Skocz do zawartości

Meziu m6 umarł :(


budus2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, gdy odłączyłem m6 od komputera, odtwarzacz przestał działać. Nie włącza się, nie świeci, nie da się zrobić żadnej sztuczki w stylu przytrzymania forward i włącznika. DFU tools go nie widzi. Da się coś zrobić by zmartwychwstał?

 

Edit

 

Udało mi się w końcu coś osiągnąć. Teraz cały czas wyświetla się napis Loading. I nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Sp.

Pisałem w pierwszym poście, że nie działa power+>> :( Odtwarzacz po wciśnięciu tej kombinacji zaczyna tylko wyświetlać napis loading i nic więcej się nie dzieje. Nie mogę użyć DFU Tools, komp nie widzi playera. Z tego samego powodu nie mogę wrzucić FW ;/

Popytam znajomych, może ktoś ma ładowarkę sieciową do usb. Mam nadzieję, że ona pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest loading to może najzwyklejsze przytrzymanie Enter (taka strzałka jak w enterze :D) przez ok. 10s

 

przy wgraniu najnowszego fw do m6sl.... padł grajek.. zawiesił sie na upgrading firmware please wait... potem black screen i nie chce sie załączyć... komp nie widzi... co dalej?
DFU też nie widzi?

 

Napiszcie też na forum meizume.com

Tam na pewno lepiej pomogą, tylko po angielsku jeżeli to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzmanie entera tylko wyłącza mój odtwarzacz i nic więcej nie daje.

 

EDIT

 

udało mi się!

Jak to zrobiłem? Najpierw jakimś cudem jeszcze bardziej pogorszyłem sytuację - meizu nie mrugał nawet, gdy naciskałem power. Nie widział go windows, nawet w dfu. Wystarczyło jednak przy wyłączonym playerze przytrzymać enter przez pół minuty, a prawie zaczął działać tryb dfu (prawie, bo ni cholery nie naprawiał odtwarzacza). Doprowadziłem jakoś do tego, że ekran świecił cały czas na biało. Potem było już z górki - próbowałem używać dfu z różnymi wersjami fw, w końcu, po milionie prób (o 4 nad ranem) zaskoczyło :D

PS Też mam win7rc i dfu działa ok.

PS2 Dfu może nie działać za pierwszym razem. Za 50 też. Trzeba próbować do skutku z różnymi wersjami fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję fw wgrałeś przez DFU? jak ominąłeś problem z sterami do blues dfu usb device.. mi za cholere przy manulanym wyborze katalogu ze sterami nie chce zainstalować..wywala, że nie może zainstalować sterowników... na xp poszło od razu :( ale po wgraniu fw przez DFU.. i restarcie playerka.. znowu wywalało mi na czarnym ekranie biały napis.. Upgrading software.... please wait.. czy jakoś tak... i tak w koło Macieju.. nie ważne co zrobię.. w jaki sposób.. ciągle po restarcie ten sam komunikat!

 

EDIT:Zrobiłem low lever format i wgrałem source... w końcu się udało! Witaj My Meizu..My My My :* :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności