadacz słyszy głównie syczący, wycięty fragment pasma.

I pełne politowania spojrzenia przechodniów.

 

Pozdrawiam, Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja już miałem kilka S-playerów i wydaje mi się że grają bardzo podobnie, jak nie identycznie.

Bardzo dobrze grają ze słuchawkami Sony serii EX82/85; ja używam teraz EX500 i jest lepiej niż dobrze.

 

Natomiast moim zdaniem umieszczenie głośników w MPtrójce to pomyłka.

W ogóle dzisiejsza moda na słuchanie brzęczenia z komórek na ulicy przypomina mi dawne chodzenie

z boomboxem na ramieniu. Były takie czasy... Ale z boomboxa coś słychać było przynajmniej.

 

A co słychać z takiego brzęczka ? Dumny posiadacz słyszy głównie syczący, wycięty fragment pasma.

I pełne politowania spojrzenia przechodniów.

 

Pozdrawiam, Bobby

 

 

 

 

Racja, racja ... dzwiek plynacy z glosniczkow mp3ki to zadna przyjemnosc ... a nawet wrecz meka.No ale klient chce kupic wiec producent uatrakcyjnia jak moze produkt.

 

 

 

Ja niedawno porownywalem swoj S639f z seria A826.Stwierdzam ze nieliczne opinie mowiace ze jest roznica dzwieku miedzy tymi grajkami sa prawdziwe.

Seria S jednak pomimo bardzo podobnego dzwieku jest lepiej brzmiaca.W S639F jest lepsza dynamika, dzwiek jest pelniejszy lekko bardziej cieply, wiecej basu.Efekt stereofonii lepiej sie prezentuje.

Scena wiecej ukazuje.

Okazuje sie ze odtwarzacze Sony z serii S63XF, A82X, x10X0 w tym roku zrobily calkiem dobra "kariere" prezentujac bardzo dobre walory muzyczne.Jak za dobrych czasow slowo Walkman budzi pozytywane emocje.

Poza brakiem odtwarzania formatow bezstratnych sa tylko same plusy : swietny dzwiek, male rozmiary, wrecz kapitalna latwosc obslugi, jakosc wykonania i uzyte materialy + dlugo trzymajaca bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja już miałem kilka S-playerów i wydaje mi się że grają bardzo podobnie, jak nie identycznie.

Bardzo dobrze grają ze słuchawkami Sony serii EX82/85; ja używam teraz EX500 i jest lepiej niż dobrze.

 

Natomiast moim zdaniem umieszczenie głośników w MPtrójce to pomyłka.

W ogóle dzisiejsza moda na słuchanie brzęczenia z komórek na ulicy przypomina mi dawne chodzenie

z boomboxem na ramieniu. Były takie czasy... Ale z boomboxa coś słychać było przynajmniej.

 

A co słychać z takiego brzęczka ? Dumny posiadacz słyszy głównie syczący, wycięty fragment pasma.

I pełne politowania spojrzenia przechodniów.

 

Pozdrawiam, Bobby

 

Zgadzam się z tobą, ale nie kupiłem tego playera dla głośników po prostu różnica z serią E jest to jakieś 4dyszki a mam o,4cala większy ekran i te głośniki więc w sumie się opłaca ;) głośniki od biedy można czasem włączyć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piję tą wypowiedzią do Ciebie konkretnie - raczej chodzi mi o beznadziejność pomysłu głośników w ogóle.

Jest dla mnie niepojęte jak można słuchać dźwięków (bo raczej nie muzyki) w formie tak potwornie zniekształconej.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia:

Po 2 tyg użytkowania ekran zarysował się nieziemsko niestety ;/ ;/ zamówiłem etui ale z powodu trudnej dostępności muszę trochę poczekać mimo tego że etui produkije Sony no cóż przy naprawdę dbaniu o playera (nosiłem go w kieszeni bez monet i innych przedmiotów) takie coś nie powinno być miejsca - chyba jak na razie najsłabsza strona tego grajka ;(

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Nabyłem niedawno ten odtwarzacz i miałem sporo przygód z nim:/

 

Nie chciały mi się utwory wgrywać, ustawienia mi się resetowały, jakieś problemy z softem były, no i nie chciało mi odtwarzać filmów.

 

zainstalowałem najnowszy firmware i wszystko jest ok, ale nadal mam kłopoty z filmami!

 

czy ktoś ma podobne problemy? Jakie parametry powinien mieć film aby go odtworzyło? Próbowałem chyba wszystkich możliwości i nic (przepuszczałem je też przez ten programik załączony z playerem)

 

z góry dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od kilkunastu dni mam S544 i muszę powiedzieć że dźwięk jest znacznie powyżej średniej, (słucham na NF NE6 i eksperymentuję z Fiio E5)Zachowuję powściągliwość bo nie jestem specjalnie doświadczony jeśli chodzi o player'y (Philips Go Gear SA178/02 i Iriver E100) ale po tym jak posłuchałem Sonego szczena mi opadła. Jedyna upierdliwość tego odtwarzacza to włączanie - nie jest istotne czy jest w trybie uśpienia czy wyłączony najmniejsze dotknięcie przycisków włącza odtwarzacz co pewnie nie wpływa najlepiej na wydajność akumulatora. Oczywiście jest przełącznik HOLD ale to takie mało eleganckie rozwiązanie ... A i muszę jeszcze kilka ciepłych słów o Nu Force NE6 baaardzo miłe zaskoczenie i czapka z głowy , Patryk z Audiomagik stanął na wysokości zadania i umożliwił przetestowanie w/w słuchawek co bardzo pomogło w szybkim podjęciu decyzji o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Nabyłem niedawno ten odtwarzacz i miałem sporo przygód z nim:/

 

Nie chciały mi się utwory wgrywać, ustawienia mi się resetowały, jakieś problemy z softem były, no i nie chciało mi odtwarzać filmów.

 

zainstalowałem najnowszy firmware i wszystko jest ok, ale nadal mam kłopoty z filmami!

 

czy ktoś ma podobne problemy? Jakie parametry powinien mieć film aby go odtworzyło? Próbowałem chyba wszystkich możliwości i nic (przepuszczałem je też przez ten programik załączony z playerem)

 

z góry dzieki za pomoc!

 

 

W pamięci Playera masz trochę softu do zainstalowania. Jest tam Contet Transfer który umożliwia kasowanie i synchronizację plików ale także konwersję plików video do formatu odtwarzanego przez Sonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sony jak to Sony bije wszystko mi znane wygodą obsługi. Ciekawa jest funkcja Clear Stereo - dodaje sporo przestrzeni i nie zniekształca dźwięku. Equalizer, mimo iż 5-pasmowy (+ Clear Bass), potrafi znacznie zmodyfikować brzmienie. Player ogólnie do chłodnych/neutralnych słuchawek. Dźwiękowo klasę/półtorej wyżej od Clipa w kwestii dźwięku. świetnie zgrywa się z Shure SRH 440.

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktoś ma porównanie S545 do E443? Z E443 jestem bardzo zadowolony jednak brakuje mi głośniczków... nie żeby chodzić po mieście i hałasować, po prostu jak jestem w plenerze ze znajomymi to fajnie jak by coś w tle grało. Jak się ma dźwięk E443 do S545? W E443 niestety bateria bardzo krótko trzyma, mam wrażenie że około 8-10h, ale to tak na oko dokładnie nie mierzyłem. Mam też wrażenie że funkcja Clear Bass w E443 zniekształca nieco dźwięk, efekt jest taki że pewne partie są sztucznie wyciszane inne grają głośniej, można się do tego przyzwyczaić jednak ciekawi mnie czy podobnie jest w S545?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności