Skocz do zawartości

SONY TA-700r bardzo słaby bas


Kultywator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po wielu latach słuchania muzyki na Radmorze 5102TE + Tonsil ZG30 8ohm + Technics SB-3430 postanowiłem wymienić wzmacniacz. Radmor się zestarzał, bas się rozlazł, nie schodził już tak nisko, nie chciało mi sie bawić w serwisowanie. Tym bardziej, że znalazłem (w moim mniemaniu niedrogo) wzmaka ww Sony (http://www.allegro.pl/item772789999_genialny_wzmacniacz_sony_ta_fe700r_power_mos_foto.html)

 

Przyszedł dość szybko, podczepiam pod CD też SONY, CDP-XE320 i szok. Przestrzeń, szczegółowość, jakość stereo, separacja kanałów, instrumentów, klarowność dźwięku, średnie i wysokie tony genialne. Ale praktycznie brak basu. Myślałem, że jak się przesiądę z 25w/kanał na 90w/kanał, to będzie szok jakościowy, zwali mnie mocą i basem z fotela, a przynajmniej będzie porównywalna jakosć basu do Radmora. A tu rozczarowanie. Nie chodzi mi wcale o jakiś wiejski bas wywracajacy flaki, tylko po prostu żeby był - bo teraz nie ma go prawie wcale chyba, żeby rozkręcać głośność dość wysoko, to zaczyna się śladowo pojawiać.,

 

Jestem świadomy, że kolumny najwyższych lotów nie są, no ale jak przy radmorze bas z siebie wydawały dość niski i mocarny, to logicznie rozumując na Sonym powinien być on przynajmniej taki sam (jak nie lepszy, ze względu na lepszą kontrolę wzmaka nad kolumną).

 

Czy kupiłem jakiś wybrakowany wzmak? Czy one tak grają? Czy to tylko wina kolumn? Jeśli tak, to jakie kolumny za 500-700złmax warto kupić? Mogą być używane. Z tego co czytałem jest wiele propozycji, ale większość wygląda obleśnie - podobają mi się tylko Tannoy m2, ale sceptycznie podchodzę ze względu na ich rozmiar...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ze wzmakiem jest coś nie tak.

Masz dwa zestawy kolum , które grają dobrze z Radmorem.

Mało prawdopodobne , że oba zestawy wysiadły.

Dla mojej ciekawości napisz czy na wyściu słuchawek też brak basu ?

Ile lat ma ten Soniacz ? Może kondziołki wyschły , tak jak w radmorze , tylko bardziej.

Sprzedała Ci to firma , więc masz rękojmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na słuchawkach jest bas... Soniacz ma około 10 lat, Radmor 33lata ;p Peerelowskie kondensatory byłyby 3x lepsze, niż japońskie? No nic to zadzwonie do nich i spytam co i jak mam z tym zrobić. Kurcze, bo nie wierzę, że tak powinien ten wzmacniacz grać - to chyba dość wysoki model Sony, na mosfetach, mocy też ma dużo, a basu zero :/ A ile orientacyjnie może kosztować diagnoza w serwisie Sony ? Żeby była 100% jasność, czy to wzmak jest walnięty.

 

Ale z wyrzutem do sprzedawcy zadzwonię za kilka dni, żebym miał pewność, że to wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskie są dużo lepsze niż "ELWA" PRL , tylko uwzględnij to że mogły pracować w dużo wyższej temperaturze.

O serwisie zapomnij , wydoją tylko kasę . Bierz wzmaka do kumpla , podłącz do jego źródła i kolumn , potem na wszelki wypadek zrób zdjęcie na którym widać numer seryjny i wyślij wzmak do downiaków co Ci go sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo mam dostęp do DOBRYCH kolumn... Najlepsze jak na razie, do jakich będę miał wieczorem dostęp to Altusy 75, a to nie jest najwyższy lot i bas. Ale to odrzucamy możliwość, że ten wzmak po prostu konstrukcyjnie jest do dupy ? Może z nim wszystko w porządku, tylko jest ****iany? Myślałem, że TA-700r to jednak dość wysoki model, jak ma mosfery i toroid, alu front (w tanich raczej jest plastikowy). Wpadne dzisiaj jeszcze do tych Altusów, co jak co, ale to lepsze kolumny niż ZG30 :P

 

Czy to normalne, że radiatory końcówek mocy mają ~50stopni ?? i od wzmaka bije fala ciepła ? Chodzi na 20-30% mocy na 4 kolumnach, na Radmorze nie robiły 4 kolumny wrażenia jak chodził na 80% mocy, radiatory były wtedy ledwo co letnie. a Ten sie grzeje jak cholera. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo mam dostęp do DOBRYCH kolumn... Najlepsze jak na razie, do jakich będę miał wieczorem dostęp to Altusy 75, a to nie jest najwyższy lot i bas. Ale to odrzucamy możliwość, że ten wzmak po prostu konstrukcyjnie jest do dupy ? Może z nim wszystko w porządku, tylko jest ****iany? Myślałem, że TA-700r to jednak dość wysoki model, jak ma mosfery i toroid, alu front (w tanich raczej jest plastikowy). Wpadne dzisiaj jeszcze do tych Altusów, co jak co, ale to lepsze kolumny niż ZG30 :P

 

Czy to normalne, że radiatory końcówek mocy mają ~50stopni ?? i od wzmaka bije fala ciepła ? Chodzi na 20-30% mocy na 4 kolumnach, na Radmorze nie robiły 4 kolumny wrażenia jak chodził na 80% mocy, radiatory były wtedy ledwo co letnie. a Ten sie grzeje jak cholera. Czy to normalne?

 

Altusy 75 starczą do testu , ale sprawdz też resztę toru , może żródło Ci padło w międzyczasie ?

 

50stopni ? Zależy jakie duże radiatory. Jak małe , to mogą się tak grzać. Mosfety (łączone równolegle) nie mają zjawiska wtórnego przebicia (w przeciwieństwie do starych bipolarnych )

To daje dużo wyższą możliwą temperaturę i prąd.

 

Najważniejsze , że to ma być HI-FI , to według bardzo starej normy (obecnie bardzo łatwo to spełnić) musi przenosić 40 Hz. A nie przenosi 50Hz (niski bas). Czyli możesz reklamować ( rękojmia - wada ukryta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem na tych Altusach i... Wszystko dobrze, bas jest głęboki, ciepły, miły mimo, ze Altusy nie słyną z takiego basu bynajmniej. Więc czeka mnie wymiana kolumn, sprzedam to co mam i trzeba coś kupić.

 

Wypatrzyłem na allegro chyba niedrogo Scherzo 200 z mojej miejscowości, to nawet by była możliwość podpięcia ich. Chyba, że za taką cenę byłoby coś lepszego:

http://allegro.pl/item791964395_kolumny_tonsil_scherzo_200_stan_idealny.html

Jakoś nie mam zaufania do małych monitorków polecanych na różnych forach, że to zagra potężniej od takiego wielkiego kloca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Jeżeli zależy Ci na basie rozejrzyj się za Zeusami ..., jeżeli ten Sony ma A + B, ja na Twoim miejscu podłączył bym cztery kolumny, u mnie to się spisuje na medal :) wszelkim Tonsilą i Unitrą brakuje środka, jakieśkolumny tylne od kina domowego powinny to poprawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeusy to aż estradówki, poza tym są obleśne. Zastanawiam się nad Scherzo 200. 350 nie kupie, bo mam pokój za mały, 15m^2. Nie chodzi mi o to, żeby bas rozrywał mi flaki, tylko żeby był ładny niski pełny bas dynamiczny obok średnich i wysokich tonów, bo słucham głównie rocka/metalu, ale lubię słyszeć dobrą stopę ;)

Co do A + B, to teraz mam tak podczepione, ale grają tylko Tonsile, bo te Technicsy są o kant dupy potłuc, do niczego kompletnie się nie nadają ;p Idą na dniach na allegro razem z Tonsilami i szukam czegoś tak do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności